2019. február 22.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

Állami kitüntetések az 1956. október 23-i forradalom 50. évfordulója alkalmából

2006. október 20.
Hiller István oktatási és kulturális miniszter
a Magyar Köztársaság Elnöke megbízásából
az 1956. október 23-i forradalom 50. évfordulója alkalmából
a következő kitüntetéseket adja át
2006. október 20-án 10 órakor Stefánia Palotában:


A Magyar Köztársaság Elnöke a Miniszterelnök előterjesztésére, kimagasló szakmai munkája elismeréseként a

Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje

kitüntetést adományozza:

Dr. Bécsy Tamás
nyugalmazott egyetemi tanárnak, az irodalomtudomány doktorának,
Garas Klára
akadémikusnak, művészettörténésznek,
Dr. Mang Bélának,
az Oktatási és Kulturális Minisztérium volt felsőoktatási helyettes államtitkárának, a Miskolci Egyetem stratégiai és fejlesztési rektor-helyettesének,
Dr. Schiffer Jánosnak,
a Főpolgármesteri Hivatal főpolgármester-helyettesének,
Sipos Jánosnak,
az Oktatási és Kulturális Minisztérium volt közoktatási helyettes államtitkárának;

A Magyar Köztársaság Elnöke a Miniszterelnök előterjesztésére, kimagasló szakmai munkája elismeréseként a

Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje

kitüntetést adományozza:

Bartis Attila
József Attila- és Márai Sándor-díjas írónak,
Daróczi Ágnesnek,
a Magyar Művelődési Intézet tudományos főmunkatársának,
Ef Zámbó István
képzőművésznek, Érdemes Művésznek,
Dr. Gergely Jenőnek,
az ELTE tanszékvezető egyetemi tanárának, a történelemtudomány doktorának,
Kelemen Barnabás
Liszt Ferenc-díjas hegedűművésznek,
Marozsán Erika
színművésznek,
Pálfi György
filmrendezőnek,
Rózsa György
tv-műsorvezető-szerkesztőnek;

A Magyar Köztársaság Elnöke az Oktatási és Kulturális Miniszter előterjesztésére, kimagasló szakmai munkája elismeréseként a

Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt

kitüntetést adományozza:

Dr. Balázs Mihálynak,
a Szegedi Tudományegyetem egyetemi tanárának, az irodalomtudomány doktorának,
Dr. Berács Józsefnek,
a Budapesti Corvinus Egyetem Marketing és Média Intézete egyetemi tanárának,
Csizmadia Mártának,
a X. kerületi Közgazdasági Szakközépiskola és Gimnázium igazgatójának
Dr. Hársfalvi Rezsőnek,
az ELTE Jogi Továbbképző Intézete igazgatójának,
Dr. Kissné Pap Margitnak,
az Oktatási és Kulturális Minisztérium nyugalmazott vezető-főtanácsosának,
Kozma Károlynak,
a Művészeti Szakszervezetek Szövetsége főtitkárának,
Dr. Márkus Andrásnénak,
a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar Dékáni Hivatala vezetőjének,
Modláné Görgényi Ildikónak,
a Nemzeti Szakképzési Intézet szolgáltatási és koordinációs főigazgató-helyettesének,
Szepes Erika
filozófusnak, irodalomtörténésznek, írónak, szerkesztőnek;

A Magyar Köztársaság Elnöke az Oktatási és Kulturális Miniszter előterjesztésére, kimagasló szakmai munkája elismeréseként a

Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt

kitüntetést adományozza:

Beleznai Györgynének,
a gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Informatikai Szakképző Iskola tanárának,
Bozár Lászlónak,
a Honvéd Együttes táncos-szólistájának,
Gajdos Sándornénak,
a nagydobosi Napközi Otthonos Óvoda vezetőjének,
Genzwein Ferencnek,
a Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium nyugalmazott igazgatójának,
Guth Vilmosnak,
a kisbéri Bánki Donát Szakképző Iskola igazgatójának,
Házi Tibornénak,
a Budapesti Történeti Múzeum munkaügyi ügyintézőjének,
Hugai Tibornénak,
a Pest Megyei Könyvtár gazdasági igazgató-helyettesének,
Horváth Attilának,
a gyöngyösi József Attila Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium intézményvezetőjének,
Izsó Dánielnek,
a berettyóújfalui Bessenyei György Szakközépiskola Arany János Kollégiuma vezetőjének,
Koppány Csabának,
a Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat Középfokú Kollégiuma igazgatójának,
Koppányi Józsefnek,
a hajdúnánási Kőrösi Csoma Sándor Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium műszaki igazgató-helyettesének,
Kovács András Ernőnek,
a IV. kerületi Bőrfeldolgozóipari Szakközépiskola és Szakiskola igazgatójának,
Kovács Erzsébetnek,
a Vígszínház bér- és munkaügyi vezetőjének,
Kuhnné Horváth Máriának,
a Játékszín Terézköruti Színház Kht. Munkaügyi ügyintézőjének,
Laki Ilonának,
a Földrajztanárok Egylete elnökének, nyugalmazott tanárnak, országos pedagógiai szakértőnek,
Lukács Istvánnak,
a Tanárképzők Szövetsége titkárának, főiskolai docensnek,
Dr. Nagy Istvánnénak,
a tatai Eötvös József Gimnázium igazgató-helyettesének,
Németh Évának,
a Miskolci Megyei Jogú Város Önkormányzata Hivatala kulturális referensének,
Oláh Vincének,
az abádszalóki Kovács Mihály Általános és Művészeti Iskola igazgatójának,
Dr. Patai Kálmánnénak,
a XIV. kerületi Váci Mihály Kollégium igazgatójának,
Ragó Miklósnénak,
a nagykőrösi Petőfi Sándor Általános Iskola és Diákotthon igazgató-helyettesének,
Schmidt Ferenc
zászlósnak, a Honvéd Együttes énekesének,
Dr. Schneider Gyulának,
a Szegedi Tudományegyetem nyugalmazott egyetemi tanárának, tudományos tanácsadónak,
Dr. Stachó Lászlónak,
a Szegedi Tudományegyetem egyetemi docensének,
Stefán Mariann
montessori óvodapedagógusnak, a Magyarországi Montessori Egyesület elnökének,
Dr. Szekér Istvánnénak,
a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság főtitkár-helyettesének,
Unger Pálmának,
a Pécsi Nemzeti Színház színművészének,
Weinreich Antalnénak,
a XVII. kerületi Százszorszép Napközi Otthonos Óvoda óvodapedagógusának,
Z. Horváth Gyula
zeneszerzőnek, szövegírónak,
Zsiborácsné Petró Máriának,
a Pannon Egyetem Gazdasági-Műszaki Főigazgatósága osztályvezetőjének;

A Magyar Köztársaság Elnöke az Oktatási és Kulturális Miniszter előterjesztésére, kimagasló szakmai munkája elismeréseként a

Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt

kitüntetést adományozza:

