"Nem tudom most megítélni, hogy a fenntartók mennyire és milyen mértékben élnek a lehetőséggel" - mondta Hiller István.
Az óraszámok megemelése kapcsán az Alkotmánybírósághoz (Ab) forduló szakszervezetek kezdeményezésére utalva a miniszter megjegyezve: "természetesen mindenkinek joga van az Alkotmánybíróság véleményét kérni, de meg vagyok győződve arról, hogy ez a döntés kiállja az alkotmányosság próbáját".
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) augusztus 11-én fordult az Alkotmánybírósághoz a közelmúltban módosított közoktatási törvény miatt, kifogásolva a kötelező óraszámon felül, külön díjazás nélkül elrendelhető két órával kapcsolatos szabályozást.
A PDSZ szerint a pedagógusoknak a kötelező óraszámon felül, külön díjazás nélkül elrendelhető két óra sérti az egyenlő munkáért egyenlő bér elvét. Lesznek olyan pedagógusok, akik ugyanazért a bérért többet lesznek kénytelenek dolgozni - mondta akkor a távirati irodának Kerpen Gábor, a PDSZ elnöke.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) az Alkotmánybírósághoz benyújtandó beadványát szerdán írta alá Varga László elnök.
A PSZ álláspontja szerint is sérül az egyenlő munkáért egyenlő bér elve; aggályosnak látják továbbá, hogy a kötelező óraszámemelést az intézményvezetők jogkörébe helyezik.
Alkotmányossági aggályokat vet fel szerintük az is, hogy a jogszabály alkalmazására nem biztosítanak kellő felkészülési időt, s a végrehajtásról szóló kormányrendelet sem készült el.
Eger, 2006. augusztus 30. Hiller István oktatási és kulturális miniszter mond beszédet
az egri Megyei Művelődési Központban, ahol a megyei tanévnyitó fórumon a térség
oktatási intézményeinek közel háromszáz vezetője vett részt. Jobbra: Sós Tamás,
Heves megye közgyűlésének elnöke. MTI Fotó: H. Szabó Sándor