2019. február 20.
eu2011.hu
Önkéntesség Európai Éve 2011
Átadás-átvétel
Felhasználóbarát honlap 2009-2010

Ez az oldal csak archívum, tartalma ELAVULT – kérjük, látogassák meg a tárca honlapját itt.

Kossuth-díjasok listája

2010. július 30.
Alternatív Kossuth-díj
Alapító: Balogh Gyula, Földváry Györgyi - Alternatív Magyar Művészeti Díj Alapítvány
Alapítás éve: 1996
Indoklás: A díj összege egy (alumínium)forinttal több, mint amennyi az állami Kossuth-díjjal jár. 1999-2002 közt nem került kiosztásra.
Képleírás:

HERNÁDI Gyula
1996
író, közgazdász
 
BERTHA Bulcsu
1997
író, publicista
posztumusz
MÉSZÖLY Dezső
1998
író, költő, műfordító
 
WASS Albert
2003
író
posztumusz
DÖBRENTEI Kornél
2004
író, költő
 
BERECZ András
2005
népzenész, folklorista
 
NAGY Ervin
2006
építész
 
SZALAY Károly
2006
író, irodalomtörténész
 
REVICZKY Gábor
2007
színész
 
MEDVECZKY Ádám
2008
karmester
 

Kossuth-díj
Alapító: Magyar Országgyűlés
Alapítás éve: 1948
Alapítás helye: Bp.
Indoklás: Díjazása 1951-től 50-20-10 e, 1953-tól 50-30-20-10 e, 1955-től a rendkívüli értékű egyedi tényleges alkotásokért ún. Nagydíjat is kiadtak, amely 75 e forinttal járt, a továbbiak 50-35-20 e. 1963 után, az Állami-díj megalapítását követően csupán a kulturális és a művészeti tevékenységet végzők kitüntetésére szolgál. Adományozási feltételei között első ízben rögzítette jogszabály az ország és a társadalmi rendszer nemzetközi tekintélyének növelését. Továbbra is négy fokozata maradt 150-100-75-50 e Ft értékben. Az 1990-es jogi szabályozás értelmében ismét márc. 15-én adományozza immár a köztársasági elnök. Presztízsének megőrzése érdekében a vele járó összeg a KSH által évenként számított országos nettó nominál átlagkereset ötszöröse, 50 ill. 100 e forintra való felkerekítéssel. A nagydíj összege a díj mindenkori összegének kétszerese, s csak egyéni teljesítmény elismeréséért adományozható. Megosztott díj esetében a díj összegének fele jár, függetlenül attól, hogy az hány személy között kerül megosztásra. Egyéni díjjal 1992-ben 750 e, 1994-ben 1,100.000, 1996-ban 1,600.000, 1997-ben 1,800.000, 1998-ban 2,280.000, 2005-ben 5 m 200 e Ft került kifizetésre. A jutalomösszeg - megtartva az 1948 óta töretlen hagyományt - adó- és illetékmentes.
Képleírás:

AKARAT Endre
1948
gépészmérnök
I. fokozat, megosztott
AMBRUS Teréz
1948
gépmunkás
II. fokozat, megosztott
BAJOR Gizi
1948
színész
I. fokozat
BARÁTH Antal
1948
vasesztergályos
II. fokozat, megosztott
BARTÓK Béla
1948
zeneszerző, zongoraművész
I. fokozat, posztumusz
BAYER Oszkár
1948
vasesztergályos
II. fokozat, megosztott
BERNÁTH Aurél
1948
festő, író, főisk. tanár
II. fokozat
BOGDÁN József
1948
földműves
I. fokozat, csoportos
BOGNÁR Rezső
1948
kémikus, egy. tanár
II. fokozat
BOROS Gyula
1948
pedagógus
II. fokozat
BRUCKNER Lipót
1948
cérnázómester, mérnök
I. fokozat, megosztott
BUN József
1948
gépészmérnök
II. fokozat, megosztott
CLAUS Alajos
1948
kohómérnök
II. fokozat, megosztott
CZIFRANICS Mihály
1948
földműves
I. fokozat, csoportos
CZÓBEL Béla
1948
festő, grafikus
II. fokozat
CSEKE Bálint
1948
földműves
I. fokozat, csoportos
CSÓK István
1948
festő
I. fokozat, megosztott
DERKOVITS Gyula
1948
festő
I. fokozat, posztumusz
DÉRY Tibor
1948
író
I. fokozat, megosztott
EGRY József
1948
festő
I. fokozat, megosztott
ERDEI Ferenc
1948
agrárközgazdász, szociológus, politikus
II. fokozat
ERNST Jenő
1948
orvos, biofizikus, egy. tanár
I. fokozat
ETYEK és VIDÉKE FÖLDMÍVESSZÖVETKEZET vezető tagjai
1948
csoportos
FÁBIÁN Magdolna
1948
befűző
I. fokozat, megosztott
FEHÉR István
1948
vegyészmérnök
I. fokozat, megosztott
FEJÉR Lipót
1948
matematikus, egy. tanár
I. fokozat
FERENCZY Béni
1948
szobrász, főisk. tanár
II. fokozat
FERENCZY Noémi
1948
gobelinművész, főisk. tanár
I. fokozat
FÖLDVÁRI Jenő
1948
vonalmester
II. fokozat, megosztott
FÜST Milán
1948
író, költő
I. fokozat, megosztott
GÁBOR Sándorné
1948
selyemszövő
I. fokozat, megosztott
GÉCZY Gyula
1948
gazdasági vezető, földműves
I. fokozat, csoportos
GOMBÁS Pál
1948
fizikus, egy. tanár
I. fokozat
GULYÁS Lajos
1948
traktoros
II. fokozat, csoportos
GYÖNGYÖSI Károly
1948
földműves
I. fokozat, csoportos
HALL József
1948
vármegyei tisztifőorvos
II. fokozat
HARTAI Rudolf
1948
kábelmester
II. fokozat, megosztott
HÁZI Árpád
1948
vármegyei alispán
II. fokozat
HEROLD Sándor
1948
szerszámkészítő
II. fokozat, megosztott
HOFFMANN Ferenc
1948
tüdőgyógyász
II. fokozat
HOFFMANN Sándor
1948
vegyész, egy. tanár
II. fokozat
HORVÁTH István
1948
földműves, gazdasági vezető
II. fokozat, posztumusz, megosztott
HORVÁTH János
1948
irodalomtörténész, egy. tanár
I. fokozat
HORVÁTH József
1948
lakatos
megosztott
IBRÁNYI FÖLDMÍVESSZÖVETKEZET vezető tagjai
1948
csoportos
ILLYÉS Gyula
1948
író, költő
I. fokozat
IVÁNOVICS György
1948
mikrobiológus, bakteriológus, egyetemi tanár
II. fokozat
IVÁNYI János
1948
traktoros
II. fokozat, csoportos
JÁKY József
1948
építőmérnök, egy. tanár
II. fokozat
JANCSÓ Miklós, ifj.
