2019. április 19.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

Átadták a "Jó tanuló - Jó sportoló" díjakat

2009. március 30.
"A Magyar Köztársaság jó tanulója - jó sportolója" díjakat 148-an vehették át Szüdi Jánostól, az Oktatási és Kulturális Minisztérium közoktatási szakállamtitkárától, a 2007/2008-as tanév tanulmányi és a sportban elért kiemelkedő eredményeik alapján. Az alap- és középfokú oktatási intézmények tanulói közül 135-en, a felsőoktatási intézmények hallgatói közül pedig 13-an kapták meg az elismerő címet.
Fotó: Gordon Eszter
Fotó: Gordon Eszter

A minisztérium 1991 óta minden évben pályázatot ír ki a cím elnyerésére. A cél a tanulók, hallgatók ösztönzése a szellemi és fizikai képességeik folyamatos fenntartására, fejlesztésére, a fair play szellemének ápolására; az eredményes tanulásra és a magasabb szintű sportolásra való bíztatás.

Az elismerésben azon tanulók, hallgatók részesülhetnek, akik kimagasló tanulmányi, valamint hazai és nemzetközi sporteredményt értek el. Az általános iskolások közül azok pályázhattak, akiknek tanulmányi eredménye elérte vagy meghaladta a 4,8-as átlagot. A díjra összesen 316-an pályáztak.

Fotó: Gordon Eszter

A díjazottak listája:

"A Magyar Köztársaság jó tanulója - jó sportolója 2008" címben részesülő tanulók névsora
Név
Iskola
Iskola település
Korcsoport
Aleksic Dominika
Batthyány Lajos Általános Iskola
Budapest
III.
Almási Krisztina
Terézvárosi Kéttannyelvű Általános Iskola és Pedagógiai Szolg. Közp.
Budapest
III.
Anheuer Kinga
Szilágyi Erzsébet Gimnázium
Budapest
III.
Antal Bíborka
Garay János Gimnázium
Szekszárd
IV.
Balázs Brigitta
Fiumei Úti Általános Iskola
Szolnok
IV.
Balogh Kinga
Domaszéki Bálint Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Domaszék
III.
Balogh Réka
Dózsa György Általános Iskola
Debrecen
III.
Balogh Réka
Deák Téri Evangélikus Gimnázium
Budapest
IV.
Bándli Krisztina
Dózsa György Általános Iskola
Tatabánya
IV.
Bathó Péter
Kossuth Lajos Általános Iskola
Veszprém
IV.
Bodnár Fanni
Deák Téri Evangélikus Gimnázium
Budapest
III.
Braun Boróka
Fodros Általános Iskola
Budapest
III.
Braun Tímea
ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola
Budapest
III.
Brogli Réka
Sajószentpéteri Központi Általános Iskola, Hunyadi Mátyás Tagiskola
Sajószentpéter
III.
Busa Andrea
Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Iskola
Szeged
IV.
Deák Anna
Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája
Debrecen
III.
Ercsei Tünde
Városmajori Gimnázium
Budapest
IV.
Erdei Flóra
Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma
Debrecen
IV.
Erdély Csanád
Vasvári Pál Általános Iskola
Dunaújváros
III.
Erdős Krisztina
Kassai Úti Általános Iskola
Szolnok
IV.
Fábi Dávid
Széchenyi Krt-i Általános Iskola, Sportiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Szolnok
III.
Farkas Csamangó Petra
Gábor Dénes Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola
Szeged
IV.
Fuchs Renáta
Illyés Gyula Gimnázium
Budaörs
III.
Gercsák Szabina
Avastetői Általános Iskola
Miskolc
III.
Gerencsér Noel
Friedrich Schiller Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
Pilisvörösvár
IV.
Godó Dániel
Bársony János Általános Iskola
Miskolc
III.
Gonda Daniella Csilla
Fazekas Mihály Gimnázium
Debrecen
IV.
Gyurik Glória
Sajószentpéteri Központi Általános Iskola, Hunyadi Mátyás Tagiskola
Sajószentpéter
III.
Hagymási Alexandra
Kölcsey Ferenc Református TF. Gyakorló Iskola
Debrecen
IV.
Hajas Regina
Petőfi Sándor Általános Iskola és Gimnázium
Vecsés
IV.
Hodosi Daniella
Kerék Általános Iskola és Gimnázium
Budapest
III.
Iványi Gábor
SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium
Szeged
IV.
Jáger Nikolett
Csanádi Árpád Általános Iskola, Középiskola és Pedagógiai Intézet
Budapest
IV.
Kajó Kinga
Liszt Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola
Hódmezővásárhely
III.
Kalmár Dániel
Dr. Mező Ferenc Általános Iskola
Budapest
III.
Kalmár Vivien
Dr. Mező Ferenc Általános Iskola
Budapest
III.
Kazal Márton
PTE Deák Ferenc Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola
Pécs
IV.
Kécza Daniella Zita
Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Gimnázium
Budapest
III.
Kenéz Attila
Kelenvölgyi Általános Iskola
Budapest
III.
Kónya Zsófia Lilla
Alsóvárosi Általános Iskola
Szeged
III.
Kovács Bertalan
Szent Mór Iskolaközpont
Pécs
III.
Kovács Martin
21. sz. Általános Iskola Móra Ferenc Tagiskola
Miskolc
III.
Köteles Vivien
Avastetői Általános Iskola
Miskolc
III.
Krausz Gergely
Radnóti Miklós Általános Iskola
Mór
IV.
Krizmanics Virág
Kodály Zoltán Ének-Zene Általános Iskola és Tallin AMI
Szolnok
III.
Kurdi Márk Erik
Kinizsi Lakótelepi Általános Iskola
Kaposvár
IV.
Lenner Dorottya
Csanádi Árpád Általános Iskola, Középiskola és Pedagógiai Intézet
Budapest
IV.
Lévai Júlia
Törökvész úti Általános Iskola
Budapest
III.
Lucz Dóra
Radnóti Miklós Gimnázium
Dunakeszi
IV.
Major Aliz
Hatvani István Általános Iskola
Debrecen
III.
Maksa Balázs
Kazinczy Ferenc Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskolájának Miskolctapolcai Tagiskolája
Miskolc
III.
Marczal Dorottya
Szilágyi Erzsébet Gimnázium
Budapest
IV.
Maros Botond Bence
Hunyadi Mátyás Általános Iskola
Budapest
III.
Mészáros Gergő
Fazekas Gábor Utcai Általános Iskola
Kiskunhalas
III.
Mónus László József
Kőrösi Csoma Sándor Gimnázium, Szakközépiskola. Kollégium
Hajdúnánás
IV.
Morapitiye Sunil
Táncsics Mihály Gimnázium
Kaposvár
IV.
Nagy Ábel
SIOK Széchenyi István Általános Iskola
Siófok
III.
Nagy Botond
Hunyadi János Általános Iskola
Budapest
IV.
Nagy Dániel
Bányai Júlia Gimnázium
Kecskemét
IV.
Nagy Dorina
Oladi ÁMK Simon István Utcai Általános Iskolája
Szombathely
IV.
Nagy Gergő
SZOI Széchenyi István Tagintézmény
Szentgothárd
IV.
Németh Soma
Fodros Általános Iskola
Budapest
III.
Noé Bálint
Árpád Fejedelem Általános Iskola
Vác
IV.
Papp Bertalan
TTKI Móra Ferenc Általános Iskola, Szakiskola és Óvoda
Tokod
III.
Papp Kinga
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Óvoda
Gödöllő
III.
Péch Fanni
Városmajori Gimnázium
Budapest
IV.
Pék Szilvia
Budavári Általános Iskola
Budapest
IV.
Petrecz Anita
Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium
Győr
IV.
Planéta Szimonetta Regina
Bercsényi Miklós Közlekedési Középiskola és Sportiskola Módszertani Központ
Győr
IV.
Rajszki Péter
Bajza József Általános Iskola
Budapest
III.
Sándor Nikolett
Toldi LTP Általános Iskola és Gimnázium
Kaposvár
IV.
Schweigert Dávid
Bornemisza Péter Gimnázium, Általános Iskola és AMI
Budapest
III.
Sebők Zita
Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Óvoda
Mohács
III.
Simon Péter
Kolping Általános Iskola és Gimnázium
Budapest
IV.
Slezsák Zsuzsanna
Karolina Katolikus Általános Iskola
Vác
III.
Spanyiel Fruzsina
Belvárosi Általános Iskola
Szolnok
IV.
Szabó Lili Nóra
Radnóti Miklós Gimnázium
Dunakeszi
IV.
Szalontai Ferenc
Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
Debrecen
IV.
Szerencsés Eszter
Kesjár Csaba Általános Iskola
Budaörs
IV.
Szilvási Zsófia
Avastetői Általános Iskola
Miskolc
III.
Sztankovics Anna
Krúdy Gyula Általános Iskola
Budapest
III.
Tache Marike
Virányos Általános Iskola
Budapest
III.
Takács Marcell
Derkovits Gyula Általános Iskola
Budapest
IV.
Tarnai Kata
Klebelsberg Kuno Általános Iskola és Gimnázium
Budapest
IV.
Tomin Márton
Batthány Kázmér Gimnázium
Szigetszentmiklós
IV.
Torba Erik
TTKI Móra Ferenc Általános Iskola, Szakiskola és Óvoda
Tokod
III.
Tóth Adrián
Radnóti Miklós Gimnázium, Dunakeszi
Dunakeszi
III.
Tóth Bence
Mustármag Ker. Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium
Budapest
III.
Tóth Kristóf
Belvárosi Általános Iskola
Szolnok
III.
Tóth Krisztián
Kaposvári Egyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Kaposvár
III.
Tóth Patrik
SIOK Vak Bottyán János Általános Iskola
Siófok
III.
Tóth Réka
Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Iskola
Eger
IV.
Vajda Lilien
Vajda Péter Ének-Zenei Általános és Sportiskola
Budapest
III.
Varga Péter
Bárdos Lajos Általános Iskola
Hajdúszoboszló
III.
Vrana Eric
Bányai Júlia Gimnázium
Kecskemét
III.
Vrana Márk Ziggy
Bányai Júlia Gimnázium
Kecskemét
IV.
Wágner Bianka
Balassi Bálint Gimnázium
Balassagyarmat
IV.
Winkler Kata
Táncsics Mihály Gimnázium
Mór
IV.
Baksa Bettina
Kossuth Lajos Gimnázium
Cegléd
V.
Bence Krisztina
Munkácsy Mihály Gimnázium és Szakközépiskola
Kaposvár
V.
Biatovszki Míra
Batsányi János Gimnázium és Szakközépiskola, A Csongrádi Oktatási Központ (CSOK), Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Tagintézménye
Csongrád
V.
Borlai Sára
Móricz Zsigmond Gimnázium
Budapest
V.
Boros Péter
Verseghy Ferenc Gimnázium
Szolnok
VI.
Bucsánszki Linda
Kölcsey Ferenc Gimnázium
Budapest
V.
Cserdi Zsófia
Móricz Zsigmond Gimnázium
Budapest
V.
Csiszár Anna
Nagy Lajos Gimnázium
Szombathely
V.
Dejcző Bálint
Vak Bottyán Gimnázium
Paks
VI.
Dinya Alexandra
Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium
Budapest
V.
Dudás Eszter
Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola
Székesfehérvár
V.
Dudás Eszter
Veres Péter Gimnázium
Budapest
V.
Gulyás Mercédesz
Szarvas Város Közoktatási és Közgyűjteményi Intézménye Vajda Péter Gimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
Szarvas
V.
Hajdu Rita
Széchenyi István Gimnázium
Dunaújváros
V.
Horváth Katalin
Révai Miklós Gimnázium
Győr
VI.
Kardos Szabina
Varga Katalin Gimnázium
Szolnok
V.
Kis Jenni
Bárdos László Gimnázium
Tatabánya
V.
Kovács Filoména
Szent Mór Iskolaközpont
Pécs
V.
Kovács László Ákos
Táncsics Mihály Gimnázium
Kaposvár
VI.
Kovács Melinda
Károlyi Mihály Fővárosi Gyakorló Kéttannyelvű Közgazdasági Szakközépiskola
Budapest
VI.
Köteles Alexandra
Bercsényi Miklós Gimnázium és Kollégium
Törökszentmiklós
V.
Kustán Hariklia
Zrínyi Miklós Gimnázium
Zalaegerszeg
V.
Mányoki Anna
Tóparti Gimnázium és Szakközépiskola
Székesfehérvár
V.
Mihovics Szabina
Batthyány Lajos Gimnázium
Nagykanizsa
V.
Németh Bence
Bolyai János Gyakorló Általános Iskola Gimnázium
Szombathely
VI.
Pertich Ákos
Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium
Békéscsaba
V.
Pribojszki Kata
Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola
Szeged
V.
Slezsák István
Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium
Vác
VI.
Szakolczai Fédra
Zrínyi Ilona Gimnázium
Miskolc
VI.
Székely Zoltán
Neumann János Középiskola és Kollégium
Eger
V.
Szolcsák Szabolcs
Berze Nagy János Gimnázium, Szakiskola és Kollégium
Gyöngyös
V.
Tóth Ibolya
Bethlen Gábor Református Gimnázium
Hódmezővásárhely
V.
Török Szandra
Móricz Zsigmond Gimnázium
Budapest
V.
Urbanics Roxána
Dobó Katalin Gimnázium
Esztergom
V.
Varga Rita
Széchenyi István Gimnázium
Szolnok
VI.
Varga Virág
Szarvas Város Közoktatási és Közgyűjteményi Intézménye Vajda Péter Gimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
Szarvas
V.
Zsigmond Vanda
Diósgyőri Gimnázium és Városi Pedagógiai Intézet
Miskolc
VI.
Bálint Zsófia Anikó
PTE-Bölcsésztudományi Kar, Pszichológiai Intézet
Pécs
VII.
Busa Gabriella
Rendőrtiszti Főiskola
Budapest
VII.
Horváth Tamás
Széchenyi István Egyetem
Győr
VII.
Illés Evelin
Budapesti Corvinus Egyetem
Budapest
VII.
Kámán Bálint
Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar
Budapest
VII.
Korcsmár Judit
Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar
Pécs
VII.
Kurtucz Csaba
Tessedik Sámuel Főiskola Gazdasági Főiskolai Kar
Békéscsaba
VII.
Péley Dorottya
Pécsi Tudományegyetem
Pécs
VII.
Szabó András
Budapesti Corvinus Egyetem
Budapest
VII.
Szakály Zsuzsanna
Széchenyi Egyetem Deák Ferenc Állam - és Jogtudományi Kar
Győr
VII.
Takács Zsófia
Semmelweis Egyetem
Budapest
VII.
Zana Anita
Kodolányi János Főiskola
Székesfehérvár
VII.
Zsigmond Száva
Miskolci Egyetem
Miskolc
VII.
 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal
 

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

E-mail:

Államtitkárságok