2024. március 29.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010
Fórum » Közoktatás
 
Tisztelt Fórumozók!
 
Technikai okok miatt átmenetileg lezártuk a fórumot, de hamarosan újraindítjuk. Megértésüket és türelmüket köszönjük!
 
Felhívjuk figyelmüket arra, hogy az általunk leírt szakmai vélemény nem kötelező erejű. Az Alkotmánybíróság a 60/1992. (XI. 17.) AB határozatában kifejtette, hogy a minisztériumi és egyéb központi állami szervektől származó jogi iránymutatást tartalmazó leiratok, körlevelek, útmutatók, iránymutatások, állásfoglalások és egyéb informális jogértelmezések kiadása alkotmányellenes, ezért ahhoz semmiféle joghatás nem fűződik, és arra bíróság vagy más hatóság előtt hivatkozni nem lehet.
 
A szerkesztők
 
  
 48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  
  
rita82 üzenete
2007.09.19. 11:10
Tisztelt szerkesztőség!
Most 2-s levelezős egyetemista vagyok és szeretnék érdeklődni, hogy az első évre teljes adójóváírás jár, vagy csak a fele 2006.12.31-ig.Fontos lenne tudnom, mert a munkahelyemnél nem derül ki egyértelműen, hogy mennyit kaptam.
Várom válaszukat, köszönettel.
pintyike üzenete
2007.09.18. 07:16
Tisztelt Szerkesztő!
Sürdős választ kérek arra, hogy középiskolai kollégiumban, ahol a hagyományos munkarendben történik a munkavégzés, a kollégiumi nevelők kötelező óraszáma 30 vagy 32 óra.
enyedi üzenete
2007.09.13. 11:04
Tisztelt szerkesztőség!
Bár sok szó esik reformokról, ez általában az Önök értelmezésében iskolabezárásokat, összevonásokat, tanárok óraszám növelését etc. jelenti. Szó nem esik azonban az elavult tanítási módszerekről, tematikáról, tanárok rátermettségéről (10-ből egy mondható hivatásának magaslatán lévőnek érthető okokból), tanár-szülő kapcsolatáról. Nem kellene mást tenni csak az interneten egy kicsit utána nézni hogy a világ fejletteb felén hogyan és mit oktatnak. Mielőtt még lenézően mosolyognának pl. az amerikai iskolán figyelmükbe ajánlom az alábbi weboldalt tanulmányozásra: www.greatschools.net. Nagyon tanulságos.
Tisztelettel,
Egy 6. osztályos anyuka
2007.09.12. 15:00
Tisztelt Szerkesztőség!
Véleményük szerint értelmezhető-e a 223/1998.(XII.30.) Kormányrendelet 22.§(1)b)bb) alpontja úgy, hogy az iskolai napköziotthoni ellátás fejleszésre, tehetséggondozásra felzárkóztatásra irányuló foglalkozás, azaz lehet-e napköziotthoni ellátott az, aki után a szülő gyermekgondozási támogatásban részesül?
jujiabf2 üzenete
2007.09.12. 11:31
A fenntartó az iskolán spórol a következő módokon:
1. megszüntette napközit, csak felügyelet van, ebédeltetni a helyi alapítvány viszi a gyerekeket. A napközi helyett csak napi 2 órát fizet túlórában a délutáni felügyeletért. A csoport létszám -szerinte- 8-ra csökkent, így a vezetők óraszáma 4-4-órával nőtt. Jogos az óraszám emelés?
2. a technikai dolgozók, 2 takarítónő, 1 adminisztrátor átkerülnek a Polgármesteri Hivatalhoz, 1 fő nyugdíjba megy, megszűnik közalakalmazotti jogviszonya, 14 fő marad, nem kell csak 2 órakedvezményt fizetni a megbizottnak. 5 órát spórol hetente. a technikai személyzet, hogy megelőzze az áthelyezést, inkább lemondana közalkalmazotti védettségéről. Hogyan lehetséges ez? Inkább ne legyen közalakalmazotti tanács, s ne kelljen más intézményhez tartozniuk.
3. a tantestület, hogy spóroljon a pótlékokon is, megszüntette a munkaközösségeket. A gyermek és ifjúságvédelmi munkaközösség is megszüntethető?
Hogyan lássuk el ezután e faladatokat?
szanka üzenete
2007.09.10. 21:36
Tisztelt Szerkeztőség!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy A Badacsony Duatlon Kéknyelű versenyen dobogos helyezetet értem el.(Nem tudom hogy országos- e) Ezért kaphatok-e többlet pontot?
éhi21 üzenete
2007.09.07. 11:42
Tisztelt Szerkesztők!
Azzal a fontos kérdéssel fordulok Önökhöz,hogy iskolalátogatási lapra lehe-e hivatkozni,ha még nincs diákigazolványom?Ugyanis most íratkoztam be egy esti tagozatos Gimnáziumba és dolgozom mellette!Az Iskolába vidékről járok vonattal!Igénybe vehetem-e a kedvezményt erre a lapra hivatkozva???
Fülig üzenete
2007.09.06. 19:33
Tisztelt Szerkesztők!
Van-e a munkáltatónak joga előírni óvónőnek a 32 órán felül intézményben kötelezően töltendő plusz 2 órát? (Tudomásom szerint megszűnt az erre irányuló törvényi szabályozás).