1948
belgyógyász, gyógyszerkutató
II. fokozat
JODÁL Sándor
1948
gépészmérnök
II. fokozat
JÓZSEF Attila
1948
költő
I. fokozat, posztumusz
KARDOS László
1948
etnográfus
II. fokozat
KASZAPOVICS András
1948
földműves, egyéni gazdálkodó
II. fokozat
KEMÉNY Gábor
1948
pedagógus, író
II. fokozat
KIRCHNER Tóbiás
1948
asztalos
II. fokozat, megosztott
KISKUNFÉLEGYHÁZI Gépszövetkezet
1948
csoportos
KISS Lajos
1948
etnográfus
II. fokozat
KLAUSZ József
1948
mérnök
megosztott
KODÁLY Zoltán
1948
zeneszerző, népzenekutató
I. fokozat
KOSZTA József
1948
festő
II. fokozat
KOVÁCS Margit
1948
keramikus, szobrász
II. fokozat
KOVÁTS Alajos
1948
építőmérnök
I. fokozat, megosztott
KOZMA László
1948
villamosmérnök
I. fokozat, megosztott
LAKI Kálmán
1948
orvos, biokémikus, egy. tanár
II. fokozat
LUKÁCS György
1948
esztéta, filozófus, egy. tanár
I. fokozat
MAJOR Tamás
1948
színész, rendező, színigazgató, főisk. tanár
I. fokozat
MEDGYESSY Ferenc
1948
szobrász
II. fokozat
MEKIS József
1948
politikus, vezérigazgató
I. fokozat
MELEG János
1948
földműves
I. fokozat, csoportos
MÉSZÁROS Imre
1948
traktoros
II. fokozat, megosztott
MIHAILICH Győző
1948
hídépítő mérnök, egy. tanár
I. fokozat, megosztott
MOLNÁR Erik
1948
történész, külügyminiszter
II. fokozat
MOLNÁR György
1948
földműves, egyéni gazdálkodó
II. fokozat
NAGY József
1948
lakatos
II. fokozat, megosztott
NAGY Lajos
1948
író
I. fokozat
NÉMETH Gyula
1948
orientalista, egy. tanár
I. fokozat
NÉMETH Sándor
1948
tsz.-elnök, földműves
I. fokozat, csoportos
OKÁNYI FÖLDMÍVESSZÖVETKEZET
1948
II. fokozat, csoportos
OROSZI János
1948
vájár
I. fokozat, megosztott
ÖVEGES József
1948
fizikus, piarista szerzetes, egy. tanár
II. fokozat
PALLAGI János
1948
vájár
I. fokozat, megosztott
PALLAGI Nándor
1948
vájár
I. fokozat, megosztott
RÁCZ Aladár
1948
cimbalomművész, főisk. tanár
II. fokozat
RAJNÁK Mihály
1948
csőhajlító
II. fokozat, megosztott
SÁGI József
1948
vájár
I. fokozat, megosztott
SÁGI Lajos
1948
lakatos
II. fokozat, megosztott
SCHIMANEK Emil
1948
mérnök, egy. tanár
I. fokozat, megosztott
SÍK Sándor
1948
költő, író, pedagógus, piarista pap
II. fokozat
SIMÁNYI H. László
1948
traktoros
II. fokozat, megosztott
SOMLAY Artúr
1948
színész
I. fokozat
SOMOGYI Imre
1948
kertész, népnevelő
II. fokozat, megosztott, posztumusz
STRAUB F. Brunó
1948
biokémikus, egy. tanár
II. fokozat
STRÉM Ferenc
1948
tervezőmérnök
II. fokozat
SZABÓ István
1948
földműves
I. fokozat, csoportos
SZAMOS István
1948
kábelmester
II. fokozat, megosztott
SZANDI Józsefné
1948
munkás
megosztott
SZÁVAI Nándor
1948
irodalomtörténész, műfordító, pedagógus
II. fokozat
SZÉCHY Károly
1948
hídépítő mérnök, egy. tanár
I. fokozat, megosztott
SZENT-GYÖRGYI Albert
1948
biokémikus, egy. tanár
I. fokozat
SZONDI Józsefné
1948
selyemszövő
I. fokozat, megosztott
TAR Imre
1948
földműves
I. fokozat, csoportos
TEMESSZENTANDRÁSI Guidó
1948
kohómérnök
II. fokozat, megosztott
TÓTH Antal
1948
vasesztergályos
II. fokozat, megosztott
TÓTH Imre
1948
gazdasági vezető
II. fokozat, megosztott
ÚJHELYI Károly
1948
immunológus
II. fokozat
VADÁSZ Elemér
1948
geológus, egy. tanár
I. fokozat, megosztott
VANYUR János
1948
kikészítőmester
I. fokozat, megosztott
VARGA Balázs
1948
vájár
I. fokozat, megosztott
VARGA Bálint
1948
gépészmérnök
II. fokozat
VEDRES Márk
1948
szobrász
II. fokozat
VENDL Aladár
1948
geológus, egy. tanár
I. fokozat, megosztott
VILMON Gyula
1948
orvos, egy. tanár
II. fokozat
VISKI János
1948
földműves
II. fokozat
ZEMPLÉN Géza
1948
szerveskémikus, egy. tanár
I. fokozat
ACZÉL Tamás
1949
író, költő
II. fokozat
ANDICS Erzsébet
1949
politikus, történész, egy. tanár
II. fokozat
BALÁZS Béla
1949
író, költő, filmesztéta
II. fokozat
BARAKONYI László
1949
üzemmérnök
II. fokozat, megosztott
BECK András
1949
szobrász, főisk. tanár
II. fokozat, megosztott
BEKE Dénes
1949
kémikus, egy. tanár
II. fokozat
BELITZKY József
1949
csoportvezető
II. fokozat, megosztott
BENCSIK Mihály
1949
tsz.-tag
II. fokozat, megosztott
BERECZKY Endre
1949
vegyészmérnök
II. fokozat
BERENTEY Ernő, id.
1949
szülész-nőgyógyász
II. fokozat
BIRÓ Ferenc
1949
gépészmérnök
I. fokozat, megosztott
BOGNÁR Géza
1949
gépészmérnök, politikus
II. fokozat
BOKROS BIRMAN Dezső
1949
szobrász
II. fokozat
BORDÁS Lajos
1949
mérnök
II. fokozat, megosztott
BRUCKNER Győző
1949
kémikus, egy. tanár
I. fokozat
BUGYI István
1949
sebész, egy. tanár
II. fokozat
BUZÁGH Aladár
1949
kémikus
I. fokozat
DEGE Lajos
1949
főművezető
I. fokozat
DOGOSSY Ferenc
1949
főgépész
II. fokozat, megosztott
DUNAI Ernő
1949
nyomdász
I. fokozat, megosztott
EGERVÁRY Jenő
1949
matematikus, egy. tanár
II. fokozat
EMBER Győző
1949
történész
II. fokozat
ERŐSSY Lajos
1949
tervezőmérnök
II. fokozat, megosztott
FEUER Klára
1949
pedagógus
II. fokozat, megosztott
FISCHER Annie
1949
zongoraművész
I. fokozat, megosztott
GELLÉRT Oszkár
1949
költő, író, újságíró
II. fokozat, megosztott
GERENDÁS Mihály
1949
biokémikus, egy. tanár
II. fokozat
GERGELY Sándor
1949
író
I. fokozat, megosztott
GERŐ Ernő
1949
politikus, közgazdász
I. fokozat
GILLEMOT László
1949
gépészmérnök, egy. tanár
I. fokozat
GOBBI Hilda
1949
színész
II. fokozat
GYŐRFFY Barna
1949
genetikus, biológus
II. fokozat
HECKENAST Gusztáv
1949
pedagógus, történész
II. fokozat, megosztott
HONT Ferenc
1949
rendező
II. fokozat
KARÁCSONYI Béla
1949
történész, főisk. tanár
II. fokozat, megosztott
KMETTY János
1949
festő, főisk. tanár
II. fokozat
LEHRBAUM Ferenc
1949
nyomdász
I. fokozat, megosztott
LÉVAI András
1949
gépészmérnök, energetikus, egy. tanár
II. fokozat
LIGETI Lajos
1949
nyelvész, orientalista, egy. tanár
II. fokozat
MAJOR Máté
1949
építész, építészettörténész, egy. tanár
II. fokozat
MANDULA Ferenc
1949
vegyész, szerológus
II. fokozat
MAREK József
1949
állatorvos, egy. tanár
I. fokozat
MÉREI Ferenc
1949
pszichológus, pedagógus
II. fokozat
MIKUS Sándor
1949
