2019. február 22.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

Kitüntetések augusztus 20-án

2007. augusztus 20.
Sólyom László, a Magyar Köztársaság elnöke megbízásából Hiller István oktatási és kulturális miniszter a nemzeti ünnep, augusztus 20-a alkalmából a

MAGYAR KÖZTÁRSASÁGI ÉRDEMREND TISZTIKERESZTJE

kitüntetést adta

át:

Alföldi Róbert Jászai Mari-díjas színművésznek, a Bárka Színház igazgatójának,
Dr. Csányi Sándornak, a Szent István Egyetem Vadbiológiai és Vadgazdálkodási Tanszék tanszékvezető egyetemi tanárának, a mezőgazdasági tudomány kandidátusának,
Eszenyi Enikőnek, a Vígszínház Kossuth-díjas színművészének, rendezőnek, Érdemes Művésznek,
Forgács Péter Balázs Béla-díjas filmrendezőnek,
Dr. Gombár Józsefnek, a MOKÉP nyugalmazott igazgatójának,
Dr. Halmos Bélának, a zenetudomány kandidátusának, előadóművésznek, népzenekutatónak, népzenetanárnak, építészmérnöknek, a Hagyományok Háza Táncházarchívuma vezetőjének,
Hernádi Judit Jászai Mari-díjas színművésznek, Érdemes Művésznek (külföldi tartózkodása miatt később veszi át),
Kovács Erzsi előadóművésznek,
Lorán Lenke Jászai Mari-díjas színművésznek 80. születésnapja, és a Mikroszkóp Színház fennállásának 40. évfordulója alkalmából,
Lőrincné dr. Istvánffy Hajnának, a Pannon Egyetem tanszékvezető egyetemi tanárának, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanárának, a közgazdaságtudomány doktorának,
Marx József Balázs Béla-díjas dramaturgnak, esztétának,
Néhai Márványi György újságírónak (a díjat fia veszi át),
Szalay Zoltán fotóriporternek,
Szász János Balázs Béla-díjas színház- és filmrendezőnek, dramaturgnak, Érdemes Művésznek,
Dr. Tamás Pálnak, a Magyar Tudományos Akadémia Szociológiai Kutatóintézete igazgatójának, a szociológiai tudomány kandidátusának,
Dr. Wachtler Istvánnak, a Károly Róbert Főiskola általános rektor-helyettesének, tanszékvezető egyetemi tanárnak, kari főigazgatónak, a mezőgazdasági tudomány kandidátusának.

Sólyom László, a Magyar Köztársaság elnöke megbízásából Hiller István oktatási és kulturális miniszter a

MAGYAR KÖZTÁRSASÁGI ÉRDEMREND LOVAGKERESZTJE

kitüntetést adta át:

