2017. december 11.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

Állami és művészeti díjakat adtak át március 15-e alkalmából

2010. március 14.

Hiller István oktatási és kulturális miniszter a nemzeti ünnep alkalmából kulturális kitüntetéseket adott át vasárnap a Szépművészeti Múzeumban.

 
Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje
14 főnek,
Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje
39 főnek,
Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt
56 főnek,
Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt
35 főnek,
Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt
22 főnek,
Nagy Tibor Gyula-díj
2 főnek,
Miniszteri Elismerő Oklevél
4 főnek.
Balassa Péter-díj
1 főnek,
Balázs Béla-díj
10 főnek,
Balogh Rudolf-díj
3 főnek,
Bánffy Miklós-díj
6 főnek,
Blattner Géza-díj
2 főnek,
Erkel Ferenc-díj
3 főnek,
Ferenczy Noémi-díj
12 főnek,
Harangozó Gyula-díj
7 főnek,
Hortobágyi Károly-díj
1 főnek,
Jászai Mari-díj
13 főnek,
József Attila-díj
13 főnek
Liszt Ferenc-díj
8 főnek,
Munkácsy Mihály-díj
13 főnek,
Nádasdy Kálmán-díj
2 főnek
Németh Lajos-díj
3 főnek,
Szabolcsi Bence-díj
2 főnek,
Táncsics Mihály-díj
5 főnek,
 
Dr. Hiller István oktatási és kulturális miniszter a Magyar Köztársaság elnöke megbízásából március 15-e alkalmából, kimagasló színvonalú munkája elismeréseként
 
a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje
 
kitüntetést adja át:
 
Balogh István
Munkácsy Mihály-díjas tervezőgrafikus művésznek, Érdemes- és Kiváló Művésznek,
Dr. Bélyácz Iván
akadémikusnak, a Pécsi Tudományegyetem intézetigazgató egyetemi tanárának,
Bretus Mária
Liszt Ferenc-díjas balettművésznek, Érdemes- és Kiváló Művésznek, a Magyar Táncművészeti Főiskola főiskolai tanárának,
Dr. Csatári Bálintnak,
az MTA Regionális Kutatások Központja Alföldi Tudományos Intézet Kecskeméti Osztálya vezetőjének,
Galkó Balázs
színművésznek,
Gerendai Károlynak,
a Sziget Kulturális Menedzser Iroda Kft. rendezvényszervezőjének,
Hámori Ildikó
Jászai Mari-díjas színművésznek, Érdemes- és Kiváló Művésznek,
Dr. Nemessályi Zsoltnak,
a Debreceni Egyetem egyetemi tanárának,
Patonai Dénes
Ybl Miklós-díjas építésznek, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem egyetemi tanárának,
Dr. Prokopp Mária
művészettörténésznek, az ELTE egyetemi tanárának,
Ramháb Máriának,
a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Kecskeméti Katona József Könyvtár igazgatójának,
Székhelyi Józsefnek,
a Szegedi Nemzeti Színház Jászai Mari-díjas színművészének,
Szurdi Miklós
film,- és színházi rendezőnek,
Volf Katalin
Liszt- és Kossuth-díjas balettművésznek, Érdemes Művésznek, a Magyar Állami Operaház első magántáncosának;
 
Az oktatási és kulturális miniszter kimagasló színvonalú munkája elismeréseként a
 
Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje
 
kitüntetést ad át:
 
