2022. január 18.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010
 
 

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

Versenynaptár (2008/2009. tanév)

2008. november 19.
Felhívjuk az intézményvezetők, az intézményi versenyfelelősök és különösen a szaktanárok figyelmét, hogy a különböző versenyszervezőkkel körültekintően és mindenre kiterjedően lefolytatott egyeztetések ellenére is maradtak megodhatatlan ütközések néhány verseny területi- és döntő fordulójának esetében, a versenyek igen nagy száma miatt. Kérjük, hogy már a jelentkezéskor vegyék ezt figyelembe, hiszen utólag nem lesz lehetőség az időpontok megváltoztatására.

Verseny megnevezése
Első forduló
Második forduló
Döntő
7-8. évfolyam versenyei
Dr. Szabó Miklós szövegértési verseny

01.21.
03.20.
"Nyelvünkben élünk" magyar nyelvi kommunikációs verseny
03. 17.
 
2009. 05. 16.
Olvass velünk! A Nagy Könyv 100 legnépszerűbb regényéből
beadási határidő
2009. 02. 20.
beadási határidő
03. 30.
05. 18.
Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny
02.18.
04.04.
05.30.
"Ezernyolcszáznegyvennyolc, te csillag" Az 1848-49. évi forradalom és szabadságharc története
12.20.-01.20. között
02.20 - 03.25. között
05. közepén
Országos történelem tanulmányi verseny
01.22.
02.24.
04. 3-4.
Országos angol nyelvi verseny
01. 27.
02. 17.
04.18.
Országos általános iskolai francia nyelvi tanulmányi verseny
11.10.
 
01.16.
Országos német nyelvi verseny
02.12.
03.26.
05.22.
Kalmár László országos matematika verseny
február
03.21.
06. 24-26.
KöMaL matematika, fizika, informatika pontversenye 7-8. évfolyamon
szeptembertől májusig kilenc forduló
Varga Tamás matematikaverseny
11.18.
01.13.
03.31.
Zrínyi Ilona matematikaverseny
 
02. 20.
04. 8-10.
FIRSTEP KUPA számítástechnikai verseny
01. 21.
02.25.
04.24.
Kozma László országos informatika alkalmazói tanulmányi verseny
01.21.
03.21.
05.30.
Jedlik Ányos országos általános iskolai fizikaverseny
01.15.
03.17.
05. 15-17.
Öveges József fizikaverseny
01. 13.
04.07.
05. 22-24.
Hevesy György országos kémiaverseny
01.02 - 02.14.között
03.28.
05. 22 - 24.
Apáczai Csere János tehetségkutató komplex természettudományi verseny
11.20.
12.18. kistérségi
02.19. megyei forduló
03.25., vagy
03.26. országos döntő
Balogh János országos környezet- és egészségvédelmi csapatverseny
 