Válaszukat előre is köszönöm .
"Fülig"

Ui.: A fórum indulásakor megfogalmazott kritikáimat visszavontam, dícséret illeti Önöket a mostanában tanusított gyors válaszokért!:)
vicze üzenete
2007.09.06. 11:53
Alsóban tanító, tanítói végzettségű és ének spec. koll.-al rendelkező pedagógus kaphatja-e az 5 %-os illetménykiegészítést, ha alsóban éneket tanít. 2000 előtt még kaphatta, mert elismerték 2. szaknak. Mi a helyzet most? Valóban csak akkor kaphatja, ha 5-6. osztályban tanítja az éneket? Milyen törvényben lehet ennek utánanézni? Ha eddig kapta, el lehet-e venni?
Köszönöm válaszukat. Zsóka
1medvemama üzenete
2007.09.05. 20:47
Tisztelt Szakértő!

Elnézést kérek, ha nem a megfelelő topikon keresztül teszem fel kérdésemet.

Segítségét szeretném kérni. Egy budapesti felsőoktatási intézmény távoktatásos hallgatója vagyok. Az iskolát GYES mellett végzem tandíjmentesen. Kislányom decemberben 11-én tölti a 3. életévét, azonban, még decemberben megszületik harmadik gyermekünk. Így GYES-ből "TGYÁS-ba" megyek át.

A napokban olvastam az Interneten, hogy a GYES melletti tandíjmentességnek 4 kritériuma van:

1. 2006. december 31.-e előtt létesített hallgatói jogviszonyt és
2. Költségtérítéses képzésben vesz részt és
3. Az adott félév első napján és
4. 2007. augusztus 1.-én már TGYÁS, GYED, GYES vagy GYNT díjban részesült.

A 4 feltétel olyan szinten teljesül minálunk, hogy december 11-én lejárna le a GYES-em, de már november közepétől TGYÁS-on vagyok ismét.

Egy ismerősöm hasonló cipőben jár, és az iskola tanulmányi osztályán megkérdezte, hogy februártól milyen formában tudja a kedvezményt igénybe venni? A válasz annyi volt, hogy nem jár kedvezmény.

Kérem szíves állásfoglalását a témával kapcsolatban.

Válaszát előre is köszönöm.

medvemama

1medvemama üzenete
2007.09.05. 20:33
Tisztelt Szakértő!

Elnézést kérek, ha nem a megfelelő topikon keresztül teszem fel kérdésemet.