Dr. Augusztinovicz Fülöpnek,
a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanszékvezető-helyettes egyetemi docensének,
Bálint Imre
Ybl Miklós-díjas építésznek, a Budapesti Építész Kamara elnökének, a Bálint és Társa Építészek Irodája ügyvezetőjének,
Dr. Bárdos Jenőnek,
a Pannon Egyetem intézetigazgató egyetemi tanárának,
Borbiczki Ferencnek,
a Vígszínház Jászai Mari-díjas színművészének,
Dr. Cseh Sándornak,
a Nyugat-magyarországi Egyetem dékánjának, főiskolai tanárnak,
Dr. Cser Lászlónak,
a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanárának,
Erdődyné Csorba Csillának,
a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatójának,
Dr. Faigl Ferencnek,
a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem dékán-helyettesének, egyetemi tanárnak,
Dr. Farkas Katalinnak,
az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet főigazgatójának,
Dr. Fónagy Zoltánnak,
a bécsi Collégium Hungaricum volt igazgatójának,
Hodosán Róza
szociológusnak, a Szociálpolitikai és Munkaügyi Intézet kutatójának,
Dr. Horváth Eleknek,
az Óbudai Egyetem általános és oktatási rektor-helyettesének, főiskolai tanárnak,
Horváth Tamásnak,
a Duna Televízió Zrt. rendező-operatőrének,
Horváth Zoltán
Erkel Ferenc-díjas opera-rendezőnek, Érdemes Művésznek,
Dr. Járai Antalnak,
az ELTE egyetemi tanárának,
Jávorszky Béla
József Attila-díjas műfordítónak,
Kiss Tibor
zenésznek, képzőművésznek, a Quimby Együttes tagjának,
Kovács György
Balázs Béla-díjas hangmérnöknek,
Krasznai Tamásnak,
a Győri Nemzeti Színház örökös tagjának,
Dr. Lauter Évának,
a Balassi Intézet főigazgatójának,
Dr. Majó Zoltánnak,
a Szegedi Tudományegyetem igazgatójának, egyetemi docensnek,
Makány Márta
divattervezőnek,
Manninger Miklós
koreográfusnak, néptáncpedagógusnak,
Dr. Mihalovics Árpádnak,
a Pannon Egyetem rektor-helyettesének, tanszékvezető egyetemi tanárnak,
Dr. Penke Botondné Dr. Jancski Olgának,
a Szegedi Tudományegyetem egyetemi tanárának,
Petőcz András
József Attila- és Márai Sándor-díjas írónak, költőnek,
Dr. Praznovszky Mihálynak,
a Veszprém Megyei Könyvtár nyugalmazott igazgatójának,
Dr. Richter Péternek,
a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanszékvezető egyetemi tanárának,
Riskó Gézának,
a Duna Televízió Zrt. főszerkesztőjének,
Selmeczi György
Erkel Ferenc-díjas zeneszerzőnek,
Dr. Skaliczki Juditnak,
az Oktatási és Kulturális Minisztérium nyugalmazott főosztályvezető-helyettesének,
Szakály Ágnes
Liszt Ferenc- és Németh László-díjas cimbalomművésznek, a VI. kerületi Tóth Aladár Zeneiskola tanárának,
Dr. Szalay Zoltánnak,
a Heves Megyei Hírlap vezető szerkesztőjének,
Dr. Szántó Zoltánnak,
a Budapesti Corvinus Egyetem intézetigazgató egyetemi tanárának,
Szetey András
újságírónak, a Délmagyarország főszerkesztőjének,
Tariska Szabolcs
szövegíró-előadóművésznek,
Török Tamásnak,
a Déryné Vándorszíntársulat vezetőjének, rendezőnek,
Vidákovics Antal
táncművésznek, koreográfusnak, a Pécsi Horvát Színház és a Pécsi Szabadtéri Játékok igazgatójának,
Dr. Voigt Vilmosnak,
az ELTE egyetemi tanárának;
 
Az oktatási és kulturális miniszter kimagasló színvonalú munkájáért
 
Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt
 
kitüntetést ad át:
 