Arató Sándornénak,
a gyulai Németvárosi Óvoda Tagintézménye Béke Sugár- úti Óvoda tagintézmény vezetőjének,
Bába Józsefnénak,
az Optikai, Akusztikai, Film- és Számítástechnikai Tudományos Egyesület nyugalmazott ügyvezető igazgatójának,
Bakosné Kondor Magdolnának,
a szolnoki II. sz. Óvodai Igazgatóság Bajtárs úti Óvoda tagóvoda-vezetőjének,
Balikó Bélánénak,
a Filharmónia Kelet-Magyarországi Kht. Miskolci Irodája hangverseny-szervezőjének,
Dr. Balogh Ágnesnek,
a Pannon Egyetem rektori titkárának,
Dr. Barabás Katalinnak
a Szegedi Tudományegyetem csoportvezető egyetemi docensének, az orvostudomány kandidátusának,
Bérciné Sáska Évának,
a VIII. kerületi Leövey Klára Közgazdasági Szakközépiskola és Szakiskola tanárának,
Bogát Teréziának,
a III. kerületi Bárczi Géza Általános Iskola tanárának,
Bóta Zsoltnak,
a Vígszínház színpadmester-helyettesének,
Bozsó Gyulánénak,
a tiszaújvárosi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola Pedagógiai Szakszolgálat általános igazgató-helyettesének,
Bukovicsné Nagy Juditnak,
a VIII. kerületi Koszorú Napközi Otthonos Óvoda vezetőjének,
Csarnai Jánosnénak,
a sápi ÁMK Óvodája óvodapedagógusának,
Csombok Józsefnénak,
a viszneki Általános Iskola tanítójának,
Csorbáné Dr. Tóth Mariannának,
a Szegedi Tudományegyetem hódmezővásárhelyi Általános Ismeretek Intézete főigazgató-helyettesének, intézetvezető főiskolai docensnek,
Dászkál Istvánnénak,
a dunakeszi Gyöngyharmat Napközi Otthonos Óvoda óvodavezető-helyettesének,
Éberling Péter Lászlónak,
a mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium tanárának,
Farkas Zsoltnak,
a Kalyi Jag Roma Nemzetiségi Szakiskola, Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanárának,
Fehér Istvánnak,
az egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola tanárának,
Feierabend Lajosnénak,
a budapesti Újlak Utcai Általános Iskola tanárának,
Fenyvesi Györgynének,
a kiskunhalasi Szűts József Általános Iskola tanárának,
Fogarasy-Fetter Mihály
pilisvörösvári nyugalmazott tanítónak,
Füleki Lászlónénak,
a szegedi Kőrösy József Közgazdasági és Külkereskedelmi Szakközépiskola tanárának,
Fülöp Katalinnak,
a szombathelyi Paragvári Utcai Általános Iskola könyvtáros-tanárának,
Goreczky Gábornénak,
a sárospataki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola tanárának,
Dr. Görgényi Miklósné Dr. Tari Irmának,
a Szegedi Tudományegyetem egyetemi docensének,
Gyenizséné Nagy Zsófiának,
a kiskunhalasi II. Rákóczi Ferenc Mezőgazdasági, Közgazdasági, Informatikai Szakközépiskola és Kollégium tanárának,
Gyergyádesz Lászlónénak,
a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Katona József Könyvtára nyugalmazott osztályvezetőjének,
Hercegfalvi Krisztinának,
a ferencvárosi Szent-Györgyi Albert Általános Iskola és Gimnázium tanárának,
Hóborné Radics Ildikónak,
az egri Wigner Jenő Műszaki, Informatikai Középiskola tanárának,
Horváth Lajosnénak,
a pálfai Pálfa-Sárszentlőrinc Általános Iskola és Óvoda óvodavezetőjének,
Ihárosiné Berecz Irénnek,
a pécsi Belvárosi Általános Iskola tanárának,
Incze Jánosnénak,
a ferencvárosi.Csudafa Óvoda óvodapedagógusának,
Isztl Jenőnének,
a XX. Kerületi Esély Kövessi Erzsébet Szakképző Iskola gazdasági igazgató-helyettesének,
Iványi Katalin
festőművésznek,
Japport Ferencnének,
a gyulai Törökzugi Óvoda óvodapedagógusának,
Jáger Zsuzsannának,
a budapesti TÁ-TI-KA Napközi Otthonos Óvoda óvodapedagógusának,
Jékely Endrénének,
a leányfalui Móricz Zsigmond Általános Iskola és Napközi Otthonos Óvoda tanárának,
Kalecz Józsefnénak,
a Ferencvárosi Komplex Óvoda, Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény igazgató-helyettesének,
Karacs Gyulának,
a Hagyományok Háza - Állami Népi Együttes zenésze, zenei koordinátorának,
Karikás Józsefnénak,
a Magyar Cirkusz és Varieté Kht. Főpénztárosának,
Dr. Keczer Tamás
makói nyugalmazott tanárnak,
Kerekes Katalin
nótaénekesnek,
Keskeny Ferenc
előadóművésznek, hegedűművésznek,
Dr. Kissné Gadus Ágnesnek,
a debrecen-józsai Gönczy Pál Általános Iskola tanárának,
Kletz László
képzőművésznek, nyugalmazott létesítménytervező mérnöknek,
Korenné Turán Gyöngyinek,
az acsai Petőfi Sándor ÁMK Általános Iskola igazgató-helyettesének,
Koryürek Verának,
a Budapesti Bábszínház bábkészítő iparművészének,
Kovács Ilonának,
a XIV. kerületi Szent István Gimnázium tanárának, munkaközösség-vezetőnek,
Kovács Istvánnénak,
