"A Magyar Köztársaság jó tanulója - jó sportolója" pályázat díjkiosztó ünnepsége
(2001. december 10.)
Idén 13. alkalommal kerül kiosztásra hazánkban a "Magyar Köztársaság jó tanulója - jó sportolója" kitűntető cím. A díjat olyan általános-, és középiskolai diákok, illetve felsőoktatásban résztvevő hallgatók vehetik át, akik az elmúlt tanév során legalább 4,8-es tanulmányi átlaggal - felsőoktatásban legalább 4,2-es átlaggal - rendelkeznek, valamint sportágukban 2000. szeptember 1. és 2001. augusztus 31. között hazai, és nemzetközi versenyen eredményesen szerepeltek, és ezt a sportszövetségek által hitelesíteni is tudják.
A pályázat kiírója az Oktatási Minisztérium.
Társszervek:
- az Ifjúsági és Sportminisztérium,
- a Magyar Olimpiai Bizottság,
- a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség,
- és a Magyar Diáksport Szövetség.
A bizottság által díjazott tanulók:
I. kategóriában:
Általános iskolások: 58 fő
II. kategóriában:
Középiskolások: 43 fő
III. kategóriában:
Felsőoktatás hallgatói: 20 fő.
Összesen: 121 tanuló és hallgató.
Az általános iskolás korcsoport díjazottjainak névsora:
NÉV
|
SPORTÁG
|
ISKOLA
|
Asztalos Lilla Vénusz
|
Ritmikus sportgimnasztika
|
Budapesti Törökugrató utcai Általános Iskola
|
Baranyai Lilla
|
Kötélugrás
|
I. István Általános Iskola, Maklár
|
Bartos Bálint Dániel
|
Vívás, párbajtőr
|
Veres Péter Gimnázium, Budapest
|
Batizi Sándor
|
Cselgáncs
|
Arany János Általános Iskola, Lábatlan
|
Bátka Bálint
|
Úszás
|
Kölcsey Ferenc Általános Iskola, Budapest
|
Bátori Bence
|
Úszás
|
Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
|
Bucz Eszter
|
Úszás
|
ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Iskola, Budapest
|
Bukovich Myriam
|
Tenisz
|
Hatvani István Általános Iskola, Debrecen
|
Cseh-Németh Luca
|
Úszás
|
Arany János Általános Iskola, Budapest
|
Csütörtöki Attila
|
Úszás
|
Hajós Alfréd Német-Magyar Két Tanítási Nyelvű Ált. Iskola, Budapest
|
Debreczeni Zsófia
|
Gyorskorcsolya, atlétika
|
Hernád utcai Általános Iskola, Budapest
|
Egressy Gábor László
|
Jégkorong
|
Vasvári Pál Általános Iskola, Dunaújváros
|
Erdős Viktor
|
Sakk
|
Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium, Békéscsaba
|
Fekete Gábor
|
Úszás
|
Fekete István Általános Iskola Ajka
|
Fodor Tamás
|
Sakk
|
Vécsey Károly Általános Iskola, Solt
|
Győrfi Anita
|
Cselgáncs
|
Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
|
Hegyi Dóra
|
Aerobic
|
Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskola
|
Horváth Kitti
|
Kötélugrás
|
Balassi Bálint Általános Iskola, Eger
|
Kalmár Zsuzsa
|
Judo
|
Arany János Általános Iskola, Lábatlan
|
Karakas Hedvig
|
Judo
|
II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Szolnok
|
Kis Jenni
|
Görkorcsolya, gyorskorcsolya
|
Kodály Zoltán Ének-zene Tagozatos Általános Iskola, Tatabánya
|
Kiss Lilla
|
Aerobik
|
Kölcsey Ferenc Református Gyakorlóiskola, Debrecen
|
Kovács László
|
Uszonyos és búvárúszás
|
Gárdonyi Géza Általános Iskola, Kaposvár
|
Kovács Szandra
|
Aerobik
|
Kölcsey Ferenc Református Gyakorlóiskola, Debrecen
|
Körmös Csaba
|
Atlétika
|
Fazekas Gábor utcai Általános Iskola, Kiskunhalas
|
Králik Nóra
|
Shotokan-fudokan karate
|
Törökugrató utcai Általános Iskola, Budapest
|
Lakos Rebeka
|
Duatlon, triatlon
|
Vak Botyán János Általános Iskola, Siófok
|
Lénárt Petra
|
Alpesi sí
|
Arany János Általános Iskola, Gyöngyös
|
Mag István
|
Kick-boksz
|
2. sz. Általános Iskola, Békéscsaba
|
Molnár Ákos
|
Úszás
|
Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
|
Molnár Zsófia
|
Kötélugrás
|
PTE 1. Sz. Gyakorló Általános Iskola, Pécs
|
Németh Balázs
|
Gyorsasági motorsport
|
Budai Sport Általános Iskola, Budapest
|
Novák Eliza
|
Görkorcsolya, gyorskorcsolya
|