Bedő Ildikónak,
a letenyei Andrássy Gyula Általános Iskola igazgatójának,
Dr. Benke Józsefnek,
a Pécsi Tudományegyetem Orvostörténeti Múzeum nyugalmazott igazgatójának,
Besenyei Jánosnak,
a Tiszanána-Kömlő Általános Iskola és Óvoda Kömlő Tagiskolája igazgatójának,
Békési Mihálynak,
a békési Szegedi Kis István Református Gimnázium tagintézmény-vezetőjének,
Dr. Bertalan Péternek,
a Kaposvári Egyetem egyetemi docensének,
Béres Károly
országos alapfokú művészetoktatási és tanügyigazgatási szakértőnek,
Bicsák Miklós
nagykanizsai kézműves könyvkötő mesternek,
Bierbauer Imrének,
a Bábolnai Általános Iskola címzetes igazgatójának,
Bodor Sándornénak,
a kecskeméti Katona József Színház művészeti titkárának,
Csabay Katalinnak,
a Beszédvizsgáló Országos Szakértői Bizottság igazgatójának,
Csík János
előadóművésznek, a Csík Zenekar vezetőjének,
Deák Zsuzsanna
grafikusművésznek,
Dr. Demeter Annának,
az Oktatási Hivatal Dél-Alföldi Regionális Igazgatóság referensének,
Dezső Mariannának,
a tatabányai Erkel Ferenc Művészetoktatási Intézmény igazgatójának,
Döme Istvánnak,
a Magyar Állami Operaház főügyelőjének,
Farkas Róbert
hegedűművésznek, a Budapest Bár Zenekar vezetőjének,
Gúth Ferencnek,
a Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola igazgatójának,
Hajnal Mihály
festő- és grafikusművésznek,
Halász Károly
nagykanizsai lakatosmesternek, a Zalai Kézműves Kamara elnökének,
Hlatky Sándornak,
a Nemzeti Kulturális Örökség Védelmi Nonprofit Kft. ügyvezető igazgató-helyettesének, őrségparancsnoknak,
Jakabné Muity Mária
zenetanárnak, a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete titkárának, az Országos Zenepedagógus Tagozat elnökének,
Kajáry Ildikónak,
a VIII. kerületi Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola és Készségfejlesztő Speciális Szakiskola igazgatójának,
Katona Mártának,
a tatai Eötvös József Gimnázium és Kollégium igazgatójának,
Kerekes Lászlónak,
az Oktatási és Kulturális Minisztérium nyugalmazott főosztályvezető-helyettesének,
Korsoveczkiné Balló Erzsébetnek,
a dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola igazgatójának,
Dr. Kovács J. Attilának,
a Nyugat-magyarországi Egyetem főiskolai tanárának,
Kovács Gyulánénak,
a somogyjádi Illyés Gyula Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Óvoda, Egységes Pedagógiai Szakszolgálat és Pedagógiai Szakmai Szolgáltató Intézmény főigazgatójának,
Lángné Bakallár Imolának,
a Soroksár Önkormányzat sajtó- protokoll referensének,
Lénárt Györgynének,
a miskolci Martin János Szakképző Iskola igazgatójának,
lindenbergerné Dr. Kardos Erzsébetnek,
a Szent István Egyetem főiskolai docensének,
Dr. Magda Róbertnek,
a gyöngyösi Károly Róbert Főiskola tanszékvezető egyetemi docensének,
Márkus Tibor
jazz-zongoraművésznek, zeneszerzőnek, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egyetemi adjunktusának, a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola tanárának, a Magyar Jazz Szövetség elnökének,
Márkusné Gábor Ildikónak,
a IX. kerületi Szily Kálmán Kéttannyelvű Műszaki Középiskola igazgatójának,
Molnár Ferencnek,
a Madách Színház táncművészének, koreográfusnak,
Nagy Gábor
Munkácsy-díjas festőművésznek, a Magyar Képzőművészeti Egyetem egyetemi docensének,
Dr. Nádassy Lászlóné Dr. Karres Magdolnának,
a Miskolci Egyetem főiskolai docensének,
Nógrádi Tóht István
előadóművésznek, a Magyarnótaszerzők és Énekesek Egyesülete elnökének,
Ócsai Erzsébetnek,
a VII. kerületi Baross Imre Artistaképző Szakközépiskola és Szakiskola igazgató-helyettesének,
Oporné Fodor Máriának,
az V. kerületi Veres Pálné Gimnázium igazgatójának,
Papp István Ferencnének,
a nyíregyházi Vikár Sándor Zeneiskola igazgatójának,
Pataki Andrásnak,
a Szegedi Kortárs Balett igazgatójának,
Petrovics Józsefnének,
a Dunaföldvár-Bölcske-Madocsa Mikrotérségi Bölcsőde, Óvoda, Általános Iskola, Művészetoktatási Intézmény, Gimnázium és Szakiskola főigazgatójának,
Rády Ferenc
festőművésznek, restaurátornak,
Reőthy Ferencnek,
a kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium igazgatójának,
Strauszné Könözsi Verának,
a százhalombattai Szent István Egyházi Kórus karnagyának,
Suba Ferencnek,
a mosonmagyaróvári Kossuth Lajos Gimnázium nyugalmazott tanárának,
Szalai Zsolt Jánosnak,
a Ruttkai Éva Színház igazgatójának,
Szűcsné Sziklai Évának,
a mezőberényi Petőfi Sándor Művelődési Központ volt igazgatójának,
Tordai Tibornénak,
a nyírteleki Általános Művelődési Központ vezetőjének,
Tornavölgyi Istvánnak,
az ajkai Nagy László Városi Könyvtár és Szabadidő Központ igazgatójának,
Tóthné Csorba Máriának,
a miskolci Avastetői Általános Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény igazgatójának,
Vajda Istvánnak,
a Nógrád Megyei Múzeumszervezet Bányászati Kiállítóhely múzeumvezetőjének,
Varga Bélának,
a Veszprémi Megyei Könyvtár nyugalmazott igazgatójának,
Varga Ferencnének,
a miskolci 10. számú Petőfi Sándor Általános és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola igazgatójának,
Vaszilkó Tibornénak,
a sajószögedi Kölcsey Ferenc Körzeti Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény igazgatójának,
Vizkeletei Józsefnének,
a mosonmagyaróvári Kossuth Lajos Gimnázium nyugalmazott tanárának,
Vona Tibornak,
az Experidance - Román Sándor Tánctársulat ügyvezető igazgatójának;
 
