2024. április 20.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

Pályázati felhívás a Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégiumi Igazgatóságán kutatásszervezői álláshely betöltésére

2007. november 30.
A Balassi Intézet főigazgatója pályázatot hirdet a Márton Áron Szakkollégiumi Igazgatóságán kutatásszervezői álláshely betöltésére.

A Szakkollégiumi Igazgatóság alapfeladata a határon túli magyar hallgatók magyarországi tanulmányainak elősegítése érdekében a Szakkollégiumi Hálózat működtetése. Kollégiumi elhelyezéssel, ösztöndíjak pályáztatásával, adományozásával, szakkollégiumi képzéssel segíti a határon túli magyar hallgatók és más nemzetiségű hallgatók magyarországi tanulmányait, tanulmányaikkal kapcsolatban ügyfélszolgálati és nyilvántartási feladatokat lát el, kulturális programokat biztosít számukra.

A kutatásszervező feladatai:
  • Karrier tevékenység végzése (szülőföldi állásajánlatok közvetítése)
  • A Kárpát-medence magyar oktatási és tudományos intézményei adatbázisának kezelése
  • Információs anyagok elkészítése, illetve véleményezése az Oktatási és Kulturális Minisztérium illetékes szakterülete részére
  • Szakmai és közéleti előadások, rendezvények szervezése
A pályázókkal szembeni követelmények:
  • felsőfokú - társadalomtudományi - végzettség
  • Európai Unió tagállamának állampolgára
  • a word és excel számítógépes programok felhasználói szintű ismerete
  • a határon túli magyar régiók ismerete
  • jó szervezőkészség
  • jó kommunikációs képesség
A pályázatnál előnyt jelent:
  • tudományos, kutatási területén szerzett tapasztalat
  • szociológus végzettség vagy szociológiai tanulmányok, ismeretek
  • idegen nyelv (elsősorban angol és valamely szomszédos állami nyelv) ismerete
A pályázatokhoz benyújtandó:
  • részletes szakmai önéletrajz
  • a végzettséget, szakképzettséget és idegennyelv-ismeretet tanúsító okiratok másolata
  • motivációs levél
  • 3 hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány
A munkakörök 2008. január 01. napjával betölthetők, a munkaszerződés határozatlan időtartamra szól, 3 hónap próbaidő kikötésével. Fizetésére, és egyéb juttatásaira a Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvényben foglaltak és az Intézet belső szabályzata az irányadóak.

A pályázat benyújtásának határideje: 2007. december 11., a Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégiumi Igazgatóságra címezve. (1037 Budapest, Kunigunda útja 35.)

További felvilágosítás kérhető a 250-7197-as telefonszámon.

Dr. Lauter Éva
főigazgató
 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

Államtitkárságok