2024. március 29.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010
 
 

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

Posztgraduális tanulmányok az Egyesült Királyságban

2005. október 26.
British Council
Információs Központ
Posztgraduális tanulmányok
az Egyesült Királyságban
(2005. augusztus)

A tájékoztató anyagokat a British Council állította össze és bocsátotta az Oktatási Minisztérium rendelkezésére

Kurzuskínálat, ösztöndíjkereső adatbázis és egyéb, hasznos információk: www.educationuk.org

Megszerezhető végzettség

Postgraduate Certificate, Diploma (9 hónap); MA, MSc, MRes (9-24 hónap); MPhil (12-24 hónap); PhD (3 év)

Jelentkezési határidő

A jelentkezési határidő intézményenként változik, a konkrét időpont az egyes intézmények honlapján található.

A jelentkezés módja

A jelentkezési lapot az intézmények honlapjáról lehet letölteni. A jelentkezés feltétele egy megfelelő, általában legalább jó eredményű első diploma és egy nemzetközi nyelvvizsga (IELTS min. 6,5; TOEFL 213; CAE: A, B; CPE: A-C).

Tandíj

Az EU-s tandíj intézménytől és szaktól függően általában 2,500-7,000 GBP a teljes képzésre. A kedvezményes EU tandíj (home fee) feltétele az EU állampolgárság. További feltétel, hogy a hallgató a tanulmányait megelőző három évben az EU tagállamainak területén tartózkodjon állandó jelleggel. Az új EU államokra úgy tekintenek ebben az esetben, mintha mindig is az EU tagjai lettek volna. Kivétel lehet ez alól, ha a diák vagy a szülő(k) ideiglenesen az EU-n kívül vállaltak munkát. (Amennyiben ezek a feltételek nem teljesülnek, a hallgatónak valószínűleg nemzetközi tandíjat kell fizetnie, ami általában 6,000-10,000 GBP. A legtöbb felsőoktatási intézménynél ebben az esetben lehet ösztöndíjra pályázni.)

Ösztöndíjak

A www.educationuk.org címen található ösztöndíjkereső adatbázison kívül az adott felsőoktatási intézménynél is érdemes a tandíjat fedező vagy mérséklő ösztöndíj iránt érdeklődni. Bizonyos feltételek mellett a szakterületért felelős Research Council-hoz is lehet esetleg ösztöndíjért fordulni: www.rcuk.ac.uk A British Council által adminisztrált és egyéb, tudomásunkra jutott ösztöndíjakról a www.britishcouncil.hu - Education - Study in the UK - Funding your studies címen tájékozódhat. A tandíj és a megélhetési költségek fedezésére bizonyos feltételek mellett felvehető egy Career Development Loan nevű banki kölcsön is: www.lifelonglearning.co.uk/cdl

Megélhetési költségek

Ennek fedezésére a fenti banki kölcsön kivételével nincs ösztöndíj, ezért kb. havi L650-950 kiadással kell számolni. Drágább városokban (pl. Londonban) részmunkaidős állással a szükséges összegnek körülbelül a felét lehet megkeresni.

Egészségbiztosítás

6 hónapnál hosszabb tanulmányok esetén automatikusan jár állami orvosi ellátás a diáknak és az általa eltartott családtagoknak. 6 hónapnál rövidebb tanulmányok esetén szükséges egy E128-as nyomtatvány, amelyet a lakóhely szerint illetékes Megyei Egészségbiztosítási pénztár ügyfélszolgálatán lehet beszerezni: www.oep.hu

Munkavállalás

Fontos, hogy a tanulmányaik mellett részidőben dolgozó diákoknak is kötelező a hatósági regisztráció! Bővebb információ és jelentkezési lap: www.workingintheuk.gov.uk => Schemes and Programmes => Worker Registration Scheme => Hungarian Munkavállalási engedély azonban nem kell, és korlátlan óraszámban lehet dolgozni.

EU csatlakozással kapcsolatos egyéb, például diplomák vagy szakképesítések elismerésével vagy munkavállalással kapcsolatos kérdéseire megtalálhatja a választ a www.euvonal.hu címen.

Bővebb felvilágosítás előzetes időpont-egyeztetés alapján és csoportos, őszi tanácsadás a British Council által meghirdetett ösztöndíjakról:

Perjési Vera
Pordány-Horváth Anikó
British Council
1068 Budapest, Benczúr utca 26.
T 478 4752, 478 4700 F 342 5728
 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal
 

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

E-mail:

Államtitkárságok