Az oktatási és kulturális miniszter kimagasló színvonalú munkájáért
 
Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt
 
kitüntetést ad át:
 
Apáti János
zeneszerzőnek, az Apáti Dixiland Band Együttes vezetőjének,
Bóta Ildikónak,
a Bozsik Yvette Társulat és a Társulattal dolgozó fogyatékos emberek táncterápiás szakmai vezetőjének,
Csizmadia Valériának,
a Nyíregyházi Főiskola osztályvezetőjének,
Ernyes László
kiskunfélegyházi nyugalmazott tanárnak,
Farkasné Perlaki Editnek,
a zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium tanárának,
Giczi Imrénének,
a Budai Középiskola igazgató-helyettesének,
Gőbölyös Gyula
festőművésznek, a Magyar Képzőművészeti Egyetem Gyakorló Iskolája nyugalmazott tanárának,
Hécz Péternek,
a Győri Balett fővilágosítójának,
Horváth József Lászlónak,
a zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium igazgató-helyettesének,
Kis Balázsnak,
a kecskeméti Katona József Színház színpadmesterének,
Dr. Kratochwill Ferencnének,
az ELTE Gazdasági hivatalvezetőjének,
Masopust Péternek,
a Szegedi Tudományegyetem főiskolai docensének,
Merényi József
fafaragó népi iparművésznek, a miskolci Andrássy Gyula Szakközépiskola mérnök-tanárának,
Nádasdiné Szanyi Juditnak,
a mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium igazgató-helyettesének,
Nyíri Tibornak,
a szerencsi Bocskai István Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola főigazgató-helyettesének,
Oltai Péter
építészmérnöknek, építésztervezőnek, az Országos Műemléki Felügyelőség nyugalmazott munkatársának,
Őri Gyulánénak,
a Radnóti Miklós Színház rendező-asszisztensének,
Dr. Petes Aliznak,
a XIV. kerületi Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakközépiskola tanárának,
Pintér Attilának,
a Kaposvári Egyetem főiskolai adjunktusának,
Pogány Józsefnénak,
a szolnoki Széchenyi István Gimnázium és Általános Iskola tanárának,
Sarkadiné Vajkó Évának,
a miskolci József Úti Óvoda vezetőjének,
Schrick Istvánnénak,
a rácalmási Etalonsport Sportóvoda vezetőjének,
Szabó Imrénének,
a Hajdúnánási Óvoda tagóvoda-vezetőjének,
Szabó Szilvia
magyarnóta énekesnek, a "Theba" Művészeti Szakközépiskola művészeti igazgatójának,
Szabó Vilmos
tubaművésznek,
Szabóné Tolnai Erzsébetnek,
a II. kerületi Than Károly Ökoiskola Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola tanárának,
Szűcs Andrásnénak,
a kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium igazgató-helyettesének,
Taskó Mihálynénak,
az ELTE hivatalvezetőjének,
Tóth Attilánénak,
a VIII. kerületi Bárczi Gusztáv Általános Iskola és Speciális Szakiskola gyógypedagógusának,
Tóth Imrénének,
a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus munkatársának,
Tóthné Czinege Ildikónak,
a szolnoki Szent-Györgyi Albert Általános Iskola igazgató-helyettesének,
Dr. Vargáné Vizi Csillának,
az egri Kossuth Zsuzsa Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium tanárának,
Várkonyiné Sum Anikónak,
az Universum Táncművészeti Stúdió művészeti vezetőjének, koreográfusnak
Wettstein Tibornak,
a Madách Színház gazdasági igazgatójának,
Zsifkó Ferencnek,
a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza műszaki igazgató-helyettesének;
 
