2019. április 19.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

Jó tanuló - jó sportoló pályázat 2000/2001

2001. december 21.
A "Magyar Köztársaság jó tanulója - jó sportolója" pályázat nyertesei.

"A Magyar Köztársaság jó tanulója - jó sportolója" pályázat díjkiosztó ünnepsége

(2001. december 10.)

 

Idén 13. alkalommal kerül kiosztásra hazánkban a "Magyar Köztársaság jó tanulója - jó sportolója" kitűntető cím. A díjat olyan általános-, és középiskolai diákok, illetve felsőoktatásban résztvevő hallgatók vehetik át, akik az elmúlt tanév során legalább 4,8-es tanulmányi átlaggal - felsőoktatásban legalább 4,2-es átlaggal - rendelkeznek, valamint sportágukban 2000. szeptember 1. és 2001. augusztus 31. között hazai, és nemzetközi versenyen eredményesen szerepeltek, és ezt a sportszövetségek által hitelesíteni is tudják.

A pályázat kiírója az Oktatási Minisztérium.

Társszervek:

- az Ifjúsági és Sportminisztérium,

- a Magyar Olimpiai Bizottság,

- a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség,

- és a Magyar Diáksport Szövetség.

A bizottság által díjazott tanulók:

I. kategóriában:

Általános iskolások: 58 fő

II. kategóriában:

Középiskolások: 43 fő

III. kategóriában:

Felsőoktatás hallgatói: 20 fő.

Összesen: 121 tanuló és hallgató.

Az általános iskolás korcsoport díjazottjainak névsora:

NÉV

SPORTÁG

ISKOLA

Asztalos Lilla Vénusz

Ritmikus sportgimnasztika

Budapesti Törökugrató utcai Általános Iskola

Baranyai Lilla

Kötélugrás

I. István Általános Iskola, Maklár

Bartos Bálint Dániel

Vívás, párbajtőr

Veres Péter Gimnázium, Budapest

Batizi Sándor

Cselgáncs

Arany János Általános Iskola, Lábatlan

Bátka Bálint

Úszás

Kölcsey Ferenc Általános Iskola, Budapest

Bátori Bence

Úszás

Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

Bucz Eszter

Úszás

ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Iskola, Budapest

Bukovich Myriam

Tenisz

Hatvani István Általános Iskola, Debrecen

Cseh-Németh Luca

Úszás

Arany János Általános Iskola, Budapest

Csütörtöki Attila

Úszás

Hajós Alfréd Német-Magyar Két Tanítási Nyelvű Ált. Iskola, Budapest

Debreczeni Zsófia

Gyorskorcsolya, atlétika

Hernád utcai Általános Iskola, Budapest

Egressy Gábor László

Jégkorong

Vasvári Pál Általános Iskola, Dunaújváros

Erdős Viktor

Sakk

Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium, Békéscsaba

Fekete Gábor

Úszás

Fekete István Általános Iskola Ajka

Fodor Tamás

Sakk

Vécsey Károly Általános Iskola, Solt

Győrfi Anita

Cselgáncs

Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

Hegyi Dóra

Aerobic

Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskola

Horváth Kitti

Kötélugrás

Balassi Bálint Általános Iskola, Eger

Kalmár Zsuzsa

Judo

Arany János Általános Iskola, Lábatlan

Karakas Hedvig

Judo

II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Szolnok

Kis Jenni

Görkorcsolya, gyorskorcsolya

Kodály Zoltán Ének-zene Tagozatos Általános Iskola, Tatabánya

Kiss Lilla

Aerobik

Kölcsey Ferenc Református Gyakorlóiskola, Debrecen

Kovács László

Uszonyos és búvárúszás

Gárdonyi Géza Általános Iskola, Kaposvár

Kovács Szandra

Aerobik

Kölcsey Ferenc Református Gyakorlóiskola, Debrecen

Körmös Csaba

Atlétika

Fazekas Gábor utcai Általános Iskola, Kiskunhalas

Králik Nóra

Shotokan-fudokan karate

Törökugrató utcai Általános Iskola, Budapest

Lakos Rebeka

Duatlon, triatlon

Vak Botyán János Általános Iskola, Siófok

Lénárt Petra

Alpesi sí

Arany János Általános Iskola, Gyöngyös

Mag István

Kick-boksz

2. sz. Általános Iskola, Békéscsaba

Molnár Ákos

Úszás

Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

Molnár Zsófia

Kötélugrás

PTE 1. Sz. Gyakorló Általános Iskola, Pécs

Németh Balázs

Gyorsasági motorsport

Budai Sport Általános Iskola, Budapest

Novák Eliza

Görkorcsolya, gyorskorcsolya

Lehel Vezér Gimnázium, Jászberény

Novák Péter

Görkorcsolya, gyorskorcsolya

Lehel Vezér Gimnázium, Jászberény

Pap Gyula

Sakk

Óvoda és Általános Iskola, Decs

Péley Dorottya

Tájékozódási futás

Magyar-Német Nyelvű Iskolaközpont, Pécs

Popovics Erika

Ritmikus gimnasztika

Újvárosi Általános Iskola, Kazincbarcika

Prohászka Ágnes

Úszás

Juhász Gyula Általános Iskola, Vác

Rith Barbara

Torna

9.sz. Általános Iskola, Békéscsaba

Rögler Gábor

Birkózás

21.sz. Általános Iskola, Miskolc

Rudolf Anna

Sakk

Kanizsai Dorottya Általános Iskola és Zeneiskola, Bátaszék

Rusz Dorottya

Úszás

Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

Sarkadi Ella

Torna

9.sz. Általános Iskola, Békéscsaba

Sike Lilla

Akrobatikus rock and roll

Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium, Eger

Skapinyecz József

Judo

Hatvani István Általános Iskola, Debrecen

Sulyok Zsolt

Birkózás

Fazekas Gábor utcai Általános Iskola, Kiskunhalas

Szabó Csilla

Íjászat

Podhorszki János Általános Iskola, Budapest

Szabó Krisztián

Sakk

Német László Általános Iskola, Székesfehérvár

Szemesi Gergő

Judo

Bárdos Lajos Általános Iskola, Nagyatád

Szokodi Péter

Társastánc, versenytánc

Hriszto Botev Általános Iskola, Veszprém

Tompa Orsolya

Úszás

Szent István Általános Iskola, Budapest

Topán Dániel

Alpesi sí

Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

Tóth Lilla

Cselgáncs

Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

Tóth Orsolya

Kick-boksz

2.sz. Általános Iskola, Békéscsaba

Tőzsér Sándor

Birkózás és cselgáncs

Sári Gusztáv Általános Iskola, Kaba

Váradi Imre

Vitorlázás

Bethlen Gábor Általános Iskola és Újreál Gimnázium, Budapest

Varga Bancsi Orsolya

Társastánc, versenytánc

Hriszto Botev Általános Iskola, Veszprém

Varga Eszter

Atlétika

Árpád Fejedelem Általános Iskola, Vác

A középiskolás korcsoport díjazottainak névsora:

NÉV

SPORTÁG

ISKOLA

Arnold Péter

Kajak

Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest

Bacsó Zsuzsa

Aerobic

Bethlen Gábor Közgazdasági és Postaforgalmi Szakközépiskola, Debrecen

Bakonyi Fruzsina

Triatlon, duatlon, atlétika

Eötvös József Gimnázium, Tata

Balasi Orsolya

Kézilabda

Árpád Fejedelem Gimnázium és Postaforgalmi Szakközépiskola, Kistelek

Balazsicz Eszter

Atlétika (súlylökés)