Segítségét szeretném kérni. Egy budapesti felsőoktatási intézmény távoktatásos hallgatója vagyok. Az iskolát GYES mellett végzem tandíjmentesen. Kislányom decemberben 11-én tölti a 3. életévét, azonban, még decemberben megszületik harmadik gyermekünk. Így GYES-ből "TGYÁS-ba" megyek át.

A napokban olvastam az Interneten, hogy a GYES melletti tandíjmentességnek 4 kritériuma van:

1. 2006. december 31.-e előtt létesített hallgatói jogviszonyt és
2. Költségtérítéses képzésben vesz részt és
3. Az adott félév első napján és
4. 2007. augusztus 1.-én már TGYÁS, GYED, GYES vagy GYNT díjban részesült.

A 4 feltétel olyan szinten teljesül minálunk, hogy december 11-én lejárna le a GYES-em, de már november közepétől TGYÁS-on vagyok ismét.

Egy ismerősöm hasonló cipőben jár, és az iskola tanulmányi osztályán megkérdezte, hogy februártól milyen formában tudja a kedvezményt igénybe venni? A válasz annyi volt, hogy nem jár kedvezmény.

Kérem szíves állásfoglalását a témával kapcsolatban.

Válaszát előre is köszönöm.

medvemama

A Szerkesztők üzenete
2007.09.05. 16:13
Tisztelt "evakolonics"!
A közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény (a továbbiakban: Kt.) 1. számú melléklet Harmadik rész I.A)/8.b) pontjában foglaltak értelmében a közös igazgatású közoktatási intézményben az intézményegység-vezető kötelező óraszámát az adott intézménytípusnál a jogszabályban meghatározottak szerint kell kiszámítani.
Tehát meg kell nézni először is, hogy az intézményegység-vezető, milyen típusú intézményegységben dolgozik. Ha általános iskola intézményegység-vezetőjéről van szó, akkor a Kt. 1. számú melléklet Harmadik rész I.A)/2.b) pontjában foglaltak szerint kell kiszámítani az intézményegység-vezető heti kötelező óraszámát. Az idézett joghely értelmében az intézményegység-vezető heti kötelező óraszáma az igazgatóra megállapított kötelező óraszám + 2 óra. Az igazgató heti kötelező óraszáma Kt. 1. számú melléklet Harmadik rész I.A)/2.a) pontjában foglaltak szerint alakul, az osztályok számának függvényében. Tehát meg kell nézni, hogy az adott intézményegységben hány osztály működik, ennek függvényében mennyi lenne az igazgató óraszáma, ha önálló intézményként működne az általános iskolai intézményegység, és az így megállapított óraszámhoz kell 2-t hozzáadni. Ennyi lesz az intézményegység-vezető heti kötelező óraszáma közös igazgatású közoktatási intézményben (4+2 vagy 8+2 vagy 12+2 vagy 16+2).
Üdvözlettel,
Dr. Varga Mária Beáta
főosztályvezető-helyettes
A Szerkesztők üzenete
2007.09.05. 16:11
Tisztelt "htne"!
A közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény (a továbbiakban: Kt.) 17. §-a határozza meg az egyes közoktatási intézmény típusokban alkalmazható pedagógusok végzettségi szakképzettségi követelményeit a következőképpen:
"17. § (1) Ha e törvény másképp nem rendelkezik, nevelési-oktatási intézményben pedagógus-munkakörben az alkalmazható, aki az e törvényben meghatározott felsőfokú iskolai (egyetemi vagy főiskolai szintű) végzettséggel és szakképzettséggel rendelkezik. A megfelelő felsőfokú iskolai végzettségek és szakképzettségek a következők:
()
c) az iskolai oktatás ötödik-hatodik évfolyamán a nem szakrendszerű oktatásban a b) pontban meghatározottak szerinti, a szakrendszerű oktatásban a tantárgynak megfelelő szakos tanári vagy a műveltségi területnek megfelelő képesítést nyújtó tanítói;
d) az iskolai oktatás hetedik-nyolcadik, továbbá a középiskola kivételével a kilencedik-tizedik évfolyamán a tantárgynak megfelelő szakos tanári;
e) középiskolában a kilencedik évfolyamtól kezdődően a tantárgynak megfelelő szakos egyetemi szintű tanári, a művészetek, a testnevelés, a technika-gyakorlati foglalkozás tantárgyak esetén a tantárgynak megfelelő tanári;
g) szakközépiskolában és szakiskolában a szakmai elméleti tantárgyat vagy szakmai előkészítő ismeretet, valamint a szakmai alapozó és a pályaorientáció ismeretet oktató pedagógusnak a képzés szakirányának megfelelő tanári vagy a képzés szakirányának megfelelő felsőfokú, a pályaorientáció és a szakmai alapozó oktatásban, továbbá a d) pontban meghatározott;
i) szakközépiskolában és szakiskolában a gyakorlati képzést végző pedagógusnak, továbbá gimnáziumban a munkába állást előkészítő, illetve segítő elméleti és gyakorlati foglalkozást tartó pedagógusnak a képzés szakirányának megfelelő tanári vagy a képzés szakirányának megfelelő felsőfokú;
() végzettség és szakképzettség.
A Kt. 127. § (1) bekezdésében foglaltak szerint pedig: "Az alkalmazáskor és a vezetői megbízáskor a végzettség szintjének megfelelő tanári szakképesítésnek kell elfogadni a képzés szakirányának megfelelő felsőfokú iskolai végzettséget tanúsító oklevéllel igazolt szakképesítést, ha a felsőfokú iskolai tanulmányok keretében el kellett sajátítani a tantárgy oktatásának módszertanát; a feltételek meglétéről az oklevelet kiállító felsőoktatási intézmény igazolása vagy a leckekönyv alapján a munkáltató dönt."
 