Az oktatási és kulturális miniszter kimagasló színvonalú munkájáért
 
Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszt
 
kitüntetést ad át:
 
Baltavári Andreának,
a szombathelyi Paragvári Utcai Általános Iskola tanárának, munkaközösség vezetőnek,
Boda Jenőnek,
a Pesti Magyar Színház műszaki menedzserének,
Borsós Lászlónénak,
a geszti Arany János Általános Iskola tanárának,
Dr. Burián Antalnénak,
a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár gazdasági igazgató-helyettesének,
Csopaki Katalinnak,
a XI. kerületi Öveges József Gyakorló Középiskola és Szakiskola tanárának,
Csuka Imrénének,
a Giorgio Perlasca Szakközépiskola gondnokának,
Dévay Istvánnénak,
a szentesi Kertvárosi Óvoda, Rákóczi Ferenc Utcai Tagóvoda általános vezető-helyettesének,
Kóródiné Vörös Ilonának,
a siklósi Batthyány Kázmér Általános Iskola tanárának,
Lakatos Bélának,
a Ternipe Roma Művészeti Egyesület elnökének, zenekarvezetőnek,
Magyar Józsefnek,
a Hagyományok Háza - Magyar Állami Népi Együttes táncművészének,
Maros Anna
néptáncművésznek, a Duna Művészegyüttes nyugalmazott tánckarvezetőjének,
Mentuszné Nagy Ágnesnek,
az egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola napközis nevelőjének,
Mészáros Tibornénak,
a kecskeméti Erdei Ferenc Kulturális és Konferencia Központ igazgatási csoportvezetőjének,
Péter Márta
tánckritikusnak,
Philipp Györgynének,
a XVIII. kerületi Vörösmarty Mihály Ének-zenei Nyelvi Általános Iskola és Gimnázium ELTE Gyakorlóhelye tanárának,
Slezák Istvánnak,
a polgári Vásárhelyi Pál Gimnázium, Általános és Szakképző Iskola, Diákotthon tanárának,
Szigeti Józsefnének,
a kálmánházi Benedek Elek Általános Iskola és Óvoda tanítójának,
Szlávik Jánosnak,
a Vígszínház színpadmester-helyettesének,
Takács Zoltánnénak,
a geszti Arany János Általános Iskola tanítójának,
Tóth Margitnak,
a szegedi Csonka János Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola tanárának, munkaközösség vezetőnek,
Varga Zoltánnak,
a Nemzeti Táncszínház Nonprofit Kft. hangosítójának, hangtárvezetőnek,
Wachtlerné Ádám Erikának,
a Radnóti Miklós Színház öltöztető tárvezetőjének;
 
