2021. december 7.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

Átadják Az év múzeuma díjakat

2006. május 19.

"Az év múzeuma 2005" kitüntető címet és az első kategória (országos és megyei múzeumok) győztesét illető másfél millió forintos fődíjat
a Déri Múzeum, Debrecen (igazgatója Varga László Györgyné, fenntartója a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat) érdemelte ki, kiemelkedő kiállítási eredményeivel, társadalmi kapcsolataival.

A kitüntető címet és a második kategóriában (városi és területi múzeumok) adományozott egymillió forintos fődíjat
a József Attila Múzeum, Makó (igazgatója Halmágyi Pál, fenntartója a Csongrád Megyei Múzeumokat fenntartó megyei önkormányzat) kapta, látogatóbarát kiállításaiért és tudományos tevékenységéért.

A kitüntető címmel és a harmadik kategória (gyűjtemények és kiállítóhelyek) félmillió forintos fődíjával
az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark, Ópusztaszer (igazgatója Nagy László, fenntartója az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark Kht.) tevékenységét ismerte el a bíráló bizottság, látogatóbarát kiállításaiért és közönségbarát programjaiért.

A fődíjak összegét és a lebonyolítás költségeit a Nemzeti Kulturális Alapprogram múzeumi kollégiumának pályázati támogatása biztosítja.

Különdíjak


A Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület különdíját
a Központi Bányászati Múzeum, Sopron (igazgatója Kovácsné Bircher Erzsébet, fenntartója a Központi Bányászati Múzeum Alapítvány) kapta, a hazai ásványbányászat történetének megőrzése és bemutatása terén elért eredményeiért és nemzetközi kapcsolataiért.

Az ICOM Magyar Nemzeti Bizottsága különdíját
a Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum, Budapest (igazgatója Renner Zsuzsanna, fenntartója az Iparművészeti Múzeumot fenntartót Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma) nyerte el, magas szintű szakmai és látogatóbarát kiállítási tevékenységével.

A NKÖM Múzeumi Főosztálya különdíját
a Wosinszky Mór Megyei Múzeum, Szekszárd (igazgatója Gaál Attila, fenntartója a Tolna Megyei Önkormányzat) kapta, az új állandó kiállítás és kiállítóhely megvalósításáért és látogatóbarát működtetéséért.

A Magyar Nemzeti Múzeum különdíját
az Árpád-házi Szent Margit Múzeumi Kiállítóhely, Segesd (igazgatója Mohr Tamás, fenntartója Segesd Község Önkormányzata) nyerte el, színvonalas, a szűkebb és tágabb közösséget szolgáló kiállításaival, tudományos rendezvényeivel.

Valamennyi különdíj értéke 300.000.- forint.

A bíráló bizottság elismerő oklevelét érdemelte ki


a Bélyegmúzeum, Budapest (igazgatója Solymosi Jánosné, fenntartója a Hírközlési Múzeumi Alapítvány) a múzeum műtárgy- és látogatóbarát felújításáért és tevékenységéért;
a Blaskovich Múzeum, Tápiószele (igazgatója Gócsáné Móró Csilla, fenntartója a Pest Megyei Múzeumok Igazgatóságát fenntartó megyei önkormányzat) a gyűjtemény jelentős gyarapításáért, társadalmi és nemzetközi kapcsolatai bővítéséért;
a Dobó István Vármúzeum, Eger (igazgatója Petercsák Tivadar, fenntartója a Heves Megyei Önkormányzat) az újonnan kialakított, korszerű kiállító- és rendezvényterek színvonalas, látogatóbarát hasznosításáért;
a Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum, Körmend (igazgatója Nagy Zoltán, fenntartója a Vas Megyei Múzeumok Igazgatóságát fenntartó megyei önkormányzat) a Batthyányiak örökségének megőrzéséért, felkutatásáért, feldolgozásáért és bemutatásáért;
a HM HIM Hadtörténeti Múzeum, Budapest (főigazgatója Holló József, fenntartója a Honvédelmi Minisztérium) kiemelkedően látogatóbarát kiállításaiért;
a Kiskun Múzeum, Kiskunfélegyháza (igazgatója Molnár Erzsébet, fenntartója a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezetét fenntartó megyei önkormányzat) szakmai-tudományos tevékenységéért és kiváló közönségkapcsolataiért;
a Róth Miksa Emlékház, Budapest (igazgatója Fényi Tibor, fenntartója Budapest VII., Erzsébet-város Önkormányzata Képviselőtestülete) hosszú távú fejlesztési terveiért és a megvalósítás eddig elért eredményeiért;
a Szépművészeti Múzeum, Budapest (főigazgatója Baán László, fenntartója a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma) színvonalas és sikeres, köztük vidéket járó kiállításaiért, kiadványaiért és múzeumpedagógiai tevékenységéért;
a Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely, Kecskemét (igazgatója Kalmár Ágnes, fenntartója a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezetét fenntartó megyei önkormányzat) kiemelkedő múzeumpedagógiai és közönségkapcsolati tevékenységéért;
a Textil- és Textilruházati Ipartörténeti Múzeum, Budapest (igazgatója Vajk Éva, fenntartója a Textilmúzeum Alapítvány) sikeres időszaki kiállításaiért és közönségprogramjaiért;
a Vidovszky Béla Helytörténeti Gyűjtemény Városi Képtár, Gyomaendrőd (kuratóriumi elnöke Kóris Györgyné, fenntartója a Közalapítvány Gyomaendrőd Város Közgyűjteményeiért) magas színvonalú helyi vonatkozású képzőművészeti anyagáért.

A bíráló bizottságot a pályázatot szervező Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület és a társkiíró szervezetek (Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma Múzeumi Főosztálya, Nemzeti Kulturális Alap szakbizottsága, ICOM /Múzeumok Nemzetközi Tanácsa/ Magyar Nemzeti Bizottsága, Magyar Nemzeti Múzeum) képviselői, valamint a 2005-ben győztes megyei múzeum vezetője alkotta. A tagok: Basics Beatrix, Deme Péter, Hatházi Gábor, Horváth László, Kaján Imre, Kecskeméti Tibor, Kriston Vízi József, Pintér János. A tapasztalt és elismert szakemberekből álló testület ezúttal is a tizennyolc pályázó múzeum beküldött információi és anyagai ismeretében, a helyszíni látogatások során szerzett tapasztalatokat megvitatva, az egyes intézmények 2005. évi tevékenységét sokoldalúan értékelve hozta meg döntését.


 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal
 

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

E-mail:

Államtitkárságok