Dr. Angyalosi Gergelynek, az irodalomtudomány kandidátusának, irodalomtörténésznek, kritikusnak,
Dr. Ballér Endrének, a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusának,
Báron György Balázs Béla-díjas filmesztétának, a Magyar Rádió vezető szerkesztőjének,
Csáki Judit újságírónak, kritikusnak,
Dévényi Tibor műsorvezetőnek, lemezlovasnak,
Dr. Domokos Gábornak, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Kar tanszékvezető egyetemi tanárának (külföldi útja miatt később veszi át),
Ella István orgonaművésznek, karmesternek,
Erdős Gábornak, a Magyar Televízió Kultúrház főszerkesztő-műsorvezetőjének,
Fáy Miklós zenekritikusnak, újságírónak (külföldi tartózkodása miatt később veszi át),
Dr. Filó Erikának, a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar egyetemi docensének, az állam- és jogtudomány kandidátusának,
Gyabronka Józsefnek, a Krétakör Színház Jászai Mari-díjas színművészének,
Gyurkó Henrik Lászlónak, a Budapesti Bábszínház Jászai Mari-díjas színművészének, bábművészének, Érdemes Művészének,
Dr. Hajdú Istvánnénak, a Budapesti Corvinus Egyetem Élelmiszertudományi Kar tanszékvezető egyetemi tanárának, a közgazdaságtudomány kandidátusának,
Kepets Andrásnak, az Ulpius-ház Könyvkiadó vezetőjének,
Dr. Keszthelyi Tamásnak, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Kar Fizikai Intézet egyetemi docensének, a fizikai tudomány kandidátusának,
Koltai Tamás Jászai Mari-díjas színikritikusnak, a Színház c. folyóirat főszerkesztőjének,
Dr. Kopper Lászlónak, a Semmelweis Egyetem I. sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet egyetemi tanárának, az orvostudomány doktorának,
Kukely Júliának, a Magyar Operaház Liszt Ferenc-díjas magánénekesének,
Kunczéné Fellegi Katalinnak, a szigetszentmiklósi Csonka János Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola tanárának,
Lévai Balázsnak, a Magyar Televízió szerkesztő-rendezőjének,
Mága Zoltán előadóművésznek, a Moulin Rouge művészeti igazgatójának,
Molnár Éva Németh Lajos-díjas művészettörténésznek, a Fészek Művész Klub galéria alapító tagjának,
Mucsi Zoltánnak, a Krétakör Színház Jászai Mari-díjas színművészének,
Náray Tamás divattervezőnek,
Palya Bea előadóművésznek,
Péter Vladimír Érdemes Művész, Munkácsy Mihály-díjas szobrászművésznek, ötvösművésznek, a Moholy Nagy László Iparművészeti Egyetem egyetemi tanárának,
Pintér Béla Jászai Mari-díjas színművésznek, rendezőnek,
Polgár Ernő írónak, dramaturgnak,
Port Ferencnek, a Budapest Film Zrt. vezérigazgatójának,
Schell Juditnak, a Nemzeti Színház Jászai Mari-díjas színművészének,
Scherer Péternek, a Krétakör Színház színművészének,
S. Hegyi Lucia divattervezőnek, iparművésznek,
Dr. Sipos Lajosnak, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar egyetemi tanárának, az irodalomtudomány kandidátusának,
Dr. Szűts Istvánnak, a Budapesti Műszaki Főiskola dékánjának, főiskolai tanárnak, a Keleti Károly Gazdasági Kar, Vállalkozásmenedzsment Intézet igazgatójának, a közgazdaságtudomány kandidátusának,
Tabányi Mihály harmonikaművésznek, a Tabányi Harmonika Iskola alapító vezetőjének,
Dr. Urbán Aladárnak, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar professzor emeritusának, a történelemtudomány doktorának,
Varga Lászlónak, a Dunamelléki Református Egyházkerület püspökhelyettesének,
Dr. Várkonyi Péter Lászlónak, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Kar egyetemi adjunktusának (külföldi útja miatt később veszi át),
Wahorn András Munkácsy Mihály-díjas képzőművésznek,
Wollák Katalinnak, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal régészeti és műtárgy főfelügyelőjének,
Zoób Katalin divattervezőnek,
Zsoldos Béla ütőhangszeres művésznek, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazz Tanszék egyetemi docensének.

Sólyom László, a Magyar Köztársaság elnöke megbízásából Hiller István oktatási és kulturális miniszter a

MAGYAR KÖZTÁRSASÁGI ARANY ÉRDEMKERESZT

kitüntetést adta át:

Aczél Istvánnénak, a budapesti XXI. kerületi Napsugár Napközi Otthonos Óvoda vezetőjének,
Árendás Péternek, a budaörsi Illyés Gyula Gimnázium igazgatójának,
Benkóné Dudás Piroskának, a békéscsabai Zwack József Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola igazgatójának,
Blum József előadóművésznek, a Kőbányai Zenei Stúdió Művészeti Szakképző Iskola igazgatóhelyettesének, zenetanárnak,
Bódai Julianna Évának, a bakonyszombathelyi Benedek Elek Általános Iskola és Óvoda és Pedagógiai Szakszolgálat igazgatójának,
Deák Györgynek, a nagykőrösi Petőfi Sándor Általános Iskola és Diákotthon igazgatójának, a Magyar Diáksport Szövetség elnökének,
Demeter Józsefnének, a budapesti VIII. kerületi Szentágothai János Egészségügyi Szakképző Iskola igazgatójának,
Elekházy Saroltának, a budapesti XIX. kerületi Móra Ferenc Óvoda, Általános Iskola igazgatójának,
Ember Csabának, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Művészeti Iskola igazgatójának,
Érfalvyné Ludvig Borbálának, a kaposvári Noszlopy Gáspár Közgazdasági Szakközépiskola igazgatójának,
Dr. Farkas Istvánnénak, a budapesti III. kerületi Kossuth Zsuzsa Humán Szakközépiskola és Gimnázium igazgatójának,
Gáspár Máténak, a Krétakör Színház ügyvezetőjének,
Hartmann Ivánnak,az ajkai Bródy Imre Gimnázium és Szakközépiskola igazgatójának,
Horváth Lászlónénak, az egri Szalaparti Speciális Oktatási-Nevelési Központ és Szakszolgálat nyugalmazott igazgatójának,
Dr. Illés Pálnénak, a Kazincbarcikai Összevont Óvodák vezetőjének,
Dr. Kalmár Pálnénak, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Mészáros Lőrinc Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium igazgatójának,
Kalucza Lajosnak, a nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium igazgatójának (külföldi útja miatt lánya veszi át),
Kamasz Lajosnak, a budapesti IX. kerületi Békés Glasz Imre Élelmiszerkereskedelmi Szakmunkásképző Iskola nyugalmazott igazgatójának,
Kemény Gábornénak, a budapesti XII. kerületi Kiss János Általános és Középiskola igazgatójának,
Kolics Gábornak, a dunaújvárosi Hild József Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium igazgatójának,
Kovácsné Fodor Katalin Harangozó Gyula-díjas táncművésznek, a Közép-Európa Táncszínház tánckarvezetőjének,
Marton Tibornénak, a budapesti III. kerületi Szent Miklós Általános Iskola, Diákotthon és Gyermekotthon igazgatójának,
Mihalovics Jenőnek, a kaposvári Duráczky József Pedagógiai Fejlesztő és Módszertani Központ igazgatójának,
Muzbek Hohanna építésznek,
Müller-Hosszu Györgynek, a Rádió C szerkesztő-műsorvezetőjének,
Nagy Lászlónak, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark Kht. tanácsadójának,
Nagy Zsoltnak, a Krétakör Színház színművészének,
Ónodi Eszternek, a Katona József Színház Jászai Mari-díjas színművészének,
Rákos Csabánénak, a székesfehérvári Nemes Nagy Ágnes Kollégium igazgatójának,
Rotter Oszkárnak, a Magyar Állami Operaház balettművészének,
Smiger Andrásnak, az esztergomi Dobó Katalin Gimnázium igazgatójának,
Suhajda Józsefnénak, a budapesti XIX. kerületi Eötvös József Általános Iskola igazgatójának,
Stiasny Éva nyugalmazott vasdiplomás hitoktató pedagógusnak,
Dr. Stúr Dénesnének, a budapesti II. kerületi Kalmár László Számítástechnikai Szakközépiskola igazgatójának,
Dr. Szász Tibornak, a Debreceni Egyetem Közgazdaságtudományi Kar stratégiai és fejlesztési dékánhelyettesének, egyetemi docensnek,
Szíjártó Péternek, a Budapesti Corvinus Egyetem Tájépítészeti Kar Szarvasi Arborétuma igazgatójának,
Tomasevics Zorka szinkronrendezőnek,
Tihanyi Dominika építész, tájépítőnek,
Till Attila Tamás műsorvezető, médiaművésznek,
Tyekvicska Árpádnak, a Nógrád Megyei Levéltár igazgatójának (külföldi tartózkodása miatt később veszi át),
Vajda Ferencné kultúrszervezőnek,
Varró Dániel József Attila-díjas költőnek,
Vámos Veronika előadóművésznek, az Oktogon Tánc Centrum, Déli Mozgásstúdió, Goli Táncműhely táncművészének, koreográfusának, tánctanárának,
Weisz Nándor Érdemes Művésznek, Jászai Mari-díjas artistaművésznek,
Z. Tóth Györgynek,a karcagi Szentannai Sámuel Mezőgazdasági Szakközépiskola, Gimnázium és Kollégium igazgatójának, címzetes főiskolai docensnek.

Sólyom László, a Magyar Köztársaság elnöke megbízásából Hiller István oktatási és kulturális miniszter a

MAGYAR KÖZTÁRSASÁGI EZÜST ÉRDEMKERESZT

kitüntetést adta át:

