2017. szeptember 21.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

Állami kitüntetések átadása október 23-án

2010. október 23.

Nemzeti ünnepünk, október 23. alkalmából Halász János parlamenti államtitkár adta át Dr. Schmitt Pál köztársasági elnök és Dr. Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter megbízásából a Magyar Köztársasági Érdemrend tiszti- és lovagkeresztje, valamint a Magyar Köztársaság Arany, Ezüst és Bronz Érdemkeresztje állami kitüntetéseket a Néprajzi Múzeum aulájában.

A Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje
 
kitüntetést kapta:
 
Dr. Bernáth Árpád
a Szegedi Tudományegyetem egyetemi tanára
Csabai Edvin
17-szeres kajak-kenu világbajnok,
Gombos Katalin
színművész, Érdemes Művész,
Dr. Imre László
akadémikus, a Debreceni Egyetem egyetemi tanára,
Dr. Kosztolányi György
akadémikus, a Pécsi Tudományegyetem egyetemi tanára,
Kulcsár Gergely
olimpiai ezüstérmes gerelyhajító, edző,
Dr. Madácsy László,
a Semmelweis Egyetem nyugalmazott egyetemi tanára,
Sillye Jenő
zeneszerző, egyházi zenész,
Wegenast Róbert
díszlettervező, festőművész.
 
A Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje
 
kitüntetést kapta:
 
Babella László,
a Váci Hajó Sport Egyesület edzője,
Beszprémy Katalin
népművész, a Hagyományok Háza tárvezetője,
Csákváry Ferenc,
a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum Hadtörténelmi Közlemények Szerkesztősége főszerkesztője,
Dr. Dinya Zoltán,
a Nyíregyházi Főiskola egyetemi tanára,
Dobra János,
a Budapest Tomkins Énekegyüttes művészeti vezetője, Liszt Ferenc-díjas karmester,
Dr. Faust Dezső,
a Szent István Egyetem professor emeritusa,
Dr. Fischer Ferenc,
a Pécsi Tudományegyetem intézetigazgató egyetemi tanára,
Frank Mária
gordonkaművész,
Hajdu Ráfis János,
a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Múzeumi Igazgatóság tiszteletbeli örökös múzeumigazgatója, a mezőkövesdi Mezőgazdasági Gépmúzeum alapítója,
Dr. Honfi László,
az Eszterházy Károly Főiskola tanszékvezető főiskolai tanára, a Testnevelési és Sporttudományi Intézet igazgatója,
Dr. Kocsis László,
a Pannon Egyetem dékán-helyettese, tanszékvezető egyetemi tanár,
Dr. Koncz Gábor
a Magyar Kultúra Alapítvány igazgatója,
Dr. Körmendi Sándor,
a Kaposvári Egyetem Állattudományi Kar tanszékvezető egyetemi docense,
Lengyel Pál,
a Harlekin Bábszínház igazgató-főrendezője,
Páter Kiss Ulrich
jezsuita atya, a Szent Ignác Jezsuita Szakkollégium rektora,
Dr. Padisák Judit,
a Pannon Egyetem intézetigazgató egyetemi tanára,
Dr. Ringler András,
a Szegedi Tudományegyetem tanszékvezető egyetemi docense,
Dr. Rohály Gábor
borászati publicista, nyugalmazott orvos,
Strausz Kálmán,
a Honvéd Férfikar vezető karnagya, művészeti vezető,
Szenti Tibor
néprajzkutató, Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata művészeti tanácsadója,
Dr. Tóth József,
a Fővárosi Önkormányzat Heim Pál Gyermekkórház gyermekurológusa, nyugalmazott főorvos,
Dr. Varga Ferenc,
a Nyugat-magyarországi Egyetem professor emeritusa,
Dr. Vígh László
mesteredző, Magyar Zoltán edzője, a Magyar Testnevelési Egyetem nyugalmazott tanára.
 
a Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt
 
kitüntetést kapta:
 