szobrász, éremművész, főisk. tanár
II. fokozat, megosztott
MOHÁCSY Mátyás
1949
kertészmérnök, egy. tanár
II. fokozat
MORAVCSIK Gyula
1949
klasszika-filológus, bizantinológus, történész, egy. tanár
II. fokozat
NAGY Sándor
1949
író, újságíró
II. fokozat, megosztott
NEMESKÉRI István
1949
pedagógus
II. fokozat
NOVOBÁTZKY Károly
1949
fizikus, egy. tanár
I. fokozat
OBERMAYER Ernő
1949
agrármérnök, vegyész
II. fokozat
OSVÁTH Júlia
1949
operaénekes
II. fokozat
PACH Zsigmond Pál
1949
történész, egy. tanár
II. fokozat, megosztott
PALLÓ Imre
1949
operaénekes
I. fokozat
PÁZSITI Ödön
1949
lakatos
II. fokozat
PEJA Győző
1949
geomorfológus, pedagógus
II. fokozat
PÉTER Gyula
1949
lakatos
II. fokozat
PÓR Bertalan
1949
festő
I. fokozat, megosztott
RADVÁNYI Géza
1949
filmrendező, főisk. tanár
II. fokozat
RÁTKAI Márton
1949
színész, főisk. tanár
I. fokozat
RAVASZ János
1949
pedagógus
II. fokozat, megosztott
RÉNYI Alfréd
1949
matematikus
II. fokozat
RÉVAI József
1949
publicista, irodalomtörténész, politikus
I. fokozat
RIESZ Frigyes
1949
matematikus, egy. tanár
I. fokozat
RUDAS László
1949
filozófus
I. fokozat
RUDNAY Gyula
1949
festő, grafikus
I. fokozat, megosztott
RUSZNYÁK István
1949
belgyógyász
I. fokozat
SÁNTHA Kálmán
1949
ideggyógyász, egy. tanár
II. fokozat
SASSY István
1949
traktoros
II. fokozat, megosztott
SCHÖPFLIN Aladár
1949
irodalomtörténész, író
I. fokozat
SCHULEK Elemér
1949
kémikus, egy. tanár
II. fokozat
SPISÁK István
1949
blokk-kitoló munkás
I. fokozat
STEZSERÁN László
1949
műszerész
II. fokozat
SUDÁR Ferenc
1949
vájár, politikus
II. fokozat
SZÁDECZKY-KARDOSS Elemér
1949
geológus, geokémikus, egy. tanár
I. fokozat, megosztott
SZÉKELY Mihály
1949
operaénekes
I. fokozat
SZŐCS Pál
1949
vasesztergályos, gépészmérnök
II. fokozat
SZŐNYI István
1949
festő, főisk. tanár
II. fokozat
TÁRCZY-HORNOCH Antal
1949
geodéta, geofizikus
I. fokozat, megosztott
TERSÁNSZKY JÓZSI Jenő
1949
író
I. fokozat, megosztott
TURÁN Pál
1949
matematikus, egy. tanár
II. fokozat
UNGÁR Imre
1949
zongoraművész, főisk. tanár
I. fokozat, megosztott
VALKÓ Márton
1949
vasesztergályos, igazgató
I. fokozat, megosztott
VÁSÁRHELYI Zoltán
1949
zeneszerző, karnagy, főisk. tanár
I. fokozat
VERESS Sándor
1949
zeneszerző, főisk. tanár
II. fokozat
VERŐ József
1949
kohómérnök, egy. tanár
II. fokozat
VINCZE Mihály
1949
DÉFOSZ-titkár
II. fokozat, megosztott
VRBOVSZKI János
1949
gazdasági vezető
II. fokozat, megosztott
WEIL Emil
1949
orvos
II. fokozat
ZELK Zoltán
1949
költő
II. fokozat, megosztott
ZSIGMOND László
1949
történész, főisk. tanár
II. fokozat, megosztott
ZSIRAI Miklós
1949
nyelvész, egy. tanár
II. fokozat
BÁN Frigyes
1950
filmrendező
I. fokozat, megosztott
BANGA Imre
1950
földműves
II. fokozat, csoportos
BENJÁMIN László
1950
író, költő, politikus
II. fokozat
BÓLYA József
1950
gazdasági vezető
II. fokozat, megosztott
BŐZSÖNY Lajos
1950
fémöntő
II. fokozat, megosztott
CZUKOR Anna
1950
építőipari munkás
II. fokozat, csoportos
CSORBA Géza
1950
szobrász
I. fokozat, megosztott
DOMJÁN Bálint
1950
földműves, brigádvezető
II. fokozat, csoportos
ÉGETŐ Ernő
1950
agronómus
II. fokozat, csoportos
ERDEY-GRÚZ Tibor
1950
fiziko-kémikus, egy. tanár, oktatásügyi miniszter
II. fokozat
FÁBIK József
1950
kőműves
I. fokozat, megosztott
FARKAS Ferenc
1950
zeneszerző, főisk. tanár
II. fokozat
FERENCZI Ödön
1950
acélöntő
II. fokozat, megosztott
FODOR Gábor Béla
1950
kémikus, egy. tanár
II. fokozat
FRANK László
1950
kohómérnök
II. fokozat
FREUND Mihály
1950
vegyészmérnök
II. fokozat
FÜLÖP Mihály
1950
gépésztechnikus
II. fokozat
GELLÉRT Endre
1950
rendező
II. fokozat
GÉMES Ferenc
1950
földműves
II. fokozat, csoportos
GERECS Árpád
1950
vegyészmérnök, szerveskémikus, egy. tanár
I. fokozat, megosztott
GOMBÁS Pál
1950
fizikus, egy. tanár
I. fokozat, megosztott
HAVAS András
1950
mikrobiológus
II. fokozat
HEGYI Barnabás
1950
operatőr
II. fokozat, megosztott
HETÉNYI Géza, id.
1950
belgyógyász, egy. tanár
II. fokozat
HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI DÓZSA Termelőszövetkezeti Csoport
1950
csoportos
HOMORÓCZKY Imre
1950
gazdasági vezető
II. fokozat, megosztott
HORVÁTH Ede
1950
vasesztergályos, vezérigazgató
I. fokozat, megosztott
HORVÁTH Jánosné
1950
építőipari munkás
II. fokozat, csoportos
HOSSZÚPÁLYI PETŐFI Tszcs. tagjai
1950
csoportos
ILLÉS Béla
1950
író
I. fokozat
ILLÉS György
1950
operatőr, főisk. tanár
II. fokozat, megosztott
KADOSA Pál
1950
zeneszerző, zongoraművész, főisk. tanár
II. fokozat
KALMÁR László
1950
matematikus, egy. tanár
II. fokozat
KASPÁR Adolf
1950
mezőgazdász
II. fokozat, megosztott
KEMÉNY Imre
1950
fogorvos, egy. tanár
II. fokozat
KÉRI Lajos
1950
párttitkár
II. fokozat, megosztott
KERTÉSZ András
1950
mozdonyfűtő
I. fokozat, megosztott
KISFALUDI STROBL Zsigmond
1950
szobrász
I. fokozat
KOLLONITSCH János
1950
vegyész
I. fokozat, megosztott
KONECSNI György
1950
festő, grafikus
II. fokozat
KÓNYA Lajos
1950
költő, író
II. fokozat
KOVÁCS János
1950
kőműves, brigádvezető
II. fokozat, csoportos
KOVÁCS JÁNOS Építőbrigád
1950
csoportos
KOVÁCS József
1950
pedagógus, oktatáspolitikus
II. fokozat
KREYBIG Lajos
1950
agrokémikus
II. fokozat
LATABÁR Kálmán
1950
színész
I. fokozat, megosztott
LOKKER Antal
1950
mozdonyfűtő
I. fokozat, megosztott
MANNINGER Rezső
1950
állatorvos, egy. tanár
I. fokozat
MARGÓCZI István
1950
olvasztár
II. fokozat
MÁRK János
1950
villamoshegesztő
II. fokozat, megosztott
MÁRKI Lajos
1950
habarcsterítő, kőműves
II. fokozat, csoportos
MARTINI Károly
1950
gépészmérnök
II. fokozat
MÁTRAI Gyula
1950
építészmérnök
II. fokozat
MATTYASOVSZKY-ZSOLNAI László
1950
vegyészmérnök
II. fokozat
MÉSZÁROS Ági
1950
színész
I. fokozat, megosztott
MUSZKA Imre
1950
esztergályos
I. fokozat, megosztott
NÁDASDY Kálmán
1950
operarendező, zeneszerző, főisk. tanár
I. fokozat, megosztott
NEUGEBAUER Tibor
1950
fizikus, egy. tanár