Andó Józsefnének, a budapesti Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium vezető tanárának,
Bagi Mihálynak, a budapesti XXI. kerületi Kossuth Lajos Kéttannyelvű Fővárosi Gyakorló Műszaki Középiskola igazgató-helyettesének,
Dr. Balla Pálnénak, a budapesti Irinyi János Környezetvédelmi és Vegyészeti Szakképző Iskola igazgatójának,
Bán Mihálynénak, a hatvani Damjanich János Ipari Szakképzési Intézet nyugalmazott vezetőjének,
Dr. Benkőné Fehér Évának, az ózdi Brassói Úti Általános Művelődési Központ igazgatójának,
Berkes Bélánénak, a pápai Fenyveserdő Bölcsőde vezetőjének,
Boda Sándornak, a Keszthely Város Vendéglátó, Idegenforgalmi, Kereskedelmi Szakképző Iskolája és Kollégiuma tanárának,
Bódis Erzsébet textilművésznek, a kalotaszegi és torockói hagyományok megőrzéséért,
Dr. Boross Dezső újságírónak,
Csatlós Péternének, a szentesi Felsőpárti Óvodai Munkáltatói Körzet vezető-óvónőjének, közoktatási vezetőnek,
Cserdi Andrásnak, a mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium tanárának,
Csurdi Sándornak, a budapesti XI. kerületi Öveges József Középiskola és Szakiskola tanárának,
Dosztálné Vécsei Magdolnának, a tatai Eötvös József Gimnázium, Kollégium és Szakközépiskola kollégiumi nevelőtanárának,
Dr. Faluba Kálmánnak, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Romanisztikai Intézete egyetemi docensének,
Fedor Györgynek, a sárospataki Vay Miklós Szakképző Iskola műszaki igazgató-helyettesének,
Dr. Fehér Györgyné dr. Mérey Ildikónak, a Józan Élet Egészség és Családvédő Országos Szövetség alelnökének,
Fejes Andrásnak, a makói Galamb József Szakképző Iskola nyugalmazott gazdasági igazgatóhelyettesének,
Fikó Istvánnénak, a budapesti IX. kerületi Szabóky Adolf Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola gazdasági igazgatóhelyettesének,
Frankó Pálnénak, a szarvasi Szlovák Általános Iskola, Óvoda és Diákotthon igazgatóhelyettesének,
Galambosné Goldfinger Erzsébetnek, a zalaegerszegi Páterdombi Szakképző Iskola szakmai igazgatóhelyettese (külföldi tartózkodása miatt később veszi át),
Gayer Ferenc előadóművésznek, a Budapest Ragtime Band vezetőjének,
Gaylhoffer Károlynénak, a budapesti VIII. kerületi Leövey Klára Közgazdasági Szakközépiskola és Szakiskola gazdasági igazgatóhelyettesének,
Hoffmann Edénének, a pellérdi Általános Művelődési Központ, Általános Iskolája igazgatóhelyettesének,
Holodnyák Péternek, a Magyar Ösztöndíj Bizottság Iroda, irodavezető-helyettesének,
Horváth Jenőnének, a kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium tanárának,
Kárpáti Zoltánnénak, a dunakeszi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola igazgatóhelyettesének,
Kaszás Péternek, a KP Zenei Bt. zeneszerző-szövegírójának,
Dr. Kisfaludi Péternek, a Ceglédi Ügyvédi Iroda ügyvédjének,
Kiss Józsefnek, a Szolnoki Városi Kollégium általános igazgatóhelyettesének,
Kloska Lászlónak, a Honvéd Együttes táncos-szólistájának,
Dr. Kovács Károlynénak, a hortobágyi Petőfi Sándor Alapfokú Oktatási Intézmény és Kollégium igazgatójának,
Kovács Sándornénak, a szolnoki Újvári Általános Iskola igazgatóhelyettesének,
Lénárd Andornénak, a terézvárosi Tóth Aladár Zeneiskola oboatanárának, főiskolai gyakorlatvezető tanárnak,
Ludmány Gézának, a Kaposvári Egyetem Csokonai Vitéz Mihály Pedagógiai Főiskolai Kar főiskolai docensének,
Makó Balázsnénak, a Tokaji Ferenc Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium igazgatóhelyettesének,
Mihalovicsné Gerzsenyi Zsuzsannának, a budapesti XIII. kerületi Hunyadi Mátyás Általános Iskola tanárának,
Mittler Józsefnek, a paksi Vak Bottyán Gimnázium igazgatóhelyettesének,
Nagyné Konyeczki Ilonának, a mátészalkai Széchenyi István Általános Iskola igazgatóhelyettesének,
Nyakasné Túri Klárának, a zalaegerszegi Városi Könyvtár nyugalmazott könyvtárosának,
Ócsai Péternének, a szolnoki II. számú Óvodai Igazgatóság vezetőjének,
Pallos Lászlónak, a dunaújvárosi Dunaferr Szakközép- és Szakiskola tanárának,
Percsy Évának,a siklósi Táncsics Mihály Gimnázium és Szakképző Iskola igazgatóhelyettesének,
Rábel Júliának, az érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola igazgatóhelyettesének,
Ruttkay Leventénének, a budapesti VIII. kerületi Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola és Készségfejlesztő Speciális Szakiskola gyógypedagógusának,
Sándor Lászlónak, a Budapest Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdasági és Műszaki Főigazgatóság főigazgatói tanácsadójának,
Stark Tibor zeneszerzőnek, trombitaművésznek, a Kőbányai Zenei Stúdió Művészeti Szakképző Iskola művésztanárának (időközben elhunyt, kitüntetését posztumuszként az özvegye veszi át).
Stelzer Évának, a Radnóti Miklós Színház szervezési osztályvezetőjének,
Striker Juditnak, a Magyar Ösztöndíj Bizottság Iroda nyugalmazott nemzetközi referensének,
Sugár Péter bűvésznek,
Szallár Csabánénak, a szombathelyi Teleki Blanka Szakképző Iskola Kollégiuma kollégium-vezetőjének,
Szatmári Lászlónak, a Kispesti Alapfokú Művészetoktatási Intézmény hegedűtanárának, nyugalmazott alapító igazgatónak,
Szecsei Lászlónénak, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár (Kelet-pesti régió) igazgatójának,
Szombathy Bélánénak, a vásárosnaményi Petőfi Sándor Általános Művelődési Központ igazgató-helyettesének,
Terényi Istvánnénak, a budapesti Modell Divatiskola, Iparművészeti, Ruha- és Textilipari Szakközépiskola és Szakiskola tanárának,
Tóth Katalinnak, a székesfehérvári Vörösmarty Mihály Ipari Szakképző Iskola igazgatóhelyettesének,
Dr. Vándorfiné Fülöp Máriának, a veszprémi Rózsa Úti Általános Iskola igazgatójának,
Varga Katalinnak, a budapesti XIX. kerületi Trefort Ágoston Kéttannyelvű Középiskola tagozatvezetőjének,
Vereb Istvánnak, a kiskunfélegyházi Darvas József Általános Iskola igazgatójának (külföldi útja miatt később veszi át),
Veszelszkiné Huszárik Ildikónak, a kiskunhalasi Bibó István Gimnázium igazgatóhelyettesének,
Vitkay Katalinnak, a Budapesti Városvédő Egyesület ügyvezető titkárának.

