A szaktárca vezetője a kormányszóvivői tájékoztatón a minőségi közoktatás érdekében tett lépések között említette az alapkészségek megerősítését célzó változtatásokat. Külön hangsúlyozta azt a jogszabályi módosítást, amely 2010-től kötelezővé teszi az angol nyelv oktatását. A minőséget szolgálja a miniszter szerint a kistérségek ösztönzése is.
Hiller István az esélyegyenlőségi programok közül az Útravaló ösztöndíj-programot emelte ki, amelyre 2006-ban közel 21 milliárd forintot különítettek el.
Elindult a 21. század iskolája program: egy hónappal ezelőtt a közép-magyarországi régióban kiírták a pályázatokat is.
A miniszter jelentős eredményként értékelte, hogy a felsőoktatásban a mennyiségközpontú szemlélet helyett ma már minden szereplő a minőséget és a színvonalat állítja a középpontba.
A tárca vezetője a felsőoktatási reformot öt alappillérre állította. A célok között jelölte meg a képzési szerkezet és ehhez kapcsolódva a felvételi eljárás átalakítását, az új finanszírozási rendszer bevezetését, amelynek részeként 3 éves megállapodást kötnek az intézményekkel, és a hallgatói juttatások átalakítását. A minőségbiztosítás érdekében egy minősített oktató egy intézménynél vehető figyelembe az akkreditáció során a parlament előtt lévő törvénymódosítás értelmében - sorolt egy újabb változást.
Az infrastruktúra fejlesztése kapcsán a PPP-beruházásokat említette, amelyekre 10,5 milliárd forintot fordítottak.
(MTI)