I. fokozat, megosztott
ORMAI Árpádné
1950
gyapjúszövő
II. fokozat, megosztott
OTT Józsefné
1950
magkészítő
II. fokozat, megosztott
PANYI Ferencné
1950
bolyhozó
II. fokozat, megosztott
PÁTZAY Pál
1950
szobrász, éremművész, főisk. tanár
I. fokozat, megosztott
PERÉDI Károly
1950
gépészmérnök
I. fokozat
PETÉNYI Géza
1950
gyermekgyógyász, egy. tanár
II. fokozat
POZSONYI Zoltán
1950
kőműves
I. fokozat, megosztott
RÉDEI László
1950
matematikus, egy. tanár
I. fokozat
SEDLMAYER Kurt
1950
növénynemesítő
II. fokozat
SIMON Zsuzsa
1950
színész, rendező, főisk. tanár
II. fokozat
SUSZTER Irén
1950
építőipari munkás, habarcshordó
II. fokozat, csoportos
SZABÓ Zoltán Gábor
1950
fiziko-kémikus, egy. tanár
II. fokozat
SZAKKAY Antal
1950
tüdőgyógyász
II. fokozat
SZENTÁGOTHAI János
1950
anatómus, agykutató, egy. tanár
II. fokozat
SZŐCZEY Sándor
1950
kovács
II. fokozat, megosztott
SZŐKEFALVI-NAGY Béla
1950
matematikus, egy. tanár
II. fokozat
TAR Lajos
1950
pedagógus
II. fokozat
TARJÁN Gusztáv
1950
bányamérnök, egy. tanár
II. fokozat
TÓTH János
1950
mozdonyvezető
I. fokozat, megosztott
TÓTH Mihály
1950
gazdasági vezető
II. fokozat, megosztott
VARGA Barnabás
1950
vájár
II. fokozat
VARGA József
1950
vegyészmérnök, egy. tanár
II. fokozat
VERES Péter
1950
író
I. fokozat
VINCZE Gábor
1950
tsz.-elnök
II. fokozat, megosztott
WEINER Leó
1950
zeneszerző, főisk. tanár
I. fokozat
WINTER Ernő
1950
elektrofizikus
II. fokozat
AJTAY Zoltán
1951
bányamérnök
I. fokozat
ALEXITS György
1951
matematikus, egy. tanár
II. fokozat
BABICS Antal
1951
sebész-urológus, egészségügyi miniszter
II. fokozat
BALÁZS Samu
1951
színész
II. fokozat
BÁRÁNY Nándor
1951
gépészmérnök
II. fokozat
BERÉNY Róbert
1951
festő
I. fokozat
BIHARI Ferenc
1951
tsz.-elnök, földműves
II. fokozat
BIHARI József
1951
színész
I. fokozat
BUDÓ Ágoston
1951
fizikus, egy. tanár
II. fokozat, megosztott
CSORBA István
1951
kazánfűtő
II. fokozat
DAVIDA Leóné
1951
pedagógus
II. fokozat
ÉK Sándor
1951
festő, grafikus, főisk. tanár
I. fokozat
ERDÉLYI Gyula
1951
géplakatos, művezető
II. fokozat
ERDEY László
1951
kémikus, egy. tanár
II. fokozat
FÁRI László
1951
vegyészmérnök
II. fokozat
FERENCSIK János
1951
karmester, főisk. tanár
II. fokozat
FÖLDESSY Gyula
1951
irodalomtörténész, egy. tanár
II. fokozat
FÖLDVÁRI Aladár
1951
geológus, egy. tanár
I. fokozat
FÜLÖP Zoltán
1951
díszlettervező
II. fokozat
GÁSPÁR Margit
1951
író, műfordító, színigazgató
II. fokozat
GELEJI Sándor
1951
kohómérnök, egy. tanár
I. fokozat
GÖNYE Lajos
1951
tsz.-elnök, földműves
II. fokozat
GÖRBE János
1951
színész
II. fokozat
GUSZMANN József
1951
bőrgyógyász
II. fokozat
GYURKOVICS Mária
1951
operaénekes
II. fokozat
HAJÓS György
1951
matematikus, egy. tanár
II. fokozat
HÁMOS György
1951
író, forgatókönyvíró, lapszerkesztő
II. fokozat
HÁY Gyula
1951
drámaíró, műfordító, főisk. tanár
II. fokozat
HELLER László
1951
gépészmérnök, egy. tanár
II. fokozat
HORVAI István
1951
rendező, színigazgató
II. fokozat
JANOSIK János
1951
öntő
II. fokozat, megosztott
JÁNOSSY Lajos
1951
fizikus, egyetemi tanár
II. fokozat
JÓNÁS Gyuláné
1951
magkészítő
II. fokozat
JUHÁSZ Ferenc
1951
költő, lapszerkesztő
II. fokozat
JUHÁSZ József
1951
vasbetonszerelő
II. fokozat
JURICS Károly
1951
géplakatos
II. fokozat
KELETI Márton
1951
filmrendező
II. fokozat
KERPEL-FRONIUS Ödön
1951
gyermekgyógyász
II. fokozat
KISS Tamás
1951
földműves, tsz.-elnök
II. fokozat
KISZLINGER József
1951
esztergályos
II. fokozat
KÓTA József
1951
bányamérnök
I. fokozat
KOTLÁN Sándor
1951
parazitológus, egy. tanár
II. fokozat
KOVÁCS István
1951
fizikus, egy. tanár
II. fokozat, megosztott
KUGLER Lajos
1951
hengerész, brigádvezető
II. fokozat
LAJTHA László
1951
zeneszerző, népzenekutató
I. fokozat
LOVAS Lajos
1951
földműves, tsz.-elnök
II. fokozat
LUGOSI Ferenc
1951
vájár
II. fokozat
OLÁH Gusztáv
1951
rendező, díszlettervező
I. fokozat
PAIS Dezső
1951
nyelvész, egy. tanár
II. fokozat
PÁN József
1951
díszlettervező
I. fokozat
PAPPERT Ádám
1951
öntő
II. fokozat, megosztott
PARRAGI György
1951
újságíró
II. fokozat
PÉCSI Sándor
1951
színész
II. fokozat
PÉTER Rózsa
1951
matematikus, egy. tanár
II. fokozat
PIÓKER Ignác
1951
lakatosgyalus, politikus
II. fokozat
PÓR Bertalan
1951
festő
II. fokozat
RIBÁNSZKI Sándor
1951
fővájár
II. fokozat
RÓZSI Ferencné
1951
szövőnő
II. fokozat
SCHLATTNER Jenő
1951
gépészmérnök
II. fokozat
SCHNITZLER József
1951
sebész
II. fokozat
SCHULEK Elemér
1951
kémikus, egy. tanár
I. fokozat
SEBESTYÉN Gyula
1951
tüdősebész, egy. tanár
II. fokozat
SOMLAY Artúr
1951
színész
I. fokozat
SOMOGYI László
1951
karmester
II. fokozat
SOÓ Rezső
1951
botanikus, egy. tanár
II. fokozat
SZABÓ Ferenc
1951
zeneszerző, főisk. tanár
I. fokozat
SZABÓ Pál
1951
író
I. fokozat
SZABOLCSI Bence
1951
zenetörténész, főisk. tanár
I. fokozat
SZEMÁN István
1951
géplakatos
II. fokozat
SZERVÁNSZKY Endre
1951
zeneszerző, főisk. tanár
II. fokozat
SZÍJÁRTÓ Lajos
1951
építészmérnök
II. fokozat
SZILÁGYI Sándorné
1951
agrármérnök
II. fokozat
TARNÓCZY Júlia
1951
fonónő
II. fokozat
TOLDI István
1951
pedagógus
II. fokozat
TOLNAY Klári
1951
színész
II. fokozat
TÓTH Béla
1951
textilmérnök
I. fokozat
UBRIZSY Gábor
1951
mikológus, herbológus
II. fokozat
VAJDA László
1951
kőműves
II. fokozat
VARGA Lajos
1951
kőműves
II. fokozat
VENDEL Miklós
1951
geológus, muzeológus, egy. tanár
II. fokozat
VITÁLIS Sándor
1951
geológus, egy. tanár
II. fokozat
VÖRÖS Imre
1951
gépészmérnök, egy. tanár
II. fokozat
WINKLER Dezső
1951
gépészmérnök
II. fokozat
ZÁDOR István
1951
festő, grafikus
II. fokozat
ZÁMBÓ Pál
1951
kohómérnök
II. fokozat
ZATHURECZKY Ede
1951
hegedűművész, főisk. tanár
I. fokozat
ÁCS Ernő
1952
fizikus
I. fokozat
BÁN Frigyes
1952
filmrendező
II. fokozat
BÁRCZI Géza
1952
nyelvész, egy. tanár
II. fokozat
BARTOS Gyula
1952
színész
II. fokozat
BENCZE László
1952
festő, grafikus
II. fokozat
BENEDEK Jenő, id.
