A program célja, hogy lehetővé tegye a résztvevő országok felsőoktatási intézményei (egyetemek, főiskolák) számára vendégtanárok fogadását, diákcseréket, nyelvi és szakmai kurzusokon, valamint nyári egyetemeken való közös részvételt, hogy ezáltal is erősítse a közép-európai értelmiség szakmai kapcsolatait. A program a résztvevő országok (Ausztria, Bulgária, Csehország, Horvátország, Lengyelország, Magyarország, Románia, Szerbia és Montenegró, Szlovákia, Szlovénia) felsőoktatási intézményeinek munkakapcsolatára épül. A program hivatalos munkanyelve az angol.
-
A CEEPUS programban Magyarországon akkreditált felsőoktatási intézmények, egyetemek, főiskolák vehetnek részt ún. hálózati pályázat beadásával. Ideiglenes akkreditációval rendelkező intézmények nem vehetnek részt a pályázaton.
-
A hálózat az a szervezeti keret, amelyben az oktatók és hallgatók mobilitása megvalósul. Egy hálózat legalább három partner (lehet egy intézmény, egy kar, vagy akár egy tanszék) bevonásával alakul ki, amelyből legalább kettő, két különböző CEEPUS ország tagja. A CEEPUS elsősorban az oktatás fejlesztésének elősegítésére jött létre, ezért tudományos kongresszusok, konferenciák szervezése, illetve csak kutatás nem képezheti a CEEPUS hálózati pályázat tárgyát.
Pályázati határidők a programban:
Hálózati pályázat
|
Egyéni mobilitási pályázatok a nyertes hálózatokon belül
|
2005. január 15. (2005/2006-os tanévre) |
2005. június 15. (2005/2006-os tanév őszi szemeszterére) |
|
2005. november 15. (2005/2006-os tanév tavaszi szemeszterére) |
A CEEPUS programmal és a hálózati pályázattal kapcsolatos további információk:
További információ:
Tempus Közalapítvány/ CEEPUS Magyarországi Iroda
1134 Budapest Váci út 37.
Tel: 237-1300
Infovonal: 237-1320