Béres Györgyné,
a II. kerületi Szabó Lőrinc Két Tannyelvű Általános Iskola és Gimnázium mentor tanára,
Dr. Brückner Huba,
a Fulbright Magyar-Amerikai Oktatási Csereprogram Bizottság vezetője,
Dr. Egedy Gergely,
a Budapesti Corvinus Egyetem tanszékvezető. egyetemi tanára,
Hadzsikosztova Gabriella,
a Bolgár Művelődési és Kulturális Nonprofit Kft. színházművészeti vezetője,
Karikó Teréz,
a Szegedi Nemzeti Színház Liszt Ferenc-díjas magánénekese, énekmester,
Laurencz László
kézilabda szakedző, mesteredző,
Dr. Mády Ferenc,
a Semmelweis Egyetem Ortopédiai Klinika ortopéd, traumatológus és kézsebész szakorvosa,
Mezey Béla,
a Magyar Állami Operaház fotóművészé,
Dr. Nemes Zoltán,
a Debreceni Egyetem egyetemi tanára,
Nemesné Antal Magdolna,
a III. kerületi Szent Miklós Általános Iskola, Diákotthon és Gyermekotthon igazgatóhelyettese,
Dr. P. Tóth Béláné,
a Szentendrei Református Gimnázium nyugalmazott igazgatója,
Rozgonyi Éva
Liszt Ferenc-díjas karnagy, a Szegedi Tudományegyetem Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakközépiskola tanára,
Dr. Simon László,
az ELTE professor emeritusa,
Szelényi Géza,
a veszprémi Jendrassik-Venesz Középiskola és Szakiskola igazgatója.
 
a Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt
 
kitüntetést kapta:
 
Bognár Ferencné,
a Közgyűjteményi Ellátó Szervezet gazdasági osztályvezetője,
Bókai Mária
színművész,
Brandtmüller István,
a Dél-dunántúli Regionális Egészségbiztosítási Pénztár szolgáltatási igazgató-helyettese, kirendeltség-vezető,
Csenky László,
a Nemzeti Táncszínház színpadmesteré,
Eperjessy Katalin,
a II. kerületi Than Károly Ökoiskola Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola tanára,
Dr. Farkasné Dr. Fekete Mária,
a Szent István Egyetem egyetemi docense,
Förster Zsuzsanna,
a Magyar Cirkusz és Varieté Nonprofit Kft. Fővárosi Nagycirkusz gazdasági vezetője,
Gonda Attila,
a XII. kerületi Hegyvidéki Önkormányzat Polgármesteri Hivatal Oktatási és Közművelődési Iroda közművelődési referense,
Gresó Erzsébet,
a Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatala nyugalmazott osztályvezetője,
Haraszti Gábor,
a Tájak-Korok-Múzeumok Egyesülete ügyvezető elnöke,
Károly Sára,
a XVII. kerületi Szabadság Sugárúti Általános Iskola iskolapszichológusa,
Kocsis István
atlétika mesteredző, a Szolnoki MÁV SE edzője, a Megyei Atlétikai Szövetség elnökhelyettes, a szolnoki Gépipari, Közlekedési Szakközép- és Szakiskola Baross Gábor Tagintézmény vezető testnevelő tanára,
Liszkay Mária,
a Filharmónia Budapest Nonprofit Kft. fesztivál menedzsere,
Dr. Matos Lajos,
a Fővárosi Önkormányzat Szent János Kórháza Kardiológiai Járóbeteg Szakrendelés kardiológus szakorvosa,
Molnár Tamás,
a gyöngyösi Berze Nagy János Gimnázium igazgató-helyettese,
Dr. Oláh Lajos,
a XV. kerületi Deák Ferenc utcai Háziorvosi Rendelő háziorvosa,
Pál István
népzenész, a Hagyományok Háza Magyar Állami Népi Együttes zenekarvezető prímása,
Sterbinszky László
Liszt Ferenc-díjas balettművész, a Magyar Állami Operaház balettmestere,
Szabó Lajos,
a Rajkó Művészegyüttes szólamvezető csellistája,
Tantalics Béla
lenti nyugalmazott tanár, a Honismereti Egyesület titkára, a Lenti – Rákóczi Szövetség tiszteletbeli elnöke,
Várnagy Attila,
a Filharmónia Dél-Dunántúli Nonprofit Kft. volt ügyvezető igazgatója,
Zalán Györgyné,
a taksonyi Taksony Vezér Német Nemzetiségi Általános Iskola igazgató-helyettese.
 
a Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt
 
kitüntetést kapta:
 
Bieber Ferenc
soroksári hagyományőrző,
Jankovits Jenő,
a gyöngyösi Mátra Művelődési Központ művészeti együttes vezetője,
Kiss Istvánné,
az egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola tanítója.
 
A nemzeti erőforrás miniszter Posztumusz Magyar Sportért Életmű-díjat
adományozott a közelmúltban a Mount Everesten elhunyt Várkonyi László hegymászó részére. A díjat Czene Attila sportért felelős államtitkár adta át.
 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal
 

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

E-mail:

Államtitkárságok