Fentiek alapján tehát elmondható, hogy a számítástechnika szakos középiskolai tanári (egyetemi szintű) végzettséggel, szakképzettséggel az általános iskolában a szakrendszerű oktatásban, valamint a középiskolában is taníthat számítástechnika tantárgyat. A matematika tantárgy tekintetében pedig a munkáltatója dönt, hogy a végzettség szintjének megfelelő tanári szakképesítésnek elfogadja-e az Ön programozó és programtervező matematikus oklevelét, arra tekintettel, hogy leckekönyve alapján megállapítható, hogy elsajátította az adott tantárgy (matematika) oktatásának módszertanát.
 
A kötelező továbbképzésekkel kapcsolatos kérdését, kérem pontosítsa, mert ilyen formában túl átfogó jellegű, amelyre nincs lehetőségünk válaszolni.
 
Üdvözlettel,
Dr. Varga Mária Beáta
főosztályvezető-helyettes
A Szerkesztők üzenete
2007.09.05. 15:28
Tisztelt "adrimá"!
Természetesen nem lehetséges, és nem is törvényes, hogy egy igazgató megtiltsa vagy engedélyhez kösse a munkaidőn kívüli magánéleti tevékenységet. A pedagógusok is, mint minden munkavállaló, azzal találkoznak munkaidőn kívül, akivel akarnak.  
Üdvözlettel,
a szerkesztők
buborék üzenete
2007.09.05. 15:15
a következő kérdéseim lennének:
1.Törvényes -e,hogy az iskolaotthonos elsősök háromnegyed 8-tól negyed 5-ig tartózkodnak az iskolában?
2. Félévkor lehet-e a szülőnek változtatni és nem kérni az egésznapos iskolaotthonos oktatási formát?
3. törvényes-e, hogy egy városban egy kistérségi iskolában 3 épületben 5 első osztály indul 29-32 fővel, és ráadásul mindegyik iskolaotthonos?
Subidubi üzenete
2007.09.05. 13:46
Tisztelt Szerkesztők!