03. 18.
06.05-06.
Bókay Árpád országos biológiaverseny
01.07. pályamunkák beküldése
02.11. első forduló
03.11.
04.24.
"Ember-Föld-Világegyetem" IV. - Kárpát-medencei komplex természettudományi csapatverseny (KKTV)
levelezős fordulók: 01.20., 02.15.,
03.15., 04.15.
05.30.
Herman Ottó országos biológia verseny
01-02. - 02.14 között
04.25.
05.29-31.
Lehoczky János komplex környezeti emlékverseny a Kárpát - medencében
01.30.
03. 27.
05.21-22.
"Madarak és fák napja" országos tanulmányi verseny
03. 01.
03. 27.
05. 08.-10.
Teleki Pál országos földrajz-földtan verseny
01.02.-02.14. között
04.04.
05.15-17.
Zöld szemfüles természetismereti vetélkedő
levelezős fordulók: 01.9 - 02.9., 02.10 - 03.9.
03. 10- 04.13.
05.13-15.
"A Rigó énekeljen!" Kárpát-medencei környezetvédelmi csapatverseny
12.19; 01.30.; 03.20.; levelező fordulók
05. 04.-06. között döntő a 7. évfolyam részére
05.07.-09. között döntő a 8. évfolyam részére
"Fehér galamb" népzenei verseny
02.09.-23. között
03.16-30. között
05.18-19.
Ismerd meg Magyarországot!
levelező fordulók, beérkezési határidők:
11.14., 12.08., 02.13., 03.13.
05.15.
"KerekEmese" - Kárpát-medencei történelmi, néprajzi, természetismereti vetélkedősorozat
levelező fordulók, beküldési. határidő:
12.19., 02.20; 04.08.
04.24.
Országos életvitel és gyakorlati ismeretek verseny
02. 07-ig
03.27.
05.21.-23.
Országos technika verseny
Energiatakarékosság - a jövő kulcsa
01.31-ig
03.20.
05.15-16.
Országos tudományos diákköri konferencia 10-14 éves tanulóknak
03.31.
04.20.
05. 18-19.
7-10. évfolyam versenyei
Bod Péter országos könyvtárhasználati verseny
időpontját és helyszínét a közoktatási intézmények határozzák meg
01.26. írásbeli
01.26-02.03. között szóbeli
03. 20. írásbeli
04.20.-21. szóbeli
Ábel Jenő országos latin tanulmányi verseny
02.06
04. 18.
Logo országos számítástechnikai tanulmányi verseny
12.10.
02.21.
04.18.
Nemes Tihamér országos számítástechnikai tanulmányi verseny
11.05. I. korcsoport
11.06. II. korcsoport
11.13. alkalmazási kategória
01.10. I-II. kcs.
02.07. alkalmazási kat.
03.07. I-II. kcs.
03.28. alkalmazási kat.
Nemzetközi Kenguru matematika verseny
03.19.
Játsszunk fizikát!
Három levelezős forduló, időpontok a tanévi versenynaptár alapján
Curie kémia emlékverseny
levelező fordulók 10.31.-01.28. között
03.07.
05.15-17.
Curie környezetvédelmi emlékverseny
levelező fordulók
11.25.-01.30.
02.21.
04.24-26.
Dr. Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelmi verseny
12.08.
02.20-21.
Less Nándor országos földrajzverseny
03.02.
04.17-18.
"Tiszán innen -Dunán túl" országos népdaléneklési minősítő verseny
Az iskola által meghatározott időpontban
megye/főváros által meghatározott időpontban
04.04.
9-10. évfolyam versenyei
Eötvös József országos középiskolai szónokverseny
02.26.
03.28.
04.25.
Implom József középiskolai helyesírási verseny, Kárpát-medencei döntő
11.15-ig
01.14.
02.27-28.
Országos dráma tanulmányi verseny
02.05.
03.20. pályamunkák beküldési határideje
04.25.
Országos és határon túli középiskolai Arany János balladamondó verseny
háziverseny, saját hatáskörben
03.06-08.
Arany János irodalmi verseny
11.19.
04.24-26.
Civil kezdeményezések programja projektverseny az állampolgári aktivitásért
március első hete
május negyedik hete
Cultura Nostra történelmi vetélkedő
12.04.
02.10.
04.04.-05.
Európa - komplex állampolgári ismeretek verseny
01.15-02.05. között
02.05.-02.20. között
03.28.
Magyarország az én hazám - komplex honismereti vetélkedő
01.15.-02.05. között
02.05.-02.20. között
03.28.
"Mit ránk hagytak a századok"
02.24.
03.17.
04.18.
Örökségünk '48 történelem és állampolgári vetélkedő
01.15.-02.05. között
02.05.-02-20. között
03.28.
Polgár az európai demokráciában országos tanulmányi verseny
01.12.
március első hetében
április harmadik hetében
Savaria országos történelem tanulmányi verseny
01.22.
02.14.
04.17.-18.
Országos angol nyelvi verseny
02.03.
04.17.
Deák nyelvi verseny
írásbeli forduló
angolból: 03.02.
németből: 03.03.
prezentáció beküldési határideje: 05.09.
05.23.
Olvasás és szövegértés angol, francia, német és olasz nyelven
04.06.
Ukrán nyelvi szavaló - és országismereti komplex verseny
02.11.
02.25.
03.11.
Arany Dániel matematikai tanulóverseny
12.04.
02.19.
04.23.
Gordiusz matematika tesztverseny
02.20.
04.08.-10.
KöMaL matematika, fizika pontversenye felsőbb évfolyamokon
szeptembertől májusig kilenc forduló
Matematika határok nélkül
12.15.-02.01.
02.10.
Alföldi országos számítástechnikai verseny
 
