2019. február 22.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

A 2008-as művészeti ösztöndíjakat elnyert fiatal alkotó- és képzőművészek - eredmény

2008. május 8.
I. Örkény István drámaírói ösztöndíj:
Benedek Szabolcs
Gazdag Péter
Maros András
Maruszki Balázs

II. Fischer Annie zenei előadóművészeti ösztöndíj

Teljes ösztöndíj:
Borbély László (zongora)
Farkas Gábor (zongora)
Lajkó István (zongora)
Balog Tímea (ének)
Laczák Boglárka (ének)

Megosztott ösztöndíj:
Koroknai Anikó (orgona)
Horváth Béla (hegedű)
Kokas Katalin (hegedű)
Rohmann Ditta (cselló)
Farkas Nándor (Nádor vonósnégyes)
Gabora Gyula (Nádor vonósnégyes)
Győri Noémi (fuvola)
Vámosi Nagy Zsuzsa (fuvola)
Komlóssy Gábor (trombita)
Csáki András (gitár)

III. Kodály Zoltán zenei alkotóművészeti ösztöndíj:

Zenetudósok:

Fazekas Gergely
Kővári Réka
Kusz Veronika
Németh István Csaba
Sztachó László

Zeneszerzők

Teljes ösztöndíj:
Barta Gergely
Horváth Márton Levente
Megyeri Krisztina
Zombola Péter

Megosztott ösztöndíj:
Szabó Barna
Szakács Ajtony Csaba


IV. Lakatos Ablakos Dezső jazzművészeti ösztöndíj:
Lamm Dávid (gitár)
Soós Márton (bőgő)
Korb Attila (harsona)


V. Pécsi József fotóművészeti ösztöndíj:
I. évfolyam
Hartyányi Norbert
Hernád Géza
Porkoláb Zsófi
Robitz Anikó
Simon Márk
Simonyi Balázs
Tolvaj Panna

II. évfolyam
Mucsy Szilvia
Surányi Miklós

III. évfolyam
Hermann Ildi
Kovalovszky Dániel
Pecsics Mária


VI. Kozma Lajos kézműves iparművészeti ösztöndíj:
I. évfolyam
Barka Melinda keramikusművész
Ferenczi Anita grafikusművész
Földi Kinga textiltervező iparművész
Huszti Andrea textiltervező iparművész
Illéssy Lenke öltözéktervező iparművész
Mihály Gyula keramikusművész
Szabó Edit keramikusművész

II. évfolyam
Ádám Krisztián ötvösművész
Bakos Éva Boglárka bőrműves iparművész
Fehér Beatrix textiltervező iparművész
Gera Noémi ötvösművész
Kauker Szilvia keramikusművész
Lőrincz Réka ötvösművész
Sipos Balázs üvegtervező iparművész

III. évfolyam
Farkas Imola textiltervező iparművész

VII. Móricz Zsigmond irodalmi ösztöndíj:

Boda Edit, Csepregi János, Dánél Mónika, Falusi Márton, Győrffy Ákos, Krusovszky Dénes, Lanczkor Gábor, Murányi Zita, Rózsássy Barbara, Sütő Csaba, Szalai Zsolt, Tóbiás Krisztián, Váradi Péter


VIII. Babits Mihály műfordítói ösztöndíj:

1. Kármán Marianna (arabról) 2. Csehy Zoltán (latinról) 3. Kasza Péter (latinról)
4. Marosán Bence Péter (németről) 5. Pálmai Nóra (olaszról) 6. Szonda Szabolcs (románról)
7. Vallasek Júlia Réka (románról) 8. Kutasy Mercédesz (spanyolról) 9. Orovec Krisztina (szerbről) 10. Sipos Katalin (török/kurdról) 11. Radek Patloha (csehre)12. Raoul Weiss (franciára) 13. Rostás Farkas György (lovárira)


IX. Derkovits Gyula képzőművészeti ösztöndíj:
I. évfolyam
Batykó Róbert
Cseh Lili
Horváth Dániel
Horváth Tibor
Kis Róka Csaba
Kristóf Krisztián
Lóránt Anikó Erzsébet
Pintér Balázs
Szörényi Beatrix
Tarr Hajnalka
II. évfolyam
Asztalos Zsolt
Borsos Róbert
Fischer Judit
Follárd Barbara
Király András
Mécs Miklós
Szász Sándor
Tibor Zsolt
Tóth Zsuzsa

III. évfolyam
Kelemen Zénó
Kerekes Gábor
Kokesch Ádám
László Dániel
Lendvai Ádám
Lengyel Péter
Mátrai Erik
Németh Hajnal
Szász György
Varga Rita
Vécsei Júlia


X. Kállai Ernő művészettörténészi-műkritikusi ösztöndíj:
Baglyas Erika művészeti író
Horváth Gyöngyvér művészettörténész
Kürti Emese művészettörténész
László Zsuzsa esztéta
Mestyán Ádám esztéta
Nagy Edina esztéta
Perenyei Monika művészettörténész
Pilinger Erzsébet művészettörténész
Somogyi Hajnalka művészettörténész
Somogyi Zsófia művészettörténész
Stepanović Tijana esztéta
Zanin Éva művészeti író


XI. Moholy-Nagy László Formatervezési ösztöndíj:
Buzás Andrea formatervező
Kárpáti Tibor grafikus
Kiss Tibor textiltervező
Majzik Erzsébet textiltervező
Maurer Klimes Ákos formatervező
Orosz Klára formatervező
Rejka Erika szilikátipari tervezőművész
Szilágyi Erzsébet fémműves formatervező
Szilágyi Szabolcs építész


XII. Fülöp Viktor táncművészeti ösztöndíj:
Fenyves Márk
Juhász Kata
Kádár Ignác
Katonka Zoltán
Kovács Henrik
Lisztóczki Hajnalka
Réti Anna
Svidró Viktor József
Szeregnyi Zsófia
 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal
 

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

E-mail:

Államtitkárságok