Iskolánkban dolgozunk a nem szakrendszerű oktatás bevezetésének előkészítésén.Azt szeretném megtudni,hogy a tanulószobai szolgáltatást részben felhasználhatjuk-e az előírt 25-50 % számításánál?
Helena üzenete
2007.09.04. 22:30
Szeretném megkérdezni és sürgős választ kérek arra,hogy kinek jár ingyen tankönyv?Fiam bárátnője,akivel egy suliba jár,félárva,meghalt az édesanyja.Az apja is beteg,rokkantnyugdíja és az árvaellátás nem teszi ki a 6o.ooo,-ot.Az iskolában azt javasolta neki az osztályfőnök,hogy kérjen kölcsön pénzt a tankönyvre.A gyerek sír,el van keseredve,miután én is egyedülálló szülő vagyok,55 évesen évek óta munka nélkül,én sem tudok ebben segíteni.A gyerek 11.-es,ha már eddig eljutott,jó lenne,ha járhatna iskolába.4 gyereket neveltem fel egyedül,becsületes emberek lettek,rettenetesen felháborít ez a dolog.Vidéken élünk,abban a faluban, ahol a kislány lakik,meszüntették a rendszeres gyerekvédelmi támogatását azzal,hogy elmúlt 16 éves.A gyerekek Ceglédre járnak iskolába.Mi egy másik faluban lakunk,a gyerek sokat van nálunk,próbáljuk őt a nagyobb gyerekeimmel együtt támogatni,ahogy tudjuk,de ez már sok!SOS válasszt kérek,hogy mit tegyünk,mert a gyereknek tankönyv kell és iskolába kell járnia,mert reménye sem lesz arra,hogy az életben menjen valamire.Egyébbként a gyerek tehetséges,jól rajzol,már kiállításokon is szerepelt,kár lenne érte.
Amcsi üzenete
2007.09.03. 22:50
Ma jött haza a lányom (14éves) a gimnáziumi első tanítási napról.
Az órarendje a következő: Heti 4 nap 8! órájuk van, egy nap 5 óra.
A nyolcadik óráról du. 15h 30-kor csengetnek ki!
Emberek!!!!!! Ez nem normális!!!!!!!!!!!!!!!!
Egy 14 éves gyerek, ne üljön 8 órán keresztül az iskolában! Utazik napi 1-1,5 órát. Mikor tanul? Mert tanulnivalót adnak bőven!
Éjjel?
Aztán reggel 6-kor kezdődik minden előröl?
Drasztikusan csökkenteni kellene, de azonnal a tananyagot!!!!!! (akad benne bőven, felesleges dolog)
Tudomásom szerint, törvényileg szabályozva van, hogy egy gyermek hány órát tölthet az óvodában.
Valaki mondja meg, legyen szíves, hány órát tölthet egy kilencedikes, tanulással az iskolában, vagyis mennyi a max. megengedett óraszám!?
Köszönettel: Amcsi
macika58 üzenete
2007.09.03. 21:32
Tisztelt Szerkesztő!
Biológia-földrajz szakos tanári diplomával alsós napköziben oktatok.
Kérdésem: taníthatok-e környezetismeretet 1-4. évfolyamon?
Most hallottam egy szabálymódosításról, miszerint 2012-ig felsős végzettségű tanár is taníthat alsó évfolyamon,ha rendelkezik 5 éves alsós gyakorlattal. A napközi beszámítható-e ezen gyakorlatba?(a pályám elején tanítottam alsóban is környezetismeretet)
Köszönettel:macika58
Határ üzenete
2007.09.03. 16:13
Ez még ugyanannak a történetnek egy másik részlete.
A mi iskolánk - bár nem ilyennek alapítottuk, de ilyenné vált - nehezen tanuló gyerekek (és felnőttek) iskolája. Az általános iskolában külön nekik szóló program alapján folyik a tanítás, az ebben dolgozó kollégák már nagy szakértelemmel rendelkeznek.