Kölcsey Ferenc Gimnázium, Zalaegerszeg

Balogh Emese

Sakk

Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem, Budapest

Balogh Evelin

Uszonyos- és búvárúszás

Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyak. Gimnázium

Barta Ádám

Kézilabda

SZTE Ságvári Endre gyakorló Gimnázium, Szeged

Barta Péter

Birkózás

Kölcsey Ferenc Gimnázium, Budapest

Benedek Gábor

Kenu

Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola, Dunaújváros

Bokros Albert

Sakk

Eötvös József Gimnázium, Tatabánya

Borostyán Szilárd

Jégkorong

Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola, Székesfehérvár

Borsódi Éva

Triatlon, duatlon, atlétika

III. Béla Gimnázium, Baja

Bozsik László

Kosárlabda

Kölcsey Ferenc Gimnázium, Budapest

Buda Júlia

Vitorlázás

Lóczy Lajos Gimnázium és Idegenforgalmi Szakközépiskola, Balatonfüred

Csányi Péter

Kajak

Bercsényi Miklós Közlekedési Szakközépiskola és Gimnázium, Győr

Császár Viktória

Atlétika, erőemelés

Dráva Völgye Középiskola, Barcs

Csát Attila

Atlétika

József Attila Gimnázium Budapest

Csepeti Ádám

Kézilabda

ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola, Budapest

Cserháti Eszter

Cselgáncs

Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

Csernyik Ildikó

Asztalitenisz

Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

Czár Krisztina

Floorball

József Attila Gimnázium, Budapest

Dede Katalin

Kézilabda

Irinyi János Élelmiszeripari Középiskola és Gimnázium, Debrecen

Dorofejev Tamara

Műkorcsolya

Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

Egry Linda

Sportaerobic

Illyés Gyula Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola, Budaörs

Farmasi Attila

Labdarúgás

Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

Fehér Annamária

Akrobatikus rock and roll

Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Eger

Fejős Bence

Atlétika

Piarista Gimnázium, Budapest

Fekete László

Úszás

Bródy Imre Gimnázium és Szakközépiskola, Ajka

Fenyvesi Márta

kick-boksz

Don Bosco Szalézi Társ. Irinyi J. Gimn. és Vegyip. Műsz. Szakközépisk., Nyergesújfalu

Ferenczy Orsolya

Úszás

Arany János Nyolcosztályos Gimn. és Ált. Isk., Százhalombatta

Fischer András

Cselgáncs

Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

Franczen Árpád

Evezés

Verseghy Ferenc Gimnázium, Szolnok

Frolyó Anett

Atlétika

Implom József Általános Iskola, Gyula

Gergelics Dóra

Triatlon-duatlon

Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Bonyhád

Grélinger Ágnes

Akrobatikus rock and roll

Lovassy László Gimnázium, Veszprém

Gurbi Judit

Ritmikus gimnasztika

József Attila Gimnázium, Budapest

Gyimesi Kitti

Kézilabda

Árpád Fejedelem Gimnázium és Postaforgalmi Szakközépiskola, Kistelek

Hanek Gergely

Tenisz

Mechatronikai Szakközépiskola és Gimnázium, Budapest

Hangody László

Vizilabda

Eötvös József Gimnázium, Budapest

Hegedűs Gábor

Vizilabda

Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium és Szakközépiskola, Eger

Kovács Nikolett

Gyorsasági motorsport

Kolumbusz Kristóf Humán Gimn. és Közgazd. Szakközépiskola, Etyek ? Botpuszta

Rudolf Roland

Úszás

Diana utcai Általános Iskola és Gimnázium, Budapest

 

 

A felsőoktatásban résztvevő hallgatók díjazottainak névsora:

NÉV

SPORTÁG

ISKOLA

Alliquander Anna

Evezés

Semmelweis Egyetem, Általános Orvostudomnyi Kar

Babos Rita

Atlétika

Széchenyi István Főiskola, Győr

Biró Alma

Tájékozódási futás

ELTE-ÁJK , Budapest

Bobcsek Emese Ildikó

Atlétika

Tesedik Sámuel Főiskola Gazdasági Főiskolai Kar, Békéscsaba

Czeglédy Tamás

Kosárlabda

Nyugat Magyarországi Egyetem, Sopron

Fehér Judit

Lábtoll-labda

Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi kar

Gergelics Natália

Triatlon-duatlon

Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, Budapest

Haller Ákos

Evezés

Semmelweis Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, Budapest

Héczey András

Triatlon, duatlon, atlétika

Semmelweis Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, Budapest

Hidas Andrea

Korfball

ELTE Bölcsészettudományi Kar, Budapest

Hódi Tímea

Teke

Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar

Horváth Adrienn

Kosárlabda

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Horváth Patrícia

Vizilabda

Semmelweis Egyetem, Budapest ÁOK

Ignácz Károly

atlétika (hosszútávfutás)

ELTE Bölcsészettudományi Kar, Budapest

Jaczkó Csilla

Úszás

Miskolci Egyetem Comenius Tanítóképző Főisk. Kar, Sárospatak

Kálmán Eszter

Atlétika

ELTE Tanárképző Főiskolai Kar, Budapest

Kitka Gergely

Evezés

Szegedi Tudományegyetem Természettudományi Kar

László Orsolya

Sportaerobik, squash

Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem

Lubinszki Mária

Tájékozódási futás

ELTE BTK, Budapest

Makrai Éva

Tájékozódási futás

Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem

2001. december 10.

 

 

 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal
 

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

E-mail:

Államtitkárságok