2019. február 23.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010
 
 

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

Átadták a jó tanuló-jó sportoló díjakat

2007. május 21.
139 diák részesült a Magyar Köztársaság jó tanuló-jó sportolója díjban a 2005/2006-os tanulmányi és sporteredményeiért, az elismerő okleveleket Hiller István, az oktatási tárca vezetője adta át hétfőn a fővárosban.
Fotó: Gordon Eszter
Fotó: Gordon Eszter

"Ma Magyarországon ők a legjobbak, akik ezt bizonyították eredményeikkel a sport és a tanulmányok terén" - mondta köszöntőjében Hiller István.

A tárca vezetője ma is aktuálisnak és igaznak nevezte azt a két és fél ezer éves görög mondást, ami arra hív fel, hogy: "Ismerd meg önmagad"! Ez az önismeret a tanulmányi és sportbeli eredményeken keresztül együtt jelentkezik - közölte.

Fotó: Gordon Eszter

A miniszter bámulatra méltónak nevezte azt a kritériumrendszert, amit teljesíteniük kell a diákoknak, hogy pályázhassanak a címre.

Utalt arra, hogy az általános iskolások közül azok pályázhattak, akiknek tanulmányi eredménye elérte vagy meghaladta a 4,8-as átlagot.

Az elismerő címben a 2005/2006-os tanév tanulmányi eredményeiért az alap- és középfokú oktatási intézményekben tanulók közül 122-en, a felsőoktatási intézmények hallgatói közül 17-en részesültek. A február 26-i határidőre 383 pályamunka érkezett.

A minisztérium 1991 óta ír ki pályázatot a díj elnyerésére. A cél a tanulók és hallgatók ösztönzése a szellemi és fizikai képességek folyamatos fenntartására, fejlesztésére, az eredményes tanulásra és a magasabb szintű sportolásra való biztatás.

Fotó: Gordon Eszter

Az elismerésben azok a tanulók részesülhetnek, akik kimagasló tanulmányi, valamint hazai és nemzetközi sporteredményeket értek el.

Az előző évekhez képest a pályázati feltételek nehezedtek, hiszen folyamatosan emelkedett a tanulmányi átlag alsó határa.


MTI



A Magyar Köztársaság jó tanulója - jó sportolója pályázat 2007

A díjazott tanulók névsora:

 
Név
Iskola
Korcsoport
Sportág
1.
Asszonyi Evelin
Dr. Kemény Ferenc Általános Iskola
IV.
atlétika
2.
Baksa Bettina
Kossuth Lajos Gimnázium
IV.
kosárlabda
3.
Balázs Brigitta
Fiumei Úti Általános Iskola
III.
kajak-kenu
4.
Báló Richárd
Tabán Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
III.
kenu
5.
Balogh Kinga
Bálint Sándor ÁMK
II.
judo
6.
Balogh Réka
Dózsa György Általános Iskola
II.
sportaerobic
7.
Bán Balázs József
Debreceni Egyetem Arany János Gyakorló Általános Iskola
II.
uszonyos és búvárúszás
8.
Barna Zsófia
Jókai Mór Általános Iskola
IV.
judo
9.
Bertyák Ágnes
Madách Imre Gimnázium
IV.
sportakrobatika
10.
Bohus Richárd
2. Számú Általános Iskola
IV.
úszás
11.
Bokodi Ferenc
Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Logopédiai Intézet
IV.
evezés
12.
Braun Tímea
Czimra Gyula Általános Iskola
II.
WTF tae-kwon-do
13.
Brogli Réka
Hunyadi Mátyás Általános Iskola
II.
kerékpár, duatlon
14.
Bucsánszki Linda
Szlovák Tanítási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium
IV.
sportakrobatika
15.
Buzsik Regina
Hunyadi Mátyás Általános Iskola, AMI és Községi Könyvtár
III.
judo
16.
Csapó Orsolya Dóra
Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma
III.
sportaerobic
17.
Cserdi Zsófia
Móricz Zsigmond Gimnázium
IV.
akrobatikus rock and roll, sportaerobic
18.
Csirzó Ádám
Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Fősikolai Kar Gyakorlóiskola és Művészeti Iskola
II.
úszás
19.
Csiszár Anna
Zrínyi Ilona Általános Iskola
IV.
szertorna
20.
Csöndör Tünde
Weöres Sándor Általános Iskola
IV.
atlétika
21.
Czéllai-Vörös Anna
Ságvári Endre Általános Iskola
IV.
kajak
22.
Deák Anna
Irinyi József Általános Iskola
II.
sportaerobic
23.
Dobi Richárd
Debreceni Egyetem Arany János Gyakorló Általános Iskolája
III.
triatlon, duatlon, aquatlon
24.
Dudás Szilvia
Németh László Általános Iskola
III.
sakk
25.
Egri Judit
Eötvös József Általános Iskola
IV.
atlétika
26.
Ercsei Tünde
Fillér Utcai Általános Iskola
III.
ritmikus gimnasztika
27.
Erdei Flóra
Hatvani István Általános Iskola
III.
uszonyos és búvárúszás
28.
Erdős Krisztina
Kassai úti Általános Iskola
III.
kajak-kenu
29.
Francsics Vivien
Kisfaludy utcai Általános Iskola
IV.
uszonyos és búvárúszás
30.
Fuchs Renáta
Szigeti József utcai Általános Iskola
II.
triatlon, duatlon
31.
Gosztonyi Ákos
KECSVM PFK Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
III.
uszonyos és búvárúszás
32.
Gulyás Mercédesz
Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola
IV.
sportaerobic, torna
33.
Gyetvai Deborah
Vasvári Pál Általános Iskola
III.
úszás
34.
Hagymási Anita
Radnóti Miklós Gimnázium
IV.
kajak
35.
Hagymási Réka
Radnóti Miklós Gimnázium
III.
kajak
36.
Hajdu Rita
Széchenyi István Gimnázium
IV.
atlétika
37.
Hallósy Réka
Szabadegyháza Közoktatásáért Közalapítvány Kossuth L. Ált. Iskola
III.
tenisz
38.
Hegedűs Petra
Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
IV.
röplabda
39.
Horváth Alex
Fazekas Gábor Utcai Általános Iskola
III.
torna
40.
Horváth János
Csata utcai Általános Iskola
II.
birkózás
41.
Horváth Noémi
Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
IV.
torna, sportakrobatika
42.
Jackli Zsófia
Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
III.
shotokan karate do
43.
Jakubovich Renáta Katalin
Zuglói Hajós Alfréd Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
III.
kajak
44.
Kalauz Luca
Óvoda és Általános Iskola
IV.
kézilabda
45.
Kálmán Botond
Türr István Gimnázium
III.
WTF tae-kwon-do
46.