a szolnoki Széchenyi István Gimnázium és Általános Iskola tanítójának,
Krebs Gyulánénak,
a soltvadkerti Kossuth Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanárának,
Lajkó Istvánnénak,
a Szent István Egyetem kari titkárának,
Lakosné Juszt Zsuzsannának,
a pálfai Pálfa-Sárszentlőrinc Általános Iskola és Óvoda tanárának,
Lábóné Kulcsár Alicének,
a XII. kerületi Kós Károly Ének-zene Emeltszintű Általános Iskola tanárának,
M. Román Bélának,
a szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola igazgatójának,
Nagyné Tóth Margitnak,
a szigethalmi Általános Iskola tanítójának,
Nékám Róbert Istvánnénak,
a józsefvárosi Vajda Péter Ének-zene Testnevelés Tagozatos Általános Iskola tanárának,
Novák Tibornénak,
a lébényi Nagyközségi Önkormányzati Óvoda vezetőjének,
Palócz Ferencnének,
a XVII. Kerületi Zrínyi Miklós Általános Iskola tanítójának,
Pataki Zsuzsannának,
a debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanítójának,
Péli Ildikónak,
a szolnoki Szent-Györgyi Albert Általános Iskola tanárának,
Péter Juditnak,
a XI. kerületi Kelenvölgyi Általános Iskola tanítójának, munkaközösség-vezetőnek,
Pintérné Kiss Margitnak,
a kiskunhalasi Általános Művelődési Központ tanárának,
Pintérné Szabó Erzsébetnek,
a II. kerületi Ady Endre Fővárosi Gyakorló Kollégium főkönyvi könyvelőjének,
Podmaniczky Tamásnénak,
a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Sipos Orbán Szakképző Iskola és Kollégium fejlesztő pedagógusának,
Dr. Rapos Nórának,
az Országos Neveléstudományi Konferencia titkárának, egyetemi adjunktusnak,
Rácz Lászlónénak,
az Oktatási Minisztérium ügykezelőjének,
Rostás Csabának,
a bicskei Móra Ferenc Általános Iskola tanárának,
Rózsa Gábor
nyomdásznak,
Rudniszki István
magyarnóta szövegírónak,
Salamon Jánosnénak,
a bajai Eötvös József Főiskola Általános Iskolája gazdasági ügyvezetőjének,
Schimpl Miksánénak,
a Békés Városi Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola tanárának,
Sebestyén Katalinnak,
a csornai Martincsevics Károly Városi Könyvtár igazgatójának,
Stempek Lászlónénak,
a Szerencsi Szakképző Iskola tanárának,
Szabóné Dr. Daczi Margitnak,
a Pécsi Tudományegyetem főiskolai adjunktusának,
Szabics Istvánnak,
a TIT Bács-Kiskun Megyei Egyesülete igazgatójának,
Szarkáné Fidel Klárának,
a ferencvárosi Kosztolányi Dezső Általános Iskola tanárának,
Szaszik Editnek,
a II. kerületi Than Károly Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola tanárának,
Széles Imrénének,
a Szandaszőlősi Általános Iskola, Művelődési Ház és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanárának,
Szűcsné Tóth Katalinnak,
a Szegedi Tudományegyetem vegyésztechnikusának,
Tatár Eszternek,
a Madách Színház játékmesterének,
Takács Jánosnak,
a Békés Megyei Németh László Középiskolai Kollégium nevelőtanárának,
Takács Lászlónénak,
a bekecsi II. Rákóczi Ferenc Informatika-Matematika Tagozatos Általános Iskola tanárának,
Tarjány Zsuzsannának,
a XIII. kerületi PRIZMA Általános Iskola és Óvoda, Logopédiai szakszolgálati tanárának,
Tavaszi Józsefnénak,
a VIII. kerületi Kincskereső Napközi Otthonos Óvoda vezetőjének,
Tóth Ferencnek,
a tokaji Tokaji Ferenc Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium tanárának, munkaközösség-vezetőnek,
Tóth Lászlónénak,
a szolnoki Szent-Györgyi Albert Általános Iskola igazgató-helyettesének,
Tóth Tamásnak,
a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Pedagógiai Szakmai és Szakszolgálati Intézet pedagógiai szakértőjének,
Tuza Pálnénak,
a Várpalotai Polgármesteri Hivatal közoktatási szakreferensének,
Vadász Zoltánnénak,
a székesfehérvári Vörösmarty Mihály Szakképző Iskola, gazdasági vezetőjének,
Vágner Anna
szövegszerkesztőnek,
Vinkó Józsefnek,
a kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola tanítójának, tagozat-vezetőjének,
Vörös Zoltánnak,
a szentlőrinci Ifjúság Úti Általános és Alapfokú Művészeti Iskola tanárának,
Zelenai Vilmosnénak,
a verőcei Napközi Otthonos Óvoda nyugalmazott óvodapedagógusának,
Zöld Albertnénak,
a Filharmónia Kelet-Magyarországi Kht. hangverseny-szervezőjének,
Zsebényi Istvánnénak,
a XIV. kerületi Váci Mihály Kollégium iskolatitkárának,
Zsoldos Jánosnénak,
a nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium könyvtárosának.
 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal
 

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

E-mail:

Államtitkárságok