Sólyom László, a Magyar Köztársaság elnöke megbízásából Hiller István oktatási és kulturális miniszter a

MAGYAR KÖZTÁRSASÁGI BRONZ ÉRDEMKERESZT

kitüntetést adta át:

Bán Imre Gyulánénak, az acsai Petőfi Sándor Általános Művelődési Központ Általános Iskolája tanárának,
Bányai Margitnak, a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kar Tanulmányi Osztálya osztályvezetőjének,
Beregszászi Rózának, a mezőtúri Kereskedelmi Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium gyakorlati oktatásvezetőjének,
Bíróné Fodor Klárának, a magyarszéki Általános Iskola tanítójának,
Braun Miklósnénak, a sárospataki Carolina Óvoda szakácsának (külföldi útja miatt később veszi át),
Csortos Bélánénak, a parádi Fáy András Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanítójának, közművelődési előadónak,
Dávidházi Ferencnek, a bekecsi II. Rákóczi Ferenc Informatika-Matematika Tagozatos Általános Iskola tanárának,
Dékány Évának, a Budai Táncklub jazz balettmesterének,
Fabó Jánosnénak, a dunaújvárosi Arany János Általános Iskola tanárának,
Földesi Lászlónénak, a hajdúnánási I. számú Óvodai Egység Napsugár Óvoda óvodapedagógusának,
Gál Istvánnénak, a kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola munkaközösség vezetőjének,
Gelesz Imréné, az olaszfalui Villax Ferdinánd Általános Iskola nyugalmazott tanítójának,
Hernádi Pálnénak, a szombathelyi Derkovits Gyula Általános Iskola tanárának, munkaközösség vezetőnek,
Hideg Mihálynénak, a kecskeméti Tóth László Általános Iskola tanárának,
Jankovics Györgynének, a dunaújvárosi Sándor Frigyes Zeneiskola hegedűtanárának,
Káli-Horváth Kálmánnak, a budapesti Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Szakiskola beszédtechnika és nyelvi készségfejlesztő roma népismeret tanárának,
Kerékgyártó Istvánnénak, a szeghalmi Napköziotthonos Óvoda vezetőjének,
Kiss Gábornénak, az egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola tanárának,
Kiss-Simonné Pál Máriának, a salgótarjáni Petőfi Sándor Általános Iskola fejlesztő pedagógusának, integrációs csoportvezetőnek,
Kocsis Gábornak, az Artus Táncszínház kellékkészítőjének, fénytervező technikusának,
Kovács Lászlónak, a tarnaleleszi Általános Művelődési Központ általános karbantartó és kazánfűtőjének (betegsége miatt később veszi át),
Dr. Lajber Imre nyugalmazott pedagógusnak,
Malinkó Jánosnénak, az ózdi Sajóvárkonyi Általános Művelődési Központ tanárának,
Marsovszky Lászlónénak, a szeremlei Napköziotthonos Óvoda vezetőjének,
Munkácsi Zsuzsannának, a kiskunhalasi Szüts József Általános Iskola tanárának,
Nemes Szilviának, a Hagyományok Háza - Magyar Állami Népi Együttes táncművészének, női tánckari asszisztensének,
Papp Dezső fotóművésznek, nyugalmazott építészmérnöknek,
Pálfi Antalnénak, a tatabányai Váci Mihály Általános Iskola címzetes igazgatójának,
Pető Csabánénak, a budapesti X. kerületi Fekete István Általános Iskola tanárának,
Puskásné Radnó Ágnesnek, a rácalmási Violin Művészeti Iskola igazgatójának,
Scitovszky Sándornak, a gyöngyösi Mátra Művelődési Központ színpadi technikusának, műszaki vezetőnek,
Dr. Sigmond Bélánénak, a herceghalmi Általános Iskola és Óvoda tanárának, munkaközösség vezetőnek,
Dr. Szabó Imrénének, a dombóvári Apáczai Csere János Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium gazdasági vezetőjének,
Szabó Mihálynénak, a jakabszállási Általános Művelődési Központ iskolatitkárának,
Szamos Attilának, az egri AGRIA Tánc Centrum vezetőjének,
Szanyi Károlynénak, a kiskunhalasi II. Rákóczi Ferenc
Mezőgazdasági, Közgazdasági, Informatikai Szakközépiskola és Kollégium élelmezésvezetőjének,
Szepesy Zoltánnénak, a tiszacsermelyi Általános Iskola tanítójának,
Sztankóné Németh Annának, a sárospataki Vay Miklós Szakképző Iskola tanárának,
Török Istvánnénak, a taksonyi Taksony Vezér Általános Iskola tanárának,
Uhrin Gizellának, a mezőtúri Rákóczi Úti Általános Iskola gazdaságvezetőjének,
Zelinka Tamásnénak, a budapesti XIV. kerületi Szent István Gimnázium tanárának.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök megbízásából Hiller István miniszter

