Technikai változások is történtek, így például kötelezővé válik az elektronikus adatrögzítés, amitől azt várják, hogy kevesebb lesz a formai okok miatti késedelmes kifizetés, az utalások akár 1,5 hónappal korábban is megtörténhetnek.
Arató Gergely a programról készült felmérést ismertetve elmondta: a mentorok több mint 80 százaléka nagyon vagy teljes mértékben hatékonynak találta a programot. A mentortanárok a program előnyei között említették a javuló tanulmányi eredményeket, a bukások számának és az otthonról hozott hátrányoknak a csökkentését. A felmérés szerint a diákok kétharmada ötösre értékelte mentora teljesítményét.
A tárca államtitkára az elmúlt évek eredményeiről szólva kiemelte, hogy az Út a középiskolába alprogramban részt vevők 80 százaléka tanult tovább középfokú oktatási intézményben, míg az Út az érettségihez alprogramban a diákok 95 százaléka szerzett középfokú végzettséget. Az Út a szakmához alprogramban az ösztöndíjasok 70 százalékát iskolázták be hiányszakmára.
Az Útravaló programban az idén 20.140 diák és 10.500 mentortanár vesz részt, a program költségvetési támogatása 2,5 milliárd forint.
Arató Gergely kitért az idei érettségi eredményekre is. Az összesített átlag 3,65 volt, a legjobban a vizsgák kémiából sikerültek, itt 4,09 volt az átlag. Ezt követte az érettségizők átlagát tekintve az angol (3,83), a fizika (3,81), majd a magyar (3,63), a történelem (3,59) és a matematika (3,07). Az államtitkár az eredményeket úgy értékelte: az új érettségi "beállt", a diákok jól készülnek a vizsgákra.
(MTI)