2024. április 24.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010
 
 

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

Európai nyelvtanulási napló - Kalauz II.

2003. március 20.

A Nyelvi útlevél

A Nyelvi útlevél tájékoztatást nyújt a különböző nyelvekben, adott időpontban elért színvonalról, az iskolai és iskolán kívüli nyelvi tanulmányokról és tapasztalatokról, a megszerzett igazolásokról és tanúsítványokról. Az egymásra épülő hat egységes európai szint - A1, A2, B1, B2, C1, C2 - rövid összesítő leírása részben a saját nyelvi szint értékelésére szolgál, másrészt mások számára nyújt információt a különböző nyelvek elsajátításáról (nevezetesen iskolaváltoztatáskor, nyelvtanfolyam kezdetekor, új munkavállalásnál stb.) Az európai összehasonlításhoz az Európa Tanács felnőtt nyelvtanulók esetében az egységesített útlevél használatát javasolja. (Bővebben...)

A Nyelvi életrajz

A nyelvi önéletrajz arra szolgál, hogy rögzítse a nyelvtanulás célját, formáit és a fontos interkulturális tapasztalatokat. Az önértékelő lapok segítségével követi tulajdonosa nyelvtudásbeli fejlődését és így átvezetést jelent az útlevél és a harmadik rész, a dosszié között. (Bővebben...)

A Dosszié

A dossziéban találhatók a tulajdonosának azon munkái, amelyek a legjobban illusztrálják, hogy mit is tud idegen nyelven. Az ifjú nyelvtanulók esetében ez egy olyan album, ami a tanulási folyamat dokumentumait összegzi, és így utal magára a tanult nyelvre valamint a tanulásának módjára. Az idősebbek esetén ide gyűlnek azok a munkák, amelyek egy vizsgára való felkészülés állomásait jelzik. A felnőttek bizonyára arra helyezik a hangsúlyt, hogy bemutassák hogyan tudnak teljesíteni bizonyos feladatokat idegen nyelven. Az ő dossziéjukban hivatalos levelek, jelentések lesznek majd. (Bővebben...)

Az ET szintskálája

Fontos, hogy előre lássák, hogy az ET szintskáláján hat fokozat van, amelyek, ha lépcsőfokonként ábrázoljuk őket, nem egyforma magasak, és nem egyforma szélesek.

A tudás sem állandóan növekvő, időnként megtorpanunk, majd nekilódulunk, mint a növésnek. A különböző készségekben sem egyformán gyarapszik a tudás, van, aki a beszédben halad gyorsabban előre, van, aki az olvasásban.

[Vissza] [Kezdő oldal] [Tovább]


Darabos Zsuzsánna
 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal
 

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

E-mail:

Államtitkárságok