Kardos Szabina
Belvárosi Általános Iskola Szolnok
IV.
evezés
47.
Karikás Marianna
II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola
II.
sakk
48.
Kokas Marianna
Petőfi Sándor Általános Iskola
IV.
sportaerobic
49.
Krasnyánszki Adél
Vak Bottyán János Általános Iskola
IV.
rádióamatőr
50.
Kun Orsolya
Dózsa György Általános Iskola
III.
aerobic
51.
Kurdi Márk Erik
Kinizsi ltp. Általános Iskola
III.
uszonyos és búvárúszás
52.
Lang Lívia
Petőfi Sándor Általános Iskola, Gimnázium, Szakközépiskola
III.
szinkronúszás
53.
Lengyel Anna
Körzeti Általános Iskola
III.
úszás
54.
Lőrincz Vanda
Arany János Általános Iskola
III.
kajak
55.
Lucz Dóra
Radnóti Miklós Gimnázium
III.
kajak
56.
Lucz Noémi
Fazekas Mihály Általános Iskola
II.
kajak
57.
Major Attila
Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium
III.
tae-kwon-do
58.
Makó Evelyn
Almási Utcai Általános Iskola
II.
kick-boksz sportkarate
59.
Makszim Zsombor
Váci M. Általános Iskola
III.
görkorcsolya, gyorskorcsolya
60.
Mányoki Anna
Németh László Általános Iskola
IV.
sakk
61.
Mester József
Kazinczy Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
III.
tollaslabda
62.
Miháczi Gábor
László Gyula Gimnázium, Általános Iskola
II.
jégkorong
63.
Mihovics Szabina
Batthyány Lajos Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola
IV.
judo
64.
Morapitiye Sunil
Kisfaludy utcai Általános Iskola
III.
judo
65.
Nagy Botond
Regnum Katolikus Általános Iskola
III.
karate
66.
Nagy Dorina
Simon István Utcai Általános Iskola
III.
görkorcsolya, rövidpályás gyorskorcsolya
67.
Németh András
Szent László Általános Iskola
II.
tőrvívás
68.
Palkó Diána
Derkovits Gyula Általános Iskola
III.
atlétika
69.
Papp Ábel
Herman Ottó Gimnázium
IV.
sakk
70.
Pék Szilvia
Budavári Általános Iskola
III.
sportakrobatika
71.
Pribojszki Kata
2. Számú Általános Iskola
IV.
kick-boksz sportkarate
72.
Radics Bence
Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium
IV.
evezés
73.
Reményi Gabriella
Bocskai István Általános Iskola
II.
torna
74.
Rimovszki Dávid
Jankó János Általános Iskola és Gimnázium
IV.
sportlövészet
75.
Rittler Dominika
Szabadegyháza Közoktatásáért Közalapítvány Kossuth L. Ált. Iskola
III.
tenisz
76.
Sándor Márton
Belvárosi Általános Iskola Szolnok
III.
judo
77.
Selyem Brigitta
Általános Iskola Esztár
III.
kyokushin-karate
78.
Serényi Zsófia
ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
II.
úszás
79.
Simon Rebeka Sára
Fazekas Mihály Általános Iskola
II.
kajak
80.
Stier Lilla
Kinizsi ltp. Általános Iskola
III.
uszonyos és búvárúszás
81.
Szabó Ádám Leon
Herman Ottó Gimnázium
IV.
sakk
82.
Szabó Lili Nóra
Radnóti Miklós Gimnázium
III.
kajak
83.
Szabó Noémi
Németh László Általános Iskola
III.
sakk
84.
Szakály Zsófia
Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium
III.
triatlon, duatlon, aquatlon, atlétika
85.
Szalontai Ferenc
Vénkerti Általános Iskola és AMI
III.
torna, sportakrobatika
86.
Szamák Bettina
Fiumei Úti Általános Iskola
III.
kajak-kenu
87.
Szemes Adrienn
Tarjáni Magyar-Német Kéttannyelvű Ált. Iskola
II.
jégtánc
88.
Szemes Gabriella
Tarjáni Magyar-Német Kéttannyelvű Ált. Iskola
III.
jégtánc
89.
Szilágyi Vera
Általános Iskola Esztár
II.
kyokushin-karate
90.
Sztankovics Anna
Krúdy Gyula Általános Iskola
II.
úszás
91.
Tanai Gerda
Pusztai Ferenc Általános Iskola
III.
judo
92.
Tóth Krisztián
Simon István Utcai Általános Iskola
III.
görkorcsolya
93.
Tóth Patrik
Vak Bottyán János Általános Iskola
II.
rádióamatőr
94.
Urbanics Roxána