1952
festő
II. fokozat
BENJÁMIN László
1952
író, költő, politikus
II. fokozat
BEREZNAI Oszkár
1952
gépészmérnök
II. fokozat
BOCHNER Endre Lajos
1952
villamosmérnök
II. fokozat
BÓDI Béla
1952
előhengerész
II. fokozat
CSÁKI-MARONYÁK József
1952
festő, főisk. tanár
II. fokozat
CSENKI Imre
1952
karnagy, zeneszerző, népzenekutató
II. fokozat, megosztott
CSEPREGHY Győző
1952
textilmérnök
II. fokozat
CSÓK István
1952
festő
II. fokozat
DANIS Imréné
1952
pedagógus
II. fokozat, megosztott
DAYKA Margit
1952
színész
II. fokozat
DEÁK János
1952
esztergályos
II. fokozat
DOMONKOS Endre
1952
gépészmérnök
II. fokozat
ESZTÓ Péter
1952
bányamérnök
II. fokozat
FARKASDI Zoltán
1952
építész
II. fokozat
FOGARASI Béla
1952
filozófus, egy. tanár
II. fokozat
FORGÓ László
1952
gépészmérnök
II. fokozat
FÖLDI Zoltán
1952
kémikus
II. fokozat
GÁL Endre
1952
mérnök
I. fokozat, megosztott
GAZDA Géza
1952
mérnök, politikus
II. fokozat
GERBER Károly
1952
mérnök
I. fokozat, megosztott
GERLÓCZI Lajosné
1952
pedagógus
II. fokozat, megosztott
GLATZ Oszkár
1952
festő
II. fokozat
HOMOKI NAGY István
1952
filmrendező, operatőr
II. fokozat
HORVÁTH János
1952
mozdonyfűtő
II. fokozat, megosztott
HOSNYÁNSZKY János
1952
földműves, tsz.-elnök
II. fokozat
ISSEKUTZ Béla, id.
1952
gyógyszerkutató orvos, egy. tanár
II. fokozat
IVÁNOVICS György
1952
mikrobiológus, bakteriológus, egyetemi tanár
II. fokozat
JÁVORKA Sándor
1952
flórakutató, geobotanikus
II. fokozat
KÁDÁR György
1952
festő, grafikus, főisk. tanár
II. fokozat, megosztott
KALMÁR László
1952
filmrendező
II. fokozat
KÁNTÁS Károly
1952
geofizikus, geológus
II. fokozat
KAPUS Gyula
1952
gyermekgyógyász
II. fokozat
KISS Ferenc
1952
anatómus, egy. tanár
II. fokozat
KODÁLY Zoltán
1952
zeneszerző, népzenekutató
Nagydíj
KONECSNI György
1952
festő, grafikus
II. fokozat, megosztott
KOVÁCS Dezsőné
1952
pedagógus
II. fokozat, megosztott
LADÁNYI Ferenc
1952
színész
II. fokozat
LÁSZLÓ Antal
1952
vegyészmérnök, egy. tanár
II. fokozat
LOY Árpád
1952
frontmester, vájár
II. fokozat
LŐCSEI János
1952
mozdonyvezető
II. fokozat, megosztott
LUKÁCS József
1952
villamosmérnök
II. fokozat
LYKA Károly
1952
művészettörténész, főisk. tanár
I. fokozat
MACHOVITS István
1952
darutervező
II. fokozat
MAGYAR Ilona
1952
pedagógus
II. fokozat
MAGYAR Ilona
1952
pedagógus
megosztott
MÁRK Tivadar
1952
iparművész, jelmeztervező
II. fokozat
MIKUS Sándor
1952
szobrász, éremművész, főisk. tanár
I. fokozat
MISLÓCZKY Mátyás
1952
olvasztár
II. fokozat
MÓCSY János
1952
állatorvos, egy. tanár
II. fokozat
MOKK László
1952
építészmérnök
II. fokozat
MOSONYI Emil
1952
vízépítő mérnök
II. fokozat
MUTTNYÁNSZKY Ádám
1952
gépészmérnök, egy. tanár
II. fokozat
NAGY Dénes
1952
sebész-anatómus, egy. tanár
II. fokozat
NAGY Ferenc
1952
kémikus
II. fokozat
NAGY Gábor
1952
vegyészmérnök
II. fokozat
ORMÁNDI István
1952
mozdonyfűtő
II. fokozat, megosztott
PÁLÓK Ferenc
1952
kőműves
II. fokozat
PATSCH Ferenc
1952
bányamérnök
II. fokozat
PATTANTYÚS Ábrahám Géza
1952
gépészmérnök
II. fokozat
PLESS László
1952
karmester, főisk. tanár
II. fokozat
PORPÁCZY Aladár
1952
kertészeti növénynemesítő
I. fokozat
PROGL József
1952
szerelési főosztályvezető
II. fokozat
RÁBAI Miklós
1952
koreográfus
II. fokozat, megosztott
RŐDER Béla
1952
esztergályos
II. fokozat
SCHAY Géza
1952
fiziko-kémikus, egy. tanár
II. fokozat
SELÉNYI Pál
1952
fizikus, egy. tanár
II. fokozat
SIMON Bálint
1952
tsz.-elnök, földműves
II. fokozat
SIMONYI Károly
1952
fizikus, egy. tanár
II. fokozat
SVÉD Sándor
1952
operaénekes
II. fokozat
SZABÓ Zoltán
1952
tüdőgyógyász
II. fokozat
SZÁDECZKY-KARDOSS Elemér
1952
geológus, geokémikus, egy. tanár
I. fokozat
SZALAY Sándor
1952
atomfizikus, egy. tanár
II. fokozat
SZÉKELY Lajos
1952
mérnök
II. fokozat
SZELE Tibor
1952
matematikus
II. fokozat
SZÖRÉNYI Éva
1952
színész
II. fokozat
TASNÁDI Andrásné
1952
vegyészmérnök, laboratóriumi vezető
II. fokozat
TOLNAY Klári
1952
színész
I. fokozat
TÓTH Aladár
1952
zeneesztéta
I. fokozat
TÓTH Zoltán, I.