Kérdésünkre, hogy a kimenő rendszerben való összevonáskor ez a program megmarad-e az ebben részt vevő osztályokkal és az őket tanító pedagóguskollektívával együtt, azt a választ kaptuk, hogy ezt majd az összevont tantestület eldönti, DE LEGFELJEBB KIMENŐ RENDSZERBEN maradhat meg a külön osztály, mert SZEGREGÁCIÓNAK AZ ÚJ SZELLEMBEN MÁR NINCS HELYE, INTEGRÁCIÓ KELL.

További kérdésünkre, hogy a mi épületünk netán bankfiók lesz-e vagy wellness-szálló, megtudtuk, hogy

N E H E Z E N T A N U L Ó G Y E R E K E K I S K O L Á J A

lesz a mi nehezen tanuló gyerekeknek működő iskolánk helyén.

Én azt hiszem, ENNYIT ÉR az oktatási törvény. T. Szerkesztők, ha tudnak szerezni valakit, aki ezt védeni tudja, ragadják meg az alkalmat!

Jó keresést!
Határ üzenete
2007.09.03. 16:03
A XI. kerület "általános iskola, szakiskola és felnőttoktatási gimnázium" címet viselő iskolájában tanítok. A fenntartó az általános iskolát kimenő rendszerben összevonja egy másik általános iskolával, a szakiskolát kimenő rendszerben megszünteti, de idén még indíthatunk 9. osztályt. A felnőttoktatási gimnáziumot is kimenő rendszerben megszünteti, de ...

... áprilisban az iskolában tartott tájékoztatójukon még nem tudták megmondani, itt indulhat-e még egy 9. évfolyam. Azt mondták: "mivel a felnőttoktatásba úgyis augusztus végéig lehet jelentkezni, ezt még ráérünk eldönteni a júniusi jelentkezések száma alapján, a májusi testületi ülésen."

Nos, a májusi testületi ülésen nem tudták még eldönteni, mekkora a júniusi beiratkozási hajlam alapján várható augusztusi létszám, sőt, a júniusi beiratkozási hajlam láttán sem döntöttek.

A várva várt döntés augusztus 30-án született meg, így az első tanítási napon, szeptember 3-án hirdethetjük ki a beiratkozott osztálynak, hogy nem léteznek. Megjegyzem, a döntés független volt a beiratkozottak létszámától. Természetesen olyan útmutatást nem kaptunk, hogy melyik iskola veszi át az osztályt.

Kérdésem: van-e joga a fenntartónak "fityiszt mutatnia" egy beiratkozott osztálynak szeptember 3-án?

