2021. március 3.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010
 
 

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

Versenynaptár (2007/2008. tanév)

2007. december 19.
Felhívjuk az intézményvezetők, az intézményi versenyfelelősök és különösen a szaktanárok figyelmét, hogy a különböző versenyszervezőkkel körültekintően és mindenre kiterjedően lefolytatott egyeztetések ellenére is maradtak megoldhatatlan ütközések néhány verseny területi- és döntő fordulójának esetében, a versenyek igen nagy száma miatt. Kérjük, hogy már a jelentkezéskor vegyék ezt figyelembe, hiszen utólag nem lesz lehetőség az időpontok megváltoztatására.

Verseny megnevezése
Első forduló
Második forduló
Döntő
7-8. évfolyam versenyei
"Nyelvünkben élünk" magyar nyelvi kommunikációs verseny
 
02-03. hó
05.17.
"Szépen, helyesen magyarul"
02.28.
04.15.
10.27.
Olvass velünk! A Nagy Könyv 100 legnépszerűbb regényéből
beadási határidő
02.08.
beadási határidő
03.28.
05.19.
Dr.Szabó Miklós szövegértési verseny
 
01.22.
03.28
Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny
02.13.
04.05.
05.31.
Országos történelem tanulmányi versenye
01.24.
02.26.
04.18-19.
II. Rákóczi Ferenc tehetségkutató komplex történelmi tanulmányi verseny
01.17.
02.28.
03.27.
"Hunyadi Mátyás és kora"
01.15-02.20. között
02.25-03.25. között.
04.25.
Országos angol nyelvi verseny
01.29.
02.19.
04.19.
Általános iskolai tanulók országos német nyelvi versenye
02.21.
03.27.
05.23.
Varga Tamás matematikaverseny
02.05.
03.11.
05.06.
Zrínyi Ilona matematikaverseny
 
02.22.
03.20-22.
Országos logikaverseny
10.26.
12.14.
02.08.
03.20.
Kozma László VI.országos informatika alkalmazói tanulmányi verseny
01.23.
03.29.
05.24.
FIRSTEP KUPA számítástechnikai verseny
11.05.
12. hó
01. hó
04. hó
Jedlik Ányos országos általános iskolai fizikaverseny
01.31.
03.18.
05.9-11.
Öveges József fizikaverseny
01.15.
04.08.
05.23-25.
Hevesy György országos kémiaverseny
01.02-02.16. között
03.29.
05.23-25.
Herman Ottó országos biológiaverseny
01.02-02.16. között
04.12.
05.30-06.01.
Bókay Árpád országos biológiaverseny
02.01.
03.03.
04.25.
Teleki Pál országos földrajz-földtan verseny
01.02- 02.16. között
04.05.
05.16- 18.
Zöld Szemfüles természetismereti vetélkedő
01.14- 02.11. között
02.11- 03.10. között
03.10- 04.07.

04.28-30.
"Ember-Föld-Világegyetem"
beadási határidő
01.20.
beadási határidő
02.10.
beadási határidő
03.05.
beadási határidő
04.01.
05.17.
Balogh János országos környezet-és egészségvédelmi csapatversenyt
 
03.19.
06.06-07.
Lehoczki János IX.országos komplex környezeti emlékverseny
01.28.
03.28.
05.27- 28.
Avram Hershko természettudományi verseny
 
02.15.
03.20.
Szemétség 2008
03.21.
03.31.
04.25.
IX.Országos technikaverseny
01.24-ig
03.07.
04.24-25.
"FEHÉR GALAMB" népzenei verseny
03.10-20. között
04.10-20. között
05.15-16.
Európai táncok a középkortól napjainkig-rajzverseny
 
beadási határidő 01.31.
04.0 4.
"Jeles napok a művészetek tükrében"
02.20.
04.23.
05.12-13.
Dunakanyar népművészeti verseny
 
helyi (iskolai) döntő
03.01.
A mozgókép titkai
levelező fordulók
02.01- 02.29.
levelező fordulók
03.10- 04.10.
05.16-18.
Országos tudományos diákköri konferencia
beadási határidő
03.31.
04.21.
05.19-20.
7-10.évfolyam versenyei
Anjou liliom a magyar címerben
levelezős forduló
levelezős forduló
03.25.
Ábel Jenő országos latin tanulmányi verseny
 
02.08.
04.19.
XV.Országos spanyol nyelvű vers- és prózamondó verseny
 
03. hó második hete
04.12.
Bod Péter országos könyvtárhasználati verseny
időpontját és helyszínét a közoktatási intézmények határozzák meg
írásbeli: 02.22.
szóbeli: 03.05.
írásbeli: 04.02.
szóbeli: 04.23.
Nemes Tihamér országos tanulmányi verseny
Programozás:
I.korcsoport: 11.07.
II.korcsoport: 11.08.
Alkalmazás: 11.15.
Programozás: 01.12.
Alkalmazás: 02.09.
Programozás: 03.08.
Alkalmazás: 03.29.
Logo országos számítástechnikai Tanulmányi Verseny
12.12.
02.23.
04.19.
Nemzetközi "Kenguru" matematika verseny
   
03.20.
Curie környezetvédelmi emlékverseny
levelező forduló
11.25- 01.25. között
02.23.
04.11- 13.
Curie kémiai emlékverseny
levelező forduló
11.31- 01.28. között
03.01.
05.09- 11.
Dr.Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelmi verseny
 
12.03.
02.15-16.
Less Nándor országos földrajzverseny
 
03.03.
04.18-19.
"Tiszán innen -Dunán túl" országos népdaléneklési minősítőverseny
a tanuló iskolája
megye/kerület által meghatározott időben)
04.05.
9-10. évfolyam versenyei
Implom József középiskolai helyesírási verseny
november
01.16.
02.28-03.1.
Arany János irodalmi verseny
 
11.14.
04.18-20.
Savaria országos történelem tanulmányi verseny
01.24.
02.26.
04.11-12.
Polgár az európai demokráciában
12.03.
02. hó 2.hetében
04. hó 2.hetében
"Civil Kezdeményezések Programja"
 
02. hó közepén
06. hó elején
"Mit ránk hagytak a századok"
02.15.
03.10.
04.12.
Magyarország az én hazám
01.15-02.05. között
02.05-02.20. között
03.08.
Örökségünk '48 történelem és állampolgári vetélkedő
01.15-02.05. között
02.05-02.20 között.
03.08.
"Ismerd meg jogaidat és élj velük a XXI.század Európájában!"
   
levelezős
Európa-komplex állampolgári ismeretek verseny
01.15-02.05.
02.05-02.20.
03.08.
Országos angol nyelvi verseny
 
02.28.
04.18.
Olvasás és szövegértés angol, francia, német és olasz nyelven
 
04.11.
04.11.
Deák nyelvi verseny
 
angol: 03.10.
német: 03.11.
angol: 05.31.
német: 05.31.
7próbás EURPASS digitális nyelvi és kulturális tehetséggondozó verseny
lásd a kiírásnál
Arany Dániel matematikai tanulóverseny
12.06.
02.21.
04.17.
Matematika határok nélkül
 
12.15-02.15. között
02.26.
Gordiusz matematika tesztverseny
 
02.20.
04.04-05.
Jövőnk az informatika
 
04.15.
05.25.
Alföldi számítástechnikai verseny
 
03.20.
06.27- 29.
Neumann János nemzetközi tehetségkutató programtermék verseny
 
Beadási határidő 01.10.
02.11-13.
Mikola Sándor országos tehetségkutató fizikaverseny
02.19.
03.18.
05.03-06.(az írásbeli érettségik időpontjában)
Vermes Miklós nemzetközi fizikaverseny
03. hó 3.hete
04. hó 4.hete
06. hó (a tanév befejezése utáni napok)
Országos Szilárd Leó fizikaverseny
 
02.25.
04.18-20.
KöMaL matematika-fizika-számítástechnika pontverseny
folyamatos beadás
Irinyi János középiskolai kémiaverseny
02.06.
03.19.
04.30- 05.02.
Kitaibel Pál középiskolai biológiai és környezetvédelmi tanulmányi versen
01.14-17. között
03.04
04.18- 20.
Lóczy Lajos országos középiskolai földrajzi tanulmányi verseny
 
03.31.
05.05- 06.
Bugát Pál országos középiskolai természetismereti műveltségi vetélkedő
iskolai válogató
03. hó
06.21-23.
Avram Hershko természettudományi verseny
 
beadás 02.15.
03.19.
Országos középiskolai illemtani csapatverseny
iskolák hatáskörében 02.01-ig
03.06.
04.10-11.
Életmód(osítás)plakátverseny
 
pályázat beadás 01.31.
04.04.
Gépírás és levelezés
 
iskolai, saját hatáskörben
regionális
Szakmai verseny asztalosok és villanyszerelők részére
02.08.
03.07.
04.04.
Szakmailag támogatott versenyek
Abacus matematikai pontverseny
levelezős fordulók
szeptember
október
november
levelezős fordulók
december
január
február
levelezős forduló
március
Apáczai Csere tehetségkutató komplex természettudományi verseny
11.22.
12.19.
02.14.
03.28.
Az információ hatalom
11.14.
02.20.
04.30.
Curie matematika emlékverseny
11.31-02.28. között
02.15.
04.18-20.
Mindent vagy semmit!
Levelezős 01.14-18. között
02. hó
03. hó
CORVINA információs verseny
01.24-02.23.
04.05.
05.29.
CULTURA NOSTRA középiskolás történelmi vetélkedő
 
02.12.
03.29-30.
SZAKE-ART(C) - komplex önfejlesztő program
 
01.15-03.01. között
04.11-13.
 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal
 

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

E-mail:

Államtitkárságok