1952
történész
II. fokozat
TŐKÉS Anna
1952
színész
II. fokozat
TÖRŐ Imre
1952
hisztológus
I. fokozat
TURÁN Pál
1952
matematikus, egy. tanár
I. fokozat
URBÁN Ernő
1952
író, újságíró
II. fokozat
VADÁSZ Elemér
1952
geológus, egy. tanár
I. fokozat
VARGA József
1952
vegyészmérnök, egy. tanár
I. fokozat
VARGA Ottó
1952
matematikus
II. fokozat
VERES Péter
1952
író
II. fokozat
WESTSIK Vilmos
1952
agrármérnök
I. fokozat
ÁBRAHÁM Ambrus
1953
zoológus, egy. tanár
II. fokozat
BALLA Imre
1953
gazdasági vezető
III. fokozat
BÁRCZI Gusztáv
1953
orvos, gyógypedagógus
II. fokozat
BARSY Béla
1953
színész
III. fokozat
BESSENYEI Ferenc
1953
színész
II. fokozat
BIHARI József
1953
színész
II. fokozat
BONTA József
1953
mérnök
III. fokozat
BORBÉLY Mihály
1953
mérnök
III. fokozat
BUDINCSEVITS Andor
1953
kémikus
III. fokozat
BUNDA János
1953
ács
III. fokozat
BUTI Gyula
1953
kőműves
III. fokozat
CSICSÁTKA Antal
1953
villamosmérnök
II. fokozat
CSŰRÖS Zoltán
1953
kémikus, egy. tanár
II. fokozat
DEMETER László
1953
vegyészmérnök
III. fokozat
DEVECSERI Gábor
1953
költő, műfordító
III. fokozat
DOMANOVSZKY Endre
1953
festő, főisk. tanár
III. fokozat
EGERVÁRY Jenő
1953
matematikus, egy. tanár
II. fokozat
ELEKES Ferenc
1953
vájár
III. fokozat
ELEKES Lajos
1953
történész
II. fokozat
ERTL Róbert
1953
mérnök
III. fokozat, megosztott
FÁBRI Zoltán
1953
filmrendező, színész
III. fokozat
FACSINAY László
1953
geofizikus
II. fokozat
FELEKI Kamill
1953
színész
II. fokozat
FODOR János
1953
operaénekes
II. fokozat
FODRÓCZI Lajos
1953
tsz.-elnök, földműves
III. fokozat
FOGARASI János
1953
kohómérnök
III. fokozat
FUCHS László
1953
matematikus
III. fokozat
GÁBOR Andor
1953
író, újságíró
I. fokozat, posztumusz
GÁBOR Miklós
1953
színész, író
II. fokozat
GEGESI KISS Pál
1953
gyermekgyógyász, egy. tanár
III. fokozat
GELLÉRT Endre
1953
rendező
II. fokozat
GNÄDIG Miklós
1953
építészmérnök
II. fokozat
GYULAI Zoltán
1953
fizikus, egy. tanár
II. fokozat
HALÁSZ András
1953
bányamérnök
III. fokozat, megosztott
HONTHY Hanna
1953
színész
II. fokozat
HORVAI István
1953
rendező, színigazgató
III. fokozat
HUSZKA Ernőné
1953
pedagógus
III. fokozat
ILLYÉS Gyula
1953
író, költő
I. fokozat
IMRE István
1953
festő, grafikus
III. fokozat, megosztott
JANTSKY Béla
1953
geológus
II. fokozat
JENEI Lajos
1953
olvasztár
III. fokozat
KARDOS László
1953
irodalomtörténész, kritikus, író, műfordító, egy. tanár
II. fokozat
KEILWERT Vilmos
1953
gépészmérnök
II. fokozat
KELETI Márton
1953
filmrendező
III. fokozat
KENESSEY Jenő
1953
zeneszerző, karmester
III. fokozat
KERTAI György
1953
geológus
II. fokozat
KIRÁLY István
1953
irodalomtörténész, egy. tanár
III. fokozat
KISFALUDI STROBL Zsigmond
1953
szobrász
II. fokozat
KISS NAGY József
1953
bányamérnök
III. fokozat
KNIEZSA István
1953
nyelvész, egy. tanár
III. fokozat
KOCH Sándor
1953
mineralógus, egy. tanár
III. fokozat
KOCSIS András
1953
szobrász
II. fokozat, megosztott
KOLLONITSCH János
1953
vegyész
II. fokozat
KOMPOLTHY Tivadar
1953
vegyész
III. fokozat
KÓNYA Lajos
1953
költő, író
II. fokozat
KOVÁCS K. Pál
1953
villamosmérnök, egy. tanár
III. fokozat
KOVÁCS Nóra
1953
balettművész
III. fokozat, megosztott
KULIN László
1953
gyermekgyógyász, egy. tanár
II. fokozat
LIPOVETZ Iván
1953
kohómérnök, egy. tanár
III. fokozat
LŐRINCZY Endre
1953
mérnök
III. fokozat, megosztott
LUX László
1953
építészmérnök
III. fokozat
MÁTYÁS Mária
1953
operaénekes
III. fokozat
MAYER Károly
1953
égető
III. fokozat
MÉRAY Tibor
1953
író, újságíró
II. fokozat
MÜLLER Sándor
1953
szerveskémikus, egy. tanár
III. fokozat
NAGY József
1953
vegyészmérnök, egy. tanár
III. fokozat
NOVOBÁTZKY Károly
1953
fizikus, egy. tanár
II. fokozat
OSZLACZKY Szilárd
1953
geofizikus
III. fokozat
PAP Gábor
1953
gépészmérnök
III. fokozat
PAPP Tibor
1953
hídépítő mérnök
III. fokozat
PÉCSI Sándor
1953
színész
III. fokozat
PINTÉR János Ede
1953
vegyészmérnök
III. fokozat
PROSZT János
1953
kémikus, egy. tanár
II. fokozat
RAB István
1953
balettművész
III. fokozat, megosztott
RABÓ Gyula
1953
vegyészmérnök
III. fokozat
RATKOVSZKY Ferenc
1953
gépészmérnök
II. fokozat
RAUSS Károly
1953
mikrobiológus
III. fokozat
REGŐCZI Emil
1953
geodéta, egy. tanár
III. fokozat
RIBÁNSZKY Miklós
1953
mezőgazdász
III. fokozat
RIESZ Frigyes
1953
matematikus, egy. tanár
I. fokozat, csillaggal ékesített
ROMWALTER Alfréd
1953
kémikus, főisk. tanár
III. fokozat
SÁLYI István
1953
gépészmérnök, egy. tanár
III. fokozat
SÁNDOR Kálmán
1953
író, újságíró
II. fokozat
SIMÁNDY József
1953
operaénekes
III. fokozat
SOMOGYI Erzsi
1953
színész
III. fokozat
STRAUSZ László
1953
geológus
III. fokozat
SÜVEGES Dániel
1953
traktoros
III. fokozat
SZABÓ Etelka
1953
védőnő
III. fokozat
SZENTGYÖRGYI Kornél
1953
festő, rajztanár
III. fokozat, megosztott
SZLADITS Károly
1953
jogász, egy. tanár
I. fokozat
SZODORAI István
1953
esztergályos
III. fokozat
SZŐKEFALVI-NAGY Béla
1953
matematikus, egy. tanár
II. fokozat
SZŰCS László
1953
fúrómester
III. fokozat
TAJKOV András
1953
vájár
III. fokozat
TARJÁN Gusztáv
1953
bányamérnök, egy. tanár
II. fokozat
TOMOR János
1953
geológus
III. fokozat
TÖRÖK Tibor
1953
vegyész, egy. tanár
III. fokozat
UNGVÁRI Lajos
1953
szobrász
II. fokozat, megosztott
UNGVÁRI László
1953
színész
II. fokozat
URBANEK János
1953
gépészmérnök
III. fokozat
VÁRKONYI Zoltán
1953
színész, rendező
III. fokozat
VEREBÉLY László
1953
gépészmérnök, egy. tanár
III. fokozat
VLASZATY Ádámné
1953
pedagógus
III. fokozat
WINTER Ernő
1953
elektrofizikus
I. fokozat
ZALAY Ernő
1953
pedagógus, tanulmányi felügyelő
III. fokozat
ZAMBÓ János
1953
bányamérnök, egy. tanár
II. fokozat
ÁCS Ernő
1954
fizikus
I. fokozat
AJTAY Andor
1954
színész
II. fokozat
ALBRECHT József
1954
robbantó mester, vájár, politikus
III. fokozat
ANDRIKÓ István
1954
állattenyésztő
III. fokozat
APÁTHI Imre
1954
színész, rendező
II. fokozat
BALLA János
1954
tsz.-elnök
III. fokozat
BALOGH József
1954
pedagógus
III. fokozat
BÁN Frigyes
1954
filmrendező
II. fokozat
BARABÁS Tibor
1954
író
II. fokozat
BARCSAY Jenő
1954
festő, grafikus, főisk. tanár
II. fokozat
BÁTHY Anna
1954
operaénekes
II. fokozat
BÉKÉSY Miklós
1954
mezőgazdász
III. fokozat
BENITZ Zsigmond
1954
gépállomás-igazgató
III. fokozat
BONKÁLÓ Tamás
1954
gépészmérnök
III. fokozat
BORDÁS András
1954
esztergályos
III. fokozat
BUZÁGH Aladár
1954
kémikus
I. fokozat
CSATKAI Endre
1954
művészettörténész, muzeológus
III. fokozat, megosztott
CSONKA Pál
1954
építészmérnök, egy. tanár
III. fokozat
CSUKÁS Zoltán
1954
állatorvos, egy. tanár
II. fokozat
DÁVID Károly, ifj.