Az oktatási és kulturális miniszter az oktatás területén az európai jogharmonizációért és a közigazgatás korszerűsítéséért végzett kimagasló tevékenységéért
 
NAGY TIBOR GYULA-DÍJAT
 
adományoz:
 
Dr. Rádli Katalinnak,
az Oktatási és Kulturális Minisztérium Felsőoktatási Főosztálya főosztályvezető-helyettesének,
Dr. Torma Andrásnak,
a Miskolci Egyetem intézetigazgató egyetemi tanárának
 
Az oktatási és kulturális miniszter
 
MINISZTERI ELISMERŐ OKLEVÉL
 
kitüntetést adományoz:
 
A Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa program sikeres előkészítésében végzett munkájáért
Giorgio Pressburgernek,
a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa Művészeti Tanácsa tiszteletbeli elnökének,
A könyvtári területen végzett kimagasló színvonalú szakmai munkájáért
Haszonné Kiss Katalinnak,
a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Zenei Gyűjtemény vezetőjének,
Kimagasló színvonalú művészeti tevékenységéért
Kovács József
operaénekesnek, a Belvárosi Színház igazgatójának,
Kimagasló kultúraszervezői tevékenységéért
Nagy István
civil nonprofit szakértőnek, előadóművésznek, művészeti igazgatónak;
 
Az oktatási és kulturális miniszter a művészet területén elért esszé- és tanulmányírói teljesítményéért
 
BALASSA PÉTER-DÍJAT
 
adományoz:
 
Beck András
esztétának, irodalomkritikusnak
 
Az oktatási és kulturális miniszter a mozgókép területén kifejtett kiemelkedő alkotói, valamint művészi és tudományos tevékenységéért
 
BALÁZS BÉLA-DÍJAT
 
adományoz
 
Bodrossy János
operatőrnek,
Császár Ferenc
hangmérnöknek,
Dobray György
rendezőnek,
Domokos János
rendezőnek,
Gauder Áron
animációs filmrendezőnek,
Dr. Kelecsényi László
filmtörténésznek, dramaturgnak, írónak,
Dr. Kékesi Attila
filmrendező-operatőrnek,
Litauszki János
rendezőnek,
Pálos György
filmrendező-operatőrnek,
Szekeres Dénes
producernek
 
Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő fotóművészeti tevékenységéért
 
BALOGH RUDOLF-DÍJAT
 
adományoz:
 
Barta Zsolt Péter
fotóművésznek,
Fazekas István
fotóriporternek,
Flesch Bálint
fotográfusnak,
 
Az oktatási és kulturális miniszter a kultúra és a közművelődés érdekében hosszabb időn át kiemelkedő munkát végző minisztériumi, intézményi és egyéb dolgozók részére
 
BÁNFFY MIKLÓS-DÍJAT
 
adományoz:
 
Cs. Szabó Máriának,
a Budai Táncklub vezetőjének,
Igric Györgynek,
a Filharmónia Budapest és Felső-dunántúli Nonprofit Kft. igazgatójának,
Nyári Sándornénak,
a Szegedi Szimfonikus Zenekar gazdasági vezetőjének,
Péliné Dr. Bán Évának,
az Oktatási és Kulturális Minisztérium nyugalmazott vezető főtanácsosának,
Sáray László
nyugalmazott könyvtárosnak, a Tokaji Írótábor Egyesület titkárának,
 
Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő bábművészeti tevékenységéért
 
BLATTNER GÉZA-DÍJAT
 
adományoz:
 
Majoros Gyula
báb- és díszlettervezőnek,
 
Megosztott Blattner Géza-díjat adományoz:
 