Piliscsévi Általános Iskola
IV.
judo
95.
Váradi Petra
Kossuth Lajos Általános Iskola
III.
úszás
96.
Varga Virág
Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola
IV.
sportaerobic
97.
Veres Evelin
Bocskai István Általános Iskola
II.
torna
98.
Wiandt Zsófia
Arany János Általános Iskola
III.
úszás
99.
Winkler Kata
Radnóti Miklós Általános Iskola
III.
tollaslabda
100.
Bertóti Regina Lilla
Herman Ottó Gimnázium
V.
tájékozódási futás, sífutás, sítájfutás
101.
Busa Gabriella
Tömörkény István Gimnázium
VI.
kick-boksz sportkarate
102.
Dejcző Balázs
Vak Bottyán Gimnázium
VI.
kajak-kenu
103.
Dejcző Bálint
Vak Bottyán Gimnázium
V.
kajak-kenu
104.
Fazekas Ágnes Sarolta
Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium
VI.
úszás
105.
Győrfi Anita
Városmajori Gimnázium
VI.
judo
106.
Kis Gábriel
Bárdos László Gimnázium
V.
görkorcsolya, gyorskorcsolya
107.
Kiss Eszter
Kossuth Lajos Gimnázium
V.
kosárlabda
108.
Kiss Katalin
Puskás Tivadar Távközlési Technikum
V.
rádiós tájfutás, rádióamatőr
109.
Köteles Alexandra
Bercsényi Miklós Gimnázium és Kollégium
V.
birkózás
110.
Markgruber Balázs
Madách Imre Gimnázium
VI.
evezés
111.
Orosz Beáta
Alsóerdősori Ének-Zene Tag. Ált. Iskola és Gimnázium
V.
gyorskorcsolya, short track
112.
Pokorni Milán Gábor
Zsigmondy Vilmos Gimnázium
V.
atlétika
113.
Reichnach Csilla
Bárdos László Gimnázium
V.
atlétika
114.
Ruttner Zsóka
Kossuth Lajos Gimnázium
V.
kosárlabda
115.
Scheili Eszter
Mikszáth Kálmán Gimnázium, Postaforgalmi Szakközépiskola és Kollégium
V.
shotokan karate do
116.
Szedlár János
Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium
VI.
íjászat
117.
Sztretye Mónika
Karacs Ferenc Gimnázium, Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium
VI.
kézilabda
118.
Tábori Viktor
Babits Mihály Gimnázium
VI.
kung-fu
119.
Tóth Ádám
Fazekas Mihály Gimnázium
V.
röplabda
120.
Zana Anita
Kovács Pál Gimnázium
VI.
úszás
121.
Zircher Kitti
Illyés Gyula Gimnázium
VI.
atlétika
122.
Zsigmond Vanda
Diósgyőri Gimnázium
V.
tájékozódási futás
123.
Baczkó Bernadett
Eötvös Lóránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar
VII.
judo
124.
Bálint Zsófia Anikó
Pécsi Tudományegyetem Bölcsésztudományi Kar
VII.
sportlövészet
125.
Bertóti Réka Diána
Miskolci Egyetem
VII.
tájékozódási futás
126.
Borsányi Zoltán
Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar
VII.
atlétika
127.
Dani Gábor
Széchenyi István Egyetem
VII.
súlyemelés
128.
Gergelics Dóra
Eötvös Lóránd Tudományegyetem
VII.
triatlon, duatlon
129.
Guba Milán
Semmelweis Egyetem-Testnevelési és Sporttudományi Kar
VII.
karate
130.
Győri László
Semmelweis Egyetem-Testnevelési és Sporttudományi Kar
VII.
korfball
131.
Kasper István
Semmelweis Egyetem-Testnevelési és Sporttudományi Kar
VII.
atlétika
132.
Korcsmár Péter
Semmelweis Egyetem
VII.
kung-fu
133.
Laczkó Nikolett
Pécsi Tudományegyetem TTK
VII.
kötélugrás
134.
Nagy Ibolya
Pannon Egyetem, Georgikon Mezőgazdaságtudományi Kar
VII.
kötélugrás
135.
Sáfár Sándor
Semmelweis Egyetem-Testnevelési és Sporttudományi Kar
VII.
atlétika
136.
Szöllös Eszter Laura
ELTE-BTK
VII.
erőemelés
137.
Szöllősi Boglárka
Semmelweis Egyetem-Testnevelési és Sporttudományi Kar
VII.
gyorskorcsolya
138.
Szörényi Zoltán
Semmelweis Egyetem-Testnevelési és Sporttudományi Kar
VII.
atlétika
139.
Zsigmond Száva
Miskolc-Egyetemváros
VII
tájékozódási futás
 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal
 

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

E-mail:

Államtitkárságok