1954
építészmérnök
I. fokozat
DERCSÉNYI Dezső
1954
művészettörténész
III. fokozat, megosztott
DIENES Endre
1954
orvos
III. fokozat
DOMBAI Tibor
1954
geofizikus
II. fokozat
ERŐS Imre
1954
építészmérnök
II. fokozat
ÉRSEK Gyula
1954
hengerész
III. fokozat
FODOR Gábor Béla
1954
kémikus, egy. tanár
II. fokozat
FÖLDES Pál
1954
textilmérnök
III. fokozat
GEREVICH László
1954
művészettörténész, régész, muzeológus
III. fokozat
GILYÉN Jenő
1954
építészmérnök
II. fokozat
GÓZON Gyula
1954
színész
II. fokozat
GYÜKÉR Barna
1954
főgépész
III. fokozat
HAMMER Jakab
1954
kőműves
III. fokozat
HODEK József
1954
tsz.-elnök
III. fokozat
JÁRDÁNYI Pál
1954
zeneszerző, népzenekutató, főisk. tanár
II. fokozat
JÓNÁS Lajos
1954
pedagógus
III. fokozat
KELETI Márton
1954
filmrendező
II. fokozat
KEMENESY Ernő
1954
agrármérnök
II. fokozat
KISS Árpád
1954
mérnök, könnyűipari miniszter
II. fokozat
KISS István
1954
fejőgulyás
III. fokozat
KOLTAY György
1954
erdész
III. fokozat
KOVÁCS László
1954
pedagógus, népművelő
III. fokozat
KOVÁCSHÁZI Ernő
1954
gépészmérnök
II. fokozat
KREYBIG Lajos
1954
agrokémikus
I. fokozat
KUCZKA Péter
1954
költő, műfordító, szerkesztő
III. fokozat
KUND Ede
1954
gépészmérnök
II. fokozat
LIPTÁK Pál
1954
könyvtáros, festő, grafikus
III. fokozat
LISKA József
1954
villamosmérnök, egy. tanár
II. fokozat
LISSÁK Kálmán
1954
fiziológus, egy. tanár
II. fokozat
LISZONY Béla
1954
gyártmányszerkesztő
II. fokozat
LITTMANN Imre
1954
sebész, egy. tanár
I. fokozat
MAKLÁRY Zoltán
1954
színész
II. fokozat
MANNINGER Gusztáv Adolf, ifj.
1954
mezőgazdász, egy. tanár
II. fokozat
MAUCHA Rezső
1954
kémikus, hidrobiológus
II. fokozat
MEGYERI Endréné
1954
védőnő
III. fokozat
MÉSZÁROS Ági
1954
színész
II. fokozat
MÉSZÁROS József
1954
vájár
III. fokozat
MILLNER Tivadar
1954
vegyészmérnök
III. fokozat
MOLNÁR Béla
1954
gyógyszervegyész
II. fokozat
NÁDASDY Kálmán
1954
operarendező, zeneszerző, főisk. tanár
I. fokozat
NEMES Dezső
1954
történész, politikus
III. fokozat
OBERRECHT Béla
1954
osztályvezető
II. fokozat
OLÁH Gusztáv
1954
rendező, díszlettervező
II. fokozat
PÉTERI József
1954
vegyészmérnök
III. fokozat
PILLICH Lajos
1954
vegyészmérnök
III. fokozat
PORUBSZKY Lajos
1954
esztergályos
III. fokozat
PÓSA Jenő
1954
mérnök
III. fokozat
RÁNKI György
1954
zeneszerző
I. fokozat
REGŐSI Ádám
1954
üzemvezető
III. fokozat
RENNER János
1954
geofizikus
II. fokozat
RÉNYI Alfréd
1954
matematikus
I. fokozat
RIDEG Sándor
1954
író
II. fokozat
RUBÁNYI Pál
1954
sebész, egy. tanár
II. fokozat
RUDNAI József
1954
mérnök
III. fokozat
RUSZNÁK István
1954
kémikus, egy. tanár
III. fokozat
SÁRKÖZY György
1954
mérnök
III. fokozat
SCHANDL József
1954
agrármérnök
II. fokozat
SEBESTYÉN János
1954
villamosmérnök, politikus
II. fokozat
SEDLMAYER Kurt
1954
növénynemesítő
II. fokozat
SOMOGYI József
1954
szobrász, főisk. tanár
II. fokozat
SOÓ Rezső
1954
botanikus, egy. tanár
II. fokozat
SŐTÉR István
1954
író, irodalomtörténész, egy. tanár
II. fokozat
SUGÁR Rezső
1954
zeneszerző, pedagógus
II. fokozat
SZABÓ Ferenc
1954
zeneszerző, főisk. tanár
II. fokozat
SZABÓ Pál
1954
író
I. fokozat
SZABÓ Samu
1954
színész
III. fokozat
SZENTPÉTERI László
1954
gépészmérnök
II. fokozat
TAMÁSI Áron
1954
író
II. fokozat
TENGELY István
1954
előhengerész
III. fokozat
TÖRÖK Erzsébet
1954
dalénekes
III. fokozat
VAD Imre
1954
műhelyvezető
III. fokozat
VAJTA Miklós
1954
villamosmérnök
III. fokozat
VASS László
1954
bányamérnök
III. fokozat
VERMES Miklós
1954
fizikus, pedagógus
III. fokozat
WEICHINGER Károly
1954
építész, egy. tanár
II. fokozat
WILHELMB Tibor
1954
kohómérnök
II. fokozat
ZELK Zoltán
1954
költő
II. fokozat
ZSÉDELY József
1954
szabó
III. fokozat
AMBRÓ Ilona
1955
pedagógus
III. fokozat
BALÓ József
1955
orvos, patológus
II. fokozat, megosztott
BANGA Ilona
1955
biokémikus
II. fokozat, megosztott
BÁRDOS Lajos
1955
zeneszerző, karmester, főisk. tanár
II. fokozat
BÁSTI Lajos
1955
színész, főisk. tanár
II. fokozat
BENCZIK Sándor
1955
törzsállattenyésztő
III. fokozat
BESSENYEI Ferenc
1955
színész
II. fokozat
BÖLÖNI György
1955
író, publicista
I. fokozat
BRUCKNER Győző
1955
kémikus, egy. tanár
I. fokozat
BUDAVÁRI Károly
1955
vájár
III. fokozat
CSEPERKÁLOVICS Antal
1955
mérnök, osztályvezető
III. fokozat, megosztott
DALLOS András
1955
fizikus
III. fokozat, megosztott
DÉNES Péter
1955
mérnök, osztályvezető
II. fokozat
DISCHKA Győző
1955
gépészmérnök
III. fokozat
ECKER Ferenc
1955
mérnök
II. fokozat
EIBEN István
1955
operatőr, rendező
III. fokozat
FÁBRI Zoltán
1955
filmrendező, színész
II. fokozat
FERNBACH Antal
1955
traktoros, sztahanovista
III. fokozat
FISCHER Annie
1955
zongoraművész
I. fokozat
FRIED Henrik
1955
tervezőmérnök
III. fokozat, megosztott
GÁDOR István
1955
keramikus, főisk. tanár
III. fokozat
GELEJI Sándor
1955
kohómérnök, egy. tanár
II. fokozat
GYÁRFÁS József
1955
mezőgazdász
II. fokozat
HANZÓ Lajos
1955
nevelés- és agrártörténész
III. fokozat
HAZAY István
1955
geodéta, egy. tanár
III. fokozat
HERKE Sándor
1955
talajvegyész
III. fokozat
HETÉNYI Géza, id.
1955
belgyógyász, egy. tanár
II. fokozat
HORVÁTH János, ifj.
1955
klasszika-filológus, egy. tanár
III. fokozat
ILLÉS Béla
1955
író
II. fokozat
JANCSÓ Miklós, ifj.
1955
belgyógyász, gyógyszerkutató
II. fokozat
KADOCSA Gyula
1955
entomológus
III. fokozat
KAPOLI Antal, id.
1955
juhász, faragó népművész
III. fokozat
KARINTHY Ferenc
1955
író
III. fokozat
KEREKES András
1955
tsz.-elnök
III. fokozat
KERÉNYI Jenő
1955
szobrász
III. fokozat
KISS Árpád
1955
kémikus, egy. tanár
II. fokozat
KLANICZAY Tibor
1955
irodalomtörténész, egy. tanár
III. fokozat
KOLLÁTH László
1955
népművelő
III. fokozat
KORÁNYI Imre
1955
statikus, mérnök, egy. tanár
III. fokozat
KOVÁCS Endre
1955
történész, író, irodalomtörténész
III. fokozat
KOVÁTS Ferenc, ifj.
1955
tüdőgyógyász, grafikus
III. fokozat, megosztott
KŐNIG Rezső
1955
gyógyszervegyész
III. fokozat
LABANC Mihály
1955
kőműves, brigádvezető
III. fokozat
LENGYEL Béla
1955
fiziko-kémikus, egy. tanár
II. fokozat
LUDMANN László
1955
gépészmérnök
III. fokozat
LUKÁCS György
1955
esztéta, filozófus, egy. tanár
Nagydíj
MAJOR Tamás
1955
színész, rendező, színigazgató, főisk. tanár
I. fokozat
MARX György
1955
fizikus, egy. tanár
III. fokozat
MÁTHÉ Imre, id.