Siklósi Gábor és Siklósiné Fers Klára
bábszínészeknek;
 
Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő zeneszerzői, zenei rendezői tevékenységéért
 
ERKEL FERENC-DÍJAT
 
adományoz:
 
Darvas Ferenc
zeneszerzőnek,
Erőd Iván
zeneszerzőnek,
Tóth Ibolya
zenei rendezőnek, producernek;
 
Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő iparművészeti, ipari tervezőművészeti tevékenységéért
 
FERENCZY NOÉMI-DÍJAT
 
adományoz:
 
Bein Klára
textilművésznek,
Hernádi Paula
zománcművésznek,
Kaliczky Katalin
formatervező iparművésznek,
Kálmán László
ötvösművésznek,
Kecskés Krisztina
üvegtervező iparművésznek,
Koós Pál
formatervező iparművésznek,
Lőrincz Attila
tervezőgrafikus művésznek,
Márkus Gábor
belsőépítésznek,
Nemes Takách László
restaurátorművésznek,
Penkala Éva
textiltervező iparművésznek,
Sárkány Roland
grafikusművésznek,
Szávoszt Katalin
keramikusművésznek;
 
Az oktatási és kulturális miniszter a táncművészet területén folytatott alkotói, előadói, tudományos és pedagógiai tevékenységéért
 
HARANGOZÓ GYULA-DJÍAT
adományoz:
 
Fodor Zoltán
táncművésznek, koreográfusnak,
Fodorné Molnár Mártának,
a Magyar Táncművészeti Főiskola főiskolai docensének,
Hámor József
táncművésznek, koreográfusnak, művészeti vezetőnek,
Horváth Mónikának,
a Magyar Táncművészeti Főiskola művésztanárának,
Juhász Zoltánnak,
a Honvéd Táncszínház táncos- szólistájának,
Kozmér Alexandrának,
a Magyar Állami Operaház magántáncosának,
Vincze Balázsnak,
a Pécsi Nemzeti Színház - Pécsi Balett tagozatvezető-igazgatójának, magántáncosnak;
 
Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő artistaművészeti tevékenységéért
 
HORTOBÁGYI KÁROLY-DÍJAT
 
adományoz:
 
Ifj. Nagy Lajos
zsonglőrnek;
 
Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő színművészeti és színháztudományi tevékenységéért:
 
JÁSZAI MARI-DÍJAT
 
adományoz:
 
Balázs Áronnak,
az Újvidéki Színház színművészének,
Balsai Mónikának,
a Székesfehérvári Vörösmarty Színház színművészének,
Bodolay Gézának,
a Szegedi Nemzeti Színház rendezőjének,
Bozó Andreának,
az egri Gárdonyi Géza Színház színművészének,
Csík György
díszlet- és jelmeztervezőnek,
Debreczeny Csabának,
az Örkény István Színház színművészének,
Egyed Attila
színművésznek, a Tatabányai Jászai Mari Színház virtuális társulat tagjának,
Elek Ferencnek,
a Katona József Színház színművészének,
Kézdi Imolának,
a Kolozsvári Állami Magyar Színház színművészének,
Láng Annamária
színművésznek,
Pálfi Ervinnek,
a szabadkai Népszínház színművészének,
Pálfi Katalinnak,
az Új Színház színművészének,
Seres Ildikónak,
a Miskolci Nemzeti Színház színművészének;
 
Az oktatási és kulturális miniszter a kiemelkedő irodalmi tevékenységéért
 
JÓZSEF ATTILA-DÍJAT
 
adományoz:
 