03.20.
06.28.-30.
"Digitális képalkotó-rendszerek művészi célú felhasználása a középiskolában"
nevezés pályamunkákkal 02.24-ig.
04.08.
KöMaL számítástechnika, informatika pontverseny
szeptembertől májusig kilenc forduló
Neumann János nemzetközi tehetségkutató programtermék verseny
01.20-ig a programtermékek beküldése
03.12.-14.
Mikola Sándor országos tehetségkutató fizikaverseny
02.17.
03.24.
05.04.-06.
Országos Szilárd Leó fizikaverseny
03.02.
04.24.-26.
Vermes Miklós nemzetközi fizikaverseny
június
Irinyi János középiskolai kémiaverseny
02.04.
03.18.
05.01.-03.
VegyÉSZtorna
öt levelezős forduló, beadási határidők:
10.10., 11.10., 12.10., 01.10., 02.10.
Avram Hershko természettudományi verseny
pályaművek beadási határideje: 03.01.
04.07.
Bugát Pál országos középiskolai természetismereti műveltségi vetélkedő
iskolai válogató, ha ötnél több csapat jelentkezik
04.09.
08.24.-26.
Galilei országos csillagászati diákvetélkedő
három forduló az interneten, időpontok:
november, január, február
április, a tavaszi szünetben
Kitaibel Pál középiskolai biológiai és környezetvédelmi tanulmányi verseny
01.12.-16. között
03.04.
04.24.-26.
Lóczy Lajos országos középiskolai földrajzi tanulmányi verseny
03.30.
05.05.-06.
DIA-MOND Kompetenciára épülő értékközvetítő műveltségi csapatverseny
01.09.
megoldás határideje: 01.23.
02-20.
megoldás határideje: 03.13.
04.18.
Fáy 125' gazdasági vetélkedő
írásbeli feladat beküldési határideje: 02.02.
írásbeli feladat beküldési határideje: 03.06.
04.17.
globeDOTcom
feladatlap beküldés: 01.15.
03.04.
04.16.-18.
Országos középiskolai illemtani csapatverseny
02.21-ig
03.05.
04.17.
SZAKE-ART(C) - komplex önfejlesztő program
01.15.-03.01. között
04.03.-05.
"Zöld út a jövőbe"
01.12.
01.26.
04.17.-19.
Szakmailag támogatott versenyek
Abacus matematikai pontverseny
7 forduló szeptember és március között
Avram Hershko természettudományi verseny
pályaművek beküldési határideje: 03.01.
04.06.
Az információ hatalom
11.12.
nincs megadva az
időpont
nincs megadva az
időpont
Jogok és kötelességek régen és ma
levelező forduló 02.16.
levelező forduló03.30.
levelező forduló 05.15.
Kresznerics Ferenc VII. országos anyanyelvi verseny
01.31-ig pályázat beadása
04.16.
"Oh szabadság, hadd nézzünk szemedbe!"
beküldési határidő 01.16.
beküldési határidő 02.16.
03.16.
Országos Lotz János szövegértési és helyesírási verseny
01.09.
02.06.
03.20-21.
Dunakanyar népművészeti verseny
Az iskola által meghatározott időpontban
03.07
 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal
 

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

E-mail:

Államtitkárságok