2022. szeptember 26.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

Pályázati felhívás a Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégiumi Igazgatóságán irodavezetői álláshely betöltésére

2007. november 30.
A Balassi Intézet főigazgatója pályázatot hirdet a Márton Áron Szakkollégiumi Igazgatóság Határon Túli Kapcsolatok Irodája irodavezetői állásának betöltésére.

A Szakkollégiumi Igazgatóság alapfeladata a határon túli magyar hallgatók magyarországi tanulmányainak elősegítése érdekében a Szakkollégiumi Hálózat működtetése. Kollégiumi elhelyezéssel, ösztöndíjak pályáztatásával, adományozásával, szakkollégiumi képzéssel segíti a határon túli magyar hallgatók és más nemzetiségű hallgatók magyarországi tanulmányait, tanulmányaikkal kapcsolatban ügyfélszolgálati és nyilvántartási feladatokat lát el, kulturális programokat biztosít számukra. Az Igazgatóság Határon Túli Kapcsolatok Irodája látja el az ösztöndíj pályáztatás koordinálását - szorosan együttműködve a határon túli információs irodákkal.

Az irodavezető feladatai:
  • a Határon Túli Kapcsolatok Irodája szakmai és működési feltételeit biztosítja, a zökkenőmentes működésért és információcseréért felelős,
  • Magyarországi ösztöndíj pályázatokat bonyolít le a regionális Ösztöndíj Tanácsokkal és a határon túli információs irodákkal szorosan együttműködve,
  • végzi a pályázatok adminisztrációs és tájékoztatási feladatait,
  • tájékoztatja a határon túli magyar szervezeteket a magyarországi kulturális rendezvényekről és pályázati lehetőségekről.
A pályázókkal szembeni követelmények:
  • felsőfokú - jogi, társadalomtudományi - végzettség
  • Európai Unió tagállamának állampolgára
  • a word és excel számítógépes programok felhasználói szintű ismerete
  • a határon túli magyar régiók ismerete
  • a magyarországi felsőoktatás és a felsőoktatási jogszabályok ismerete
  • jó szervezőkészség
  • jó kommunikációs képesség
A pályázatnál előnyt jelent:
  • nemzetközi kulturális/oktatási kapcsolatok területén szerzett tapasztalat
  • szomszédos országok köz- és felsőoktatási rendszerének ismerete
  • idegen nyelv (elsősorban angol és valamely szomszédos állami nyelv) ismerete
A pályázathoz benyújtandó:
  • részletes szakmai önéletrajz,
  • a végzettséget, szakképzettséget és idegennyelv-ismeretet tanúsító okiratok másolata,
  • motivációs levél,
  • 3 hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány.
A munkakör 2008. január 01. napjával betölthetők, a munkaszerződés határozatlan időtartamra szól, 3 hónap próbaidő kikötésével. Fizetésére, és egyéb juttatásaira a Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvényben foglaltak és az Intézet belső szabályzata az irányadóak.

A pályázat benyújtásának határideje: 2007. december 11., a Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégiumi Igazgatóságra címezve. (1037 Budapest, Kunigunda útja 35.)

További felvilágosítás kérhető a 250-7197-as telefonszámon.

Dr. Lauter Éva
főigazgató
 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

Államtitkárságok