Balázs Attila
prózaírónak, a Magyar Rádió Művészeti Főszerkesztőség szerkesztőjének,
Benedek Szabolcs
prózaírónak, műfordítónak,
Bogdán László
prózaírónak, költőnek, szerkesztőnek,
Cserna-Szabó András
prózaírónak,
Dobozi Eszter
költőnek, prózaírónak, szociográfusnak,
Erdős Virág
prózaírónak,
Fekete Vince
írónak, költőnek, műfordítónak, irodalomszervezőnek,
Kiss Csaba
drámaírónak, rendezőnek,
László Noémi
költőnek, műfordítónak,
Marék Veronika
gyermekíró-grafikusnak,
M. Nagy Miklós
műfordítónak, az Európa Könyvkiadó főszerkesztőjének,
Szálinger Balázs
költőnek,
Dr. Tatár Sándor
költőnek, műfordítónak, a Magyar Tudományos Akadémia főkönyvtárosának;
 
Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő zenei- és előadó-művészeti tevékenység elismeréseként
 
LISZT FERENC-DÍJAT
 
adományoz:
 
Bali János
furulyaművésznek, karnagynak,
Csepregi Gyula György
szaxofonművésznek,
Gábor József
zongoraművésznek,
Kokas Katalin
hegedűművésznek,
Kolonits Klárának,
a Magyar Állami Operaházoperaénekesének,
Máté Balázs
gordonkaművésznek,
Tamási László András
karnagynak,
Tátrai Tibor
zenésznek, gitárosnak;
 
Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő képzőművészeti tevékenységéért
 
MUNKÁCSY MIHÁLY-DÍJAT
 
adományoz:
 
Csutak Magda
képzőművésznek,
Drabik István
szobrászművésznek,
Ef Zámbó István
képzőművésznek,
Gyenis Tibor
képzőművésznek,
Kalmár János
szobrászművésznek,
Koncz András
festőművésznek,
Laurentzy Mária
festő-restaurátorművésznek,
Matzon Ákos
festőművésznek,
Szász György
szobrászművésznek,
Szegedy-Maszák Zoltán
médiaművésznek,
Tepes Ferenc
tervezőgrafikus művésznek,
Varga Ferenc
szobrászművésznek,
Vető János
képzőművésznek;
 
Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő zenés színházi rendezői, színháztudományi, dramaturgi és műfordítói tevékenységéért
 
NÁDASDY KÁLMÁN-DÍJAT
 
adományoz:
 
Mesterházi Máténak,
a Magyar Állami Operaház műfordítójának, zenetörténésznek, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem operatörténet tanárának,
Miklós Tibor
szövegírónak, műfordítónak, dramaturgnak;
 
Az oktatási és kulturális miniszter a képzőművészet, az iparművészet és a fotóművészet, illetve ezek határterületein végzett kiemelkedő művészettörténészi, művészetírói, műelméleti vagy műkritikusi tevékenységéért
 
NÉMETH LAJOS-DÍJAT
 
adományoz:
 
Dr. Albertini Béla
fotótörténésznek, művészettörténésznek,
Fabényi Júlia
művészettörténésznek, a Baranya Megyei Múzeumok Igazgatósága főigazgatójának,
Hornyik Sándor
művészettörténésznek, az MTA Művészettörténeti Kutatóintézet Lexikongyűjteménye vezetőjének;
 
Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő zenetudományi, zenekritikai és zenei ismeretterjesztő tevékenységéért
 
SZABOLCSI BENCE-DÍJAT
 
adományoz:
 
Grabócz Márta
zenetörténésznek, zeneesztétának, a Strasbourgi Egyetem tanárának,
Kovalcsik Katalinnak,
az MTA Zenetudományi Intézetnépzenekutatójának;
 
Az oktatási és kulturális miniszter kiemelkedő újságírói tevékenységéért
 
TÁNCSICS MIHÁLY-DÍJAT
 
adományoz:
 
Dr. Báron György
filmesztétának, szerkesztőnek, a Színház és Filmművészeti Egyetem egyetemi tanárának,
Fáy Zoltánnak,
a Magyar Nemzet újságírójának
Molnár Gabriellának,
a Nők Lapja főszerkesztőjének,
Tóth Ákosnak,
a Népszabadság belpolitikai rovatszerkesztőjének,
Vince Mátyásnak,
a Magyar Távirati Iroda Zrt. elnökének.
 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal
 

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

E-mail:

Államtitkárságok