Amennyiben van, még szeretném megkérdezni, hogy az illetékesek büszkék-e rá, hogy az oktatással már így is lehet bánni.
kis piri üzenete
2007.08.31. 19:46
19 éve tanítok földrajzot, biológiát, természetismeretet. Meddig taníthatok 5. és 6. évfolyamon? Ha kell , melyik tanévig kell elvégeznem a 120 órás tanfolyamot a nem szakrendszerű képzéshez? Köszönettel!
babybill üzenete
2007.08.31. 15:24
Tisztelt szerkeztő!
Az idén egy szakközépiskola 5. éves diákja leszek. Mivel úgy gondoltam, hogy az év nem lesz túl nehéz és az érettségim is megvan jelentkeztem az egyik egyetem levelező tagozatára, ahova fel is vettek. A jelentkezés előtt az egyetemen megkérdeztem, hogy probléma-e, ha a másik iskolát és azt egy idejűleg fogom végezni a 2007-2008-as tanévben. Azt mondták, hogy ez nem probléma. Most a szakközépiskolában azzal álltak elő, hogy egy jogszabályban az áll, hogy nem tanulhatok egyszerre két különböző fokon.
Nem hallottam eddig ilyesmit, ezért fordulok Önökhöz.
Kérem amennyiben tudnak válaszolják meg nekem, hogy valóban akadályozza-e valami azt, hogy egyszerre egy közép és egy felsőoktatási intézmény tagja legyek?!
Mielőbbi válaszukat előre is köszönöm! e-mail:baby_bill@citromail.hu
pigi üzenete
2007.08.30. 15:41
Gimnáziumban, idegen nyelvből való érettségiztetés milyen végzettséghez van kötve? (Elég-e a főiskolai nyelvtanári, vagy egyetemi végzettség kell?)
adrimá üzenete
2007.08.28. 15:34
Kérdésem a következő: Lehetséges és törvényes e az, hogy egy oktatási intézményben az igazgató megtiltsa vagy igazgatói engedélyhez kösse, hogy munkaidőn túl a pedagógusok találkozzanak egymással vagy volt kollegáikkal?
gyula8 üzenete
2007.08.28. 14:13
Tisztelt Szerkesztők!
Gyors választ szeretnék kérni, mert nem csak engem érint a probléma. Tudom, hogy a törvény szerint a őszi,téli stb. szünetek tanítás nélküli munkanapok. Eddig is így volt, de sosem kellett dolgoznunk ezeken a napokon. Most azonban be fognak rendelni minket a szünetekben. Kérdésem az lenne, hogy történt-e valamilyen jogszabály változás, mely előírja ezt (és elkerülte a figyelmemem), vagy ez kizárólag az igazgatóktól függ? Köszönöm!
sztanko59 üzenete
2007.08.28. 13:10
Tisztelt Szerkesztők!
Nem igazán ez a témakör, az ingyen tankönyvvel kapcsolatban kérdeznék. Egyedülálló szülőként nevelem másodikos középiskolás lányomat. 2006 novemberében beadtuk az igénylőlapot ingyen tankönyvre. Kaphatunk erre az évre (2007/2008 tanév) még ingyen tankönyvet, vagy sem? Kérem ha lehet válaszoljanak.
A Szerkesztők üzenete
2007.08.28. 10:31
Tisztelt "gesan"!

Kérjük, hogy ha valami mondanivalója van, közölje azt számunkra is értelmezhető módon.
 
Ezekkel a "klónozásokkal" csak akadályozza a többi hozzászólót, fórumozót, és érdemben nem közöl semmit. Ha üzenni akar nekünk valamit, akkor kérjük, fogalmazza meg, ahogy azt mások is teszik. Ha csak ennyit akar mondani, akkor köszönjük, megkaptuk, nem kell többször elküldenie.

Ha továbbra is folytatja a fórum akadályoztatását, kénytelenek leszünk letiltani a felhasználók közül. 

Üdvözlettel,
a szerkesztők
dagicsilla üzenete
2007.08.26. 13:46
Utazó gyógypedagógusként szeretnék tevékenykedni Baranya megyében, esetleg Dél-dunántúlon. Hol tudok jelentkezni, illetve hol kaphatok bővebb infrmációt?
Subidubi üzenete
2007.08.24. 15:24
Tisztelt Szerkesztő!

A nem szakrendszerű oktatással kapcsolatban szeretnék kérdést feltenni. Részt vehet-e a nem szakrendszerű oktatásban 5.,6. évfolyamon szakkolégiumi végzettséggel nem rendelkező tanító?

A módszertani ajánlásból jól értelmezem-e azt,hogy nem kell minden tanulónak részt vennie a nem szakrendszerű oktatásban(5.,6.évfolyamon), hanem elég, ha nívócsoportokat létrehozva csak a felzárkóztatásra szoruló tanulók csoportja vesz benne részt?
  
 48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  
  

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

E-mail:

Államtitkárságok