1955
botanikus, egy. tanár
III. fokozat
MATOLCSY Kálmán
1955
vegyészmérnök
III. fokozat
MELCZER Miklós
1955
bőrgyógyász, egy. tanár
III. fokozat
MIHÁLY András
1955
zeneszerző, karmester, operaház-igazgató, főisk. tanár
III. fokozat
MISKOLCZY László
1955
építészmérnök
III. fokozat
MONDL Ferenc
1955
elektromérnök
II. fokozat, megosztott
OLTY Magda
1955
színész, főisk. tanár
III. fokozat
ŐRÖSI Pál Zoltán
1955
méhész, egy. tanár
III. fokozat
PAXIÁN János
1955
gépésztechnikus
III. fokozat, megosztott
PIGLER Andor
1955
művészettörténész
II. fokozat
RÉDEI László
1955
matematikus, egy. tanár
I. fokozat
RIMANÓCZY Gyula
1955
építész
III. fokozat
RÓTH Gyula
1955
erdőmérnök, főisk. tanár
II. fokozat
RŐSLER Endre
1955
operaénekes
II. fokozat
RUFLI Lajos
1955
vájár
III. fokozat
SÁLYI Gyula
1955
állatorvos, egy. tanár
II. fokozat
SARKADI Imre
1955
író
III. fokozat
SÁVOLY Pál
1955
mérnök
III. fokozat
SIMON István
1955
költő
III. fokozat
SOLTI Bertalan
1955
színész
III. fokozat
SZEGŐ Miklós
1955
vegyészmérnök
III. fokozat
SZÉKELY Mihály
1955
operaénekes
I. fokozat
SZERVÁNSZKY Endre
1955
zeneszerző, főisk. tanár
II. fokozat
SZŐKE Gyula
1955
gépészmérnök
III. fokozat
SZŐLLŐSI László
1955
brigádvezető, állattenyésztő
III. fokozat
THÁLI Sándor
1955
papírmérnök, gazdasági vezető
III. fokozat
TÖRÖK Gábor
1955
kémikus
II. fokozat
URAY Tivadar
1955
színész
II. fokozat
VECSEI Géza
1955
villamosmérnök
II. fokozat, megosztott
VERESS Zoltán
1955
vegyészmérnök
II. fokozat
ZATHURECZKY Ede
1955
hegedűművész, főisk. tanár
I. fokozat
ZÓLYOMI Bálint
1955
botanikus, muzeológus
II. fokozat
ZSEBŐK Zoltán
1955
radiológus orvos
III. fokozat, megosztott
ASCHER Oszkár
1956
előadóművész, színházigazgató
III. fokozat
BARTA Lajos
1956
író
II. fokozat
BENCZE Miklós
1956
vájár
III. fokozat
BOGNÁR Géza
1956
gépészmérnök, politikus
II. fokozat, megosztott
BOROMISZA Gyula
1956
gépészmérnök
III. fokozat, megosztott
BULLA Elma
1956
színész
II. fokozat
CSANÁDI György
1956
mérnök, egy. tanár, közlekedés- és postaügyi miniszter
III. fokozat
DABIS László
1956
higiénikus, egy. tanár
III. fokozat
DARVAS József
1956
író, népművelési miniszter
I. fokozat
DOMANOVSZKY Endre
1956
festő, főisk. tanár
II. fokozat
DOMJÁN József
1956
grafikus
III. fokozat
EGERSZEGI Sándor
1956
agrokémikus, mezőgazdasági mérnök
III. fokozat
ERDEY-GRÚZ Tibor
1956
fiziko-kémikus, egy. tanár, oktatásügyi miniszter
II. fokozat, megosztott
ERNST Jenő
1956
orvos, biofizikus, egy. tanár
II. fokozat
FEKETE Lajos
1956
turkológus, egy. tanár
II. fokozat
FONÓ Albert
1956
gépészmérnök
I. fokozat
GALLAI Tibor
1956
matematikus, egy. tanár
III. fokozat
GERGELY Sándor
1956
író
II. fokozat
GOND Ferenc
1956
gépészmérnök
III. fokozat, megosztott
GORUP Ferenc
1956
gépészmérnök
II. fokozat
HARANGOZÓ Gyula, id.
1956
balettművész, koreográfus
II. fokozat
HARRER Antal
1956
vasbetonszerelő
III. fokozat
HEINRICH Kálmán
1956
gépészmérnök
II. fokozat, megosztott
HERNÁDI Lajos
1956
zongoraművész, főisk. tanár
II. fokozat
HORVÁTH László
1956
vegyészmérnök, közgazdász
III. fokozat
HUSZTICS Lajos
1956
vájár
III. fokozat
JANKOVICH Ferenc
1956
író, költő
II. fokozat
JORDAN Károly
1956
matematikus, egy. tanár
II. fokozat
KAESZ Gyula
1956
bútortervező, iparművész, főisk. tanár
III. fokozat
KÁLMÁN György
1956
bányamérnök
III. fokozat
KARDOS Tibor
1956
irodalomtörténész, filológus, egy. tanár
III. fokozat
KAZINCZI László
1956
vájár
III. fokozat
KŐHALMI Béla
1956
könyvtártudományi szakíró
III. fokozat
LIPTÁK János
1956
mérnök
III. fokozat
LOSONCZI Pál
1956
földműves, tsz.-elnök, Elnöki Tanács Elnöke
III. fokozat
LOSONCZY György
1956
operaénekes
II. fokozat
MACSALI Sándor
1956
kőműves, brigádvezető
III. fokozat
MAKOLDI Mihályné
1956
pedagógus
III. fokozat
MÁRIÁSSY Félix
1956
filmrendező, főisk. tanár
III. fokozat
MÁTRAI Gyula
1956
építészmérnök
II. fokozat
MÉSZÁROS István
1956
filozófus, esztéta
 
MÉSZÖLY Gyula
1956
kertészeti növénynemesítő, egy. tanár
II. fokozat
MOLNÁR Tibor
1956
színész
III. fokozat
NAGYAJTAI Teréz
1956
iparművész, jelmeztervező
II. fokozat, megosztott
NINAUSZ István
1956
gépészmérnök
II. fokozat, megosztott
OROSZ Júlia
1956
operaénekes
II. fokozat
OSWALD Lóránt
1956
vegyészmérnök, egy. tanár
III. fokozat, megosztott
PÁL József
1956
szerszámlakatos
III. fokozat
PÁLKÚTI Keresztély
1956
igazgató
III. fokozat
RAJKAI Pál
1956
malomépítész
III. fokozat
RANÓDY László
1956
filmrendező
III. fokozat
RUSZNYÁK István
1956
belgyógyász
I. fokozat
SCHAY Géza
1956
fiziko-kémikus, egy. tanár
II. fokozat, megosztott
SCHMIDT Eligius Róbert
1956
bányamérnök, geológus
III. fokozat
SOMOS András
1956
kertészmérnök, egy. tanár
III. fokozat
SZABÓ Imre
1956
jogász, egy. tanár
II. fokozat
SZAKÁL Pál
1956
vegyészmérnök
III. fokozat
SZENTMÁRTONY Aladár
1956
villamosmérnök
II. fokozat, megosztott
SZIGETH László
1956
gépészmérnök
III. fokozat, megosztott
TAKÁCS Paula
1956
operaénekes
II. fokozat
TOMPA Sándor
1956
színész
II. fokozat
TÓTH László
1956
mezőgazdász
III. fokozat
TURY Pál
1956
gépészmérnök
II. fokozat
TYCZYNSKY Zsigmond
1956
villamosmérnök
III. fokozat, megosztott
VARGA Mátyás
1956
festő, díszlettervező, főisk. tanár
II. fokozat, megosztott
VARGHA László
1956
kémikus
II. fokozat
VÁRKONYI Zoltán
1956
színész, rendező
III. fokozat
VISKI János
1956
zeneszerző, főisk. tanár
II. fokozat
WILLONER Gedeon
1956
villamosmérnök
II. fokozat, megosztott
ZILAHY Márton
1956
mérnök, egy. tanár
III. fokozat, megosztott
ZORKÓCZY Béla
1956
gépészmérnök, egy. tanár
III. fokozat
ZSIGMOND András
1956
gépészmérnök
III. fokozat
ÁDÁM Jenő
1957
zeneszerző, karmester, főisk. tanár
II. fokