A csatornák tehát megnyílnak - szeptember 14-étől három napon keresztül együtt gondolkodik a szolgáltató és a diák, a filmesztéta és a környezetvédő, a pályakezdő tanár és fogyatékkal élő tanítványai, az előadóművész és a médiapszichológus, a hangmérnök és a szappanopera-író.
A profi- és diákmédiumokat, médiatanárokat és médiát tanulókat rendhagyó módon egy találkozásra csábító eseménysorozat fővédnöke Bogyay Katalin, az Oktatási és Kulturális Minisztérium nemzetközi kapcsolatok szakállamtitkára.
Bogyai Katalin a Millenáris Jövő Háza nagyszínpadán pénteken 17 órakor A kultúrák közötti párbeszéd csatornái címmel Fesztivál-nyitó előadást tart. A legfőbb emberi kapcsolatok elmélyítése, a párbeszéd kialakításának fontossága előadásának hangsúlyos eleme.
Miért jó a médiának, hogy jelen legyen?
A profi média találkozhat közönségével, közvetlen visszacsatolást nyerve a trendformáló fiatalok véleménye alapján. A média találkozhat a jövő fogyasztójával és a jövő médiaszakember generációjával is, hiszen diákújságírók, amatőr médiumok bemutatkozásának is teret adnal a Fesztivál keretén belül.
Miért jó a pedagógusoknak, hogy jelen legyenek?
A Médiapedagógia műhely és a Csatornatiszítás című Konferencia a hatékony kommunikációról a médiapedagógusok, társadalomtörténetet tanítók, nyelvtanárok számára számos friss információ, módszertani segédlet begyűjtését lehetővé teszi. A Testtudat és Környezettudatosság Műhelyt valamennyi biológia, földrajz, történelem és testnevelés oktatónak, a Szöveg szigetet magyar szakos tanároknak, a Hang szigetet ének-zene, a Kép-szigetet rajz, és médiaismeretet oktató tanároknak ajánlják a szervezők.
Miért jó a diákoknak?
Tanulni nem csak iskolában lehet! A Műhelyekben és a Hang, Kép, Szöveg és Egyesült médiumok Szigeten a látogatók betekintést kapnak az iskolai mozgókép- és médiaismeret tantárgy élvezetes és vitás részeibe, és inspiráló példákat láthatnak az iskolán kívüli, nem formális médiapedagógiára is. A Csatorna Média Fesztiválon az érdeklődők a gyakorlatban is kipróbálhatnak kreatív feladatokat, elemezhetnek filmeket, illetve példákat láthatnak arra, mit is jelent a manipuláció, és hogyan kezelhető.
Video mesterkurzus során Hartai László filmrendező egy kiscsoportos 3 napos mesterkurzus során bevezet a művészi filmkészítés gyakorlatába.
A Fesztivál esti programjai a kikapcsolódásban nyújtanak segítséget.
Ízelítő a fellépő művészek, szakemberek névsorából:
Eileen Quashie- Bakáts Tibor Settenkedő- Sükösd Miklós - Nádasdy Ádám -Lányi András - Ferenczi György- Mérő László -Hoppál Bori - Sas István - Laár András- Kepes András- Csermely Ákos - Galambos Péter