A szakképzés lendülete a '90-es években megtört - értékelte a közelmúltat az oktatási és kulturális miniszter. Ezért fontos feladatként szólt arról, hogy felsőfokú képzés fejlesztése mellett vissza kell szerezni a szakképzés nimbuszát is. "Helyes döntésnek tartom, hogy ez az iskola uniós pénzekre pályázik. Az európai közösség nagy sanszot ad az oktatásnak, miközben az eredmények eléréséhez sok-sok munkára, erőfeszítésre van szükség" - hangsúlyozta Hiller István. A tárca vezetője értékelte a Tiszavasváriban folyó kulturális munkát is, amihez a miniszteri keretből egymillió forintot ajánlott fel.
Tiszavasvári útja során Hiller István elhelyezte az emlékezés virágait Szögi Lajos tanár sírjánál, aki a közelmúltban Olaszliszkán vesztette életét.
Hatvan évvel ezelőtt arany- és ezüstkalászos gazdatanfolyammal, valamint traktorosok képzésével indult a szakoktatás Tiszavasváriban az egykori Dessewffy-kastélyban - ismertette az iskola múltját Oleár László, a napjainkban 820 diákot befogadó intézmény igazgatója. A képzés színvonalának emeléséhez nagyban hozzájárult, hogy 1992-ben új oktatási épületet és sportcsarnokot kaptak a diákok. A középiskola erejét az adja, hogy folyamatosan alkalmazkodik a képzési igényekhez. Egy alapítvány támogatása révén így már 500 erdélyi és kárpátaljai magyar nemzetiségű fiatalnak is szakmát adtak a kezébe - emelte ki Oleár László.
MTI