NÉPMŰVÉSZET MESTERE díj

kormánykitüntetést ad át:

Bágy György táncosnak, népdalénekesnek, román hagyományőrzőnek,
Illés Gyula takácsnak, népi iparművésznek,
Kádár Gergelyné Papp Erzsi népdal- és balladaénekesnek,
Ország László hímzőnek, népi iparművésznek,
Pápai Józsefné Rózsa Ilona népdalénekesnek,
Sibinger Miklósnak, a Népművészet Ifjú Mesterének, fafaragó népi iparművésznek,
Szőke István fa-, csontfaragó népi iparművésznek,
Tankó Fülöp erdélyi mesemondónak,
Tímár Viktor erdélyi népzenésznek,
Zorkóczy Miklósné Lázi Éva népviseletes babakészítőnek.

Hiller István miniszter

BESSENYEI GYÖRGY-díjat

adományozott azoknak a népművelőknek, akik a művelődési intézményekben, üzemekben és egyéb területeken kiemelkedő közművelődési tevékenységet folytatnak:

Dr. Ablonczy Lászlónénak, a Nógrád Megyei Pedagógiai, Közművelődési Szakmai Szolgáltató Intézet népművelőnek,
Dr. Aradi Zsoltnénak, a XIII. kerületi Polgármesteri Hivatal közművelődési referens, főtanácsosnak,
F. Tóth Máriának, az Oktatási és Kulturális Minisztérium vezető főtanácsosának.
Gyulai Lajosnak, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közművelődési és Idegenforgalmi Intézet népművelőjének, igazgatóhelyettesének (a kitüntetést a felesége veszi át),
Sivadó Sándornak, a Szabolcs-Szatmár Megyei Önkormányzat Pedagógiai Közművelődési és Képzési Intézet népművelő igazgatóhelyettesének,
Skrabut Évának, a Gönczi Ferenc Általános Művelődési Központ és Közép-Európai Kulturális Intézet népművelőjének.

Hiller István miniszter

ÉLETFA-DÍJAT

adományozott azoknak, akik tevékenységükkel hozzájárultak a népművészet közvagyonként való kezeléséhez, megőrzéséhez, nemzedékek közötti átörökítéséhez:

Káldy Máriának, több évtizedes múzeumpedagógiai, közművelődési és kutatási tevékenységéért,
Neuwirth Annamáriának, a táncház-mozgalomban, különösen a gyermekek néptánc-oktatása területén végzett tevékenységéért,
Torma Lászlónak, a népi bőrműves szakma fejlesztése, oktatási rendszerének kimunkálásában végzett tevékenységéért.

Hiller István miniszter

WLASSICS GYULA-DÍJAT

adományozott azoknak a közművelődésben dolgozó szakembereknek, akik az iskolán kívüli művelődésben elméleti tevékenységükkel, új módszerek kidolgozásával szolgálták a korszerű művelődést és a művészi ízlés fejlesztését:

Bajó Éva Kovács Attilánénak, a Vas Megyei Művelődés és Ifjúsági Központ művelődés-szervezőjének,
Bálint Mártának, a makói Kulturális Közművelődési Kht. ügyvezető igazgatójának,
Bereczkiné Szendrey Évának, a Pilisborosjenőért Alapítvány könyvtáros kulturális menedzserének,
Bérces Lászlónénak, a budapesti Karinthy Frigyes ÁMK közművelődési igazgatóhelyettesének,
Csóka Editnek, a miskolci Ifjúság- és Szabadidőház kulturális menedzserének,
Gamus Árpádnak, a pécsi Galéria és Vizuális Műhely igazgatójának,
Deményi György Péternek, a debreceni Déry Múzeum közművelődési igazgatóhelyettesének,
Gombos Andrásnak, a TEMI Szeged Táncegyüttes művészeti vezetőjének,
Győri Lajosnak, a budapesti Magyar Művelődési Intézet szakreferensének,
Dr. Egyed Ferdinándnak, az Észak-Kelet Pro-Coop Kereskedelmi ZRT. régió igazgatójának,
Hídvégi Juliannának, a dobozi Kulich Gyula Művelődési Ház népművelő igazgatójának,
Kékedi Lászlónak, a kisgyőri Polgármesteri Hivatal műszaki vezetőjének,
Kutszegi Istvánnak, a Vas Megyei Önkormányzat Közművelődési Csoport vezetőjének,
Dr. Lutter Imrének, a Magyar Versmondók Egyesületének kreatív alelnökének,
Molnár Lászlónénak, a Fészek Művészklub Galéria alapítójának, művészettörténésznek,
Pálfalvi Andrásnak, a Fejér Megyei Művelődési Központ igazgatójának,
Pillich Lászlónak, a kolozsvári Heltai Gáspár Könyvtári Alapítvány igazgatójának (betegsége miatt Dr. Tánczos Vilmos egyetemi tanár veszi át),
Suhaj Csilla Tündének, a jászberényi Déryné Művelődési Központ igazgatóhelyettesének,
Takács Péternek, a lencsési Közösségi Ház intézmény vezetőjének,
Varga Gézánénak, a Győrvári Faluház Baráti Kör elnökének.

Hiller István miniszter

CSÁNGÓ KULTÚRÁÉRT-DÍJAT

adományozott a csángó magyarok ügyében kifejtett tevékenységéért:

Dr. Tánczos Vilmosnak, a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem
egyetemi tanárának.

Hiller István miniszter

NÉPMŰVÉSZET IFJÚ MESTERE-DÍJAT

adományozott azoknak a fiatal alkotó és előadóművészeknek, akik az egyes népművészeti ágakban kiemelkedő teljesítményt értek el:

Benczédi László székelyudvarhelyi faragónak,
Csonka Ferenc vajdasági népi hegedűsnek,
Dienes Nikolett kisgyőri gyapjúszövőnek,
Dobos Krisztina felsőpakonyi bőrművesnek,
Farkas László és Molnár Anna táncos párnak,
Jófejű Kinga győri csipkekészítőnek,
Kelemenné Hézser Katalin budapesti vászonszövőnek,
Konyári Ibolya nyíracsádi népi ékszerkészítőnek,
Milleiné Kelemen Csilla lengyeli csipkekészítőnek,
Németh András pomázi tekerősnek,
Ónodi Béla váci népitáncos szólistának,
Szőke Péter tiszakécskei citerásnak,
Szűcs Judit tiszafüredi fazekasnak,
A pécsi Jasen Triónak (a kitüntetést a trió 2 tagja veszi át),
A pécsi Vizin Zenekarnak (a kitüntetést a zenekar tagjai veszik
át).

Hiller István miniszter

MINISZTERI ELISMERŐ OKLEVELET

adományozott a magyar műszaki muzeológiai intézményeink védelme, felkarolása, kulturális örökségeink megőrzése és széleskörű hozzátétele érdekében végzett példaértékű tevékenységükért:

Christopher Mattheisennek, a Magyar Telecom elnök-vezérigazgatójának,
Dr. Csáki Györgynek, a Magyar Posta elnökének és Dr. Szabó Pál vezérigazgatónak (a kitüntetést Dr. Csáki György veszi át),
Dr. László Gézának, az Antenna Hungária elnök-vezérigazgatójának.

Hiller István miniszter

MÓRA FERENC-DÍJAT

adományozott azoknak amuzeológusoknak, akik jelentős teljesítményükkel szakterületük fejlődését és előrehaladását szolgálták:

Banner Zoltánnak, a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum nyugalmazott művészettörténészének,
Dr. Berta Istvánnak, a budapesti Közlekedési Múzeum történész muzeológus, nyugalmazott főigazgató-helyettesének,
Horváth Györgynek, a Magyar Nemzeti Galéria művészettörténész főigazgató-helyettesének,
Dr. Lugosi Józsefnek, a budapesti Hadtörténeti Múzeum történész muzeológus főigazgatójának,
Dr. Vándor Lászlónak, a zalaegerszegi Megyei Múzeum régészének, igazgatójának.

Hiller István miniszter

PAULER GYULA-DÍJAT

adományozott azoknak a levéltárosoknak, akik hosszabb időn át kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, tevékenységükkel, kezdeményezéseikkel szakterületük fejlődését segítették elő:

Csombor Erzsébetnek, a Komárom-Esztergom Megyei Levéltár igazgatójának (külföldi tartózkodása miatt később veszi át),
Dr. Szabó Attilának, a Bács-Kiskun Megyei Levéltár igazgatójának,
Trostovszky Gabriellának, a Magyar Országos Levéltár főlevéltárosának, főosztályvezetőjének.

Hiller István miniszter

SZINNYEI JÓZSEF-DÍJAT

adományozott azoknak a könyvtárosoknak, akik hosszabb időn át kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, tevékenységükkel, kezdeményezéseikkel szakterületük fejlődését segítik elő:

Hegyközi Ilonának, az Országos Széchényi Könyvtár - Könyvtár Intézet könyvtáros osztályvezetőjének,
Dr. Hernádi László Mihálynak, a pécsi Janus Pannonius Tudományegyetem Könyvtárának nyugalmazott főigazgatójának,
Nagy Lászlónak, a nyíregyházi Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár igazgatójának,
Pelle Sándornak, a gyöngyösi Vachott Sándor Városi Könyvtár igazgatójának,
Pesti Ernőnek, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Budapest Gyűjtemény tájékoztató könyvtárosának,
Dr. Szabóné Balogh Clarissának, a Semmelweis Egyetem Központi Könyvtárának Szolgáltatás vezető-könyvtárosának.

Hiller István miniszter

SZÉCHÉNYI FERENC-DÍJAT

adományozott a közgyűjtemény szakterületén dolgozó szakembereknek, akik magas
színvonalú elméleti vagy gyakorlati tevékenységükkel, új módszerek
kidolgozásával és alkalmazásával szolgálják szakmájukat:

Dr. Bán Péternek, a Heves Megyei Levéltár igazgatója, a történelem tudomány doktorának,
Dr. Celler Zsuzsannának, az Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum tudományos főmunkatársának,
Kócziánné Dr. Szentpéteri Erzsébetnek, az Országos Műszaki Múzeum főigazgatójának,
Dr. Nagy Attilának, az Országos Széchényi Könyvtár Könyvtári Intézet nyugalmazott tudományos kutatójának,
Nyulászi Gáborné Straub Évának, a Magyar Országos Levéltár főlevéltárosának, főosztályvezetőjének,
Dr. Veres Lászlónak, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Múzeumi Szervezet igazgatójának.

Hiller István oktatási és kulturális miniszter

TREFORT ÁGOSTON-DÍJAT

adományozott az oktatás érdekében hosszabb időn át kiemelkedő munkát végző minisztériumi, önkormányzati és intézményi dolgozók részére:

Bakonyi Lászlónak, az Oktatási Hivatal elnökének,
Domján Istvánnénak, az Oktatási és Kulturális Minisztérium Közoktatási Főosztálya szakmai tanácsadójának,
Hajdu Sándornak, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Pedagógiai és Közművelődési Intézete igazgatójának,
Dr. Halász Zsoltnak, az Oktatási és Kulturális Minisztérium Jogi Főosztálya főosztályvezető-helyettesének,
Királyfalvi Erzsébetnek, a budapesti Alternatív Közgazdasági Gimnázium titkárságvezetőjének,
Kosler Istvánnénak, a gyöngyösi Károly Róbert Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Szakképző Iskola gazdasági igazgatóhelyettesének,
Petrák Bélának, az Oktatási és Kulturális Minisztérium kabinetigazgatójának,
Pfeifer Máriának, az Oktatási és Kulturális Minisztérium Nemzetközi Koordinációs Főosztálya szakmai tanácsadójának,
Dr. Somogyi Botondnak, az Oktatási és Kulturális Minisztérium Beruházási Főosztálya osztályvezetőjének,
Számedli Imrénének, a vassurányi Polány János Általános Iskola gazdasági vezetőjének,
Takács Tamásnénak, a Nyugat-Magyarországi Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar Dékáni Hivatala hivatalvezetőjének,
Tapsonyi Jánosnak, a Kaposvári Egyetem nyugalmazott főosztályvezetőjének,
Tordai Magdolnának, az Oktatási és Kulturális Minisztérium Felsőoktatási és Tudományos Szakállamtitkársága szakmai tanácsadójának,
Vad Sándornak, a Nyíregyházi Főiskola Hallgatói Centrum Közhasznú Társaság ügyvezető igazgatójának,
Dr. Végső Jánosnak, a Debreceni Egyetem Természettudományi Kar Dékáni Hivatala osztályvezetőjének.
 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal
 

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

E-mail:

Államtitkárságok