Lehel Vezér Gimnázium, Jászberény
|
Novák Péter
|
Görkorcsolya, gyorskorcsolya
|
Lehel Vezér Gimnázium, Jászberény
|
Pap Gyula
|
Sakk
|
Óvoda és Általános Iskola, Decs
|
Péley Dorottya
|
Tájékozódási futás
|
Magyar-Német Nyelvű Iskolaközpont, Pécs
|
Popovics Erika
|
Ritmikus gimnasztika
|
Újvárosi Általános Iskola, Kazincbarcika
|
Prohászka Ágnes
|
Úszás
|
Juhász Gyula Általános Iskola, Vác
|
Rith Barbara
|
Torna
|
9.sz. Általános Iskola, Békéscsaba
|
Rögler Gábor
|
Birkózás
|
21.sz. Általános Iskola, Miskolc
|
Rudolf Anna
|
Sakk
|
Kanizsai Dorottya Általános Iskola és Zeneiskola, Bátaszék
|
Rusz Dorottya
|
Úszás
|
Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
|
Sarkadi Ella
|
Torna
|
9.sz. Általános Iskola, Békéscsaba
|
Sike Lilla
|
Akrobatikus rock and roll
|
Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium, Eger
|
Skapinyecz József
|
Judo
|
Hatvani István Általános Iskola, Debrecen
|
Sulyok Zsolt
|
Birkózás
|
Fazekas Gábor utcai Általános Iskola, Kiskunhalas
|
Szabó Csilla
|
Íjászat
|
Podhorszki János Általános Iskola, Budapest
|
Szabó Krisztián
|
Sakk
|
Német László Általános Iskola, Székesfehérvár
|
Szemesi Gergő
|
Judo
|
Bárdos Lajos Általános Iskola, Nagyatád
|
Szokodi Péter
|
Társastánc, versenytánc
|
Hriszto Botev Általános Iskola, Veszprém
|
Tompa Orsolya
|
Úszás
|
Szent István Általános Iskola, Budapest
|
Topán Dániel
|
Alpesi sí
|
Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
|
Tóth Lilla
|
Cselgáncs
|
Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
|
Tóth Orsolya
|
Kick-boksz
|
2.sz. Általános Iskola, Békéscsaba
|
Tőzsér Sándor
|
Birkózás és cselgáncs
|
Sári Gusztáv Általános Iskola, Kaba
|
Váradi Imre
|
Vitorlázás
|
Bethlen Gábor Általános Iskola és Újreál Gimnázium, Budapest
|
Varga Bancsi Orsolya
|
Társastánc, versenytánc
|
Hriszto Botev Általános Iskola, Veszprém
|
Varga Eszter
|
Atlétika
|
Árpád Fejedelem Általános Iskola, Vác
|
A középiskolás korcsoport díjazottainak névsora:
NÉV
|
SPORTÁG
|
ISKOLA
|
Arnold Péter
|
Kajak
|
Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest
|
Bacsó Zsuzsa
|
Aerobic
|
Bethlen Gábor Közgazdasági és Postaforgalmi Szakközépiskola, Debrecen
|
Bakonyi Fruzsina
|
Triatlon, duatlon, atlétika
|
Eötvös József Gimnázium, Tata
|
Balasi Orsolya
|
Kézilabda
|
Árpád Fejedelem Gimnázium és Postaforgalmi Szakközépiskola, Kistelek
|
Balazsicz Eszter
|
Atlétika (súlylökés)
|
Kölcsey Ferenc Gimnázium, Zalaegerszeg
|
Balogh Emese
|
Sakk
|
Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem, Budapest
|
Balogh Evelin
|
Uszonyos- és búvárúszás
|
Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyak. Gimnázium
|
Barta Ádám
|
Kézilabda
|
SZTE Ságvári Endre gyakorló Gimnázium, Szeged
|
Barta Péter
|
Birkózás
|
Kölcsey Ferenc Gimnázium, Budapest
|
Benedek Gábor
|
Kenu
|
Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola, Dunaújváros
|
Bokros Albert
|
Sakk
|
Eötvös József Gimnázium, Tatabánya
|
Borostyán Szilárd
|
Jégkorong
|
Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola, Székesfehérvár
|
Borsódi Éva
|
Triatlon, duatlon, atlétika
|
III. Béla Gimnázium, Baja
|
Bozsik László
|
Kosárlabda
|
Kölcsey Ferenc Gimnázium, Budapest
|
Buda Júlia
|
Vitorlázás
|
Lóczy Lajos Gimnázium és Idegenforgalmi Szakközépiskola, Balatonfüred
|
Csányi Péter
|
Kajak
|
Bercsényi Miklós Közlekedési Szakközépiskola és Gimnázium, Győr
|
Császár Viktória
|
Atlétika, erőemelés
|
Dráva Völgye Középiskola, Barcs
|
Csát Attila
|
Atlétika
|
József Attila Gimnázium Budapest
|
Csepeti Ádám
|
Kézilabda
|
ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola, Budapest
|
Cserháti Eszter
|
Cselgáncs
|
Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
|
Csernyik Ildikó
|
Asztalitenisz
|
Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
|
Czár Krisztina
|
Floorball
|
József Attila Gimnázium, Budapest
|
Dede Katalin
|
Kézilabda
|
Irinyi János Élelmiszeripari Középiskola és Gimnázium, Debrecen
|
Dorofejev Tamara
|
Műkorcsolya
|
Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
|
Egry Linda
|
Sportaerobic
|
Illyés Gyula Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola, Budaörs
|
Farmasi Attila
|
Labdarúgás
|
Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
|
Fehér Annamária
|
Akrobatikus rock and roll
|
Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Eger
|
Fejős Bence
|
Atlétika
|
Piarista Gimnázium, Budapest
|
Fekete László
|
Úszás
|
Bródy Imre Gimnázium és Szakközépiskola, Ajka
|
Fenyvesi Márta
|
kick-boksz
|
Don Bosco Szalézi Társ. Irinyi J. Gimn. és Vegyip. Műsz. Szakközépisk., Nyergesújfalu
|
Ferenczy Orsolya
|
Úszás
|
Arany János Nyolcosztályos Gimn. és Ált. Isk., Százhalombatta
|
Fischer András
|
Cselgáncs
|
Csík Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
|
Franczen Árpád
|
Evezés
|
Verseghy Ferenc Gimnázium, Szolnok
|
Frolyó Anett
|
Atlétika
|
Implom József Általános Iskola, Gyula
|
Gergelics Dóra
|
Triatlon-duatlon
|
Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Bonyhád
|
Grélinger Ágnes
|
Akrobatikus rock and roll
|
Lovassy László Gimnázium, Veszprém
|
Gurbi Judit
|
Ritmikus gimnasztika
|
József Attila Gimnázium, Budapest
|
Gyimesi Kitti
|
Kézilabda
|
Árpád Fejedelem Gimnázium és Postaforgalmi Szakközépiskola, Kistelek
|
Hanek Gergely
|
Tenisz
|
Mechatronikai Szakközépiskola és Gimnázium, Budapest
|
Hangody László
|
Vizilabda
|
Eötvös József Gimnázium, Budapest
|
Hegedűs Gábor
|
Vizilabda
|
Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium és Szakközépiskola, Eger
|
Kovács Nikolett
|
Gyorsasági motorsport
|
Kolumbusz Kristóf Humán Gimn. és Közgazd. Szakközépiskola, Etyek ? Botpuszta
|
Rudolf Roland
|
Úszás
|
Diana utcai Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
|
A felsőoktatásban résztvevő hallgatók díjazottainak névsora:
NÉV
|
SPORTÁG
|
ISKOLA
|
Alliquander Anna
|
Evezés
|
Semmelweis Egyetem, Általános Orvostudomnyi Kar
|
Babos Rita
|
Atlétika
|
Széchenyi István Főiskola, Győr
|
Biró Alma
|
Tájékozódási futás
|
ELTE-ÁJK , Budapest
|
Bobcsek Emese Ildikó
|
Atlétika
|
Tesedik Sámuel Főiskola Gazdasági Főiskolai Kar, Békéscsaba
|
Czeglédy Tamás
|
Kosárlabda
|
Nyugat Magyarországi Egyetem, Sopron
|
Fehér Judit
|
Lábtoll-labda
|
Debreceni Egyetem, Bölcsészettudományi kar
|
Gergelics Natália
|
Triatlon-duatlon
|
Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, Budapest
|
Haller Ákos
|
Evezés
|
Semmelweis Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, Budapest
|
Héczey András
|
Triatlon, duatlon, atlétika
|
Semmelweis Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, Budapest
|
Hidas Andrea
|
Korfball
|
ELTE Bölcsészettudományi Kar, Budapest
|
Hódi Tímea
|
Teke
|
Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar
|
Horváth Adrienn
|
Kosárlabda
|
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
|
Horváth Patrícia
|
Vizilabda
|
Semmelweis Egyetem, Budapest ÁOK
|
Ignácz Károly
|
atlétika (hosszútávfutás)
|
ELTE Bölcsészettudományi Kar, Budapest
|
Jaczkó Csilla
|
Úszás
|
Miskolci Egyetem Comenius Tanítóképző Főisk. Kar, Sárospatak
|
Kálmán Eszter
|
Atlétika
|
ELTE Tanárképző Főiskolai Kar, Budapest
|
Kitka Gergely
|
Evezés
|
Szegedi Tudományegyetem Természettudományi Kar
|
László Orsolya
|
Sportaerobik, squash
|
Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem
|
Lubinszki Mária
|
Tájékozódási futás
|
ELTE BTK, Budapest
|
Makrai Éva
|
Tájékozódási futás
|
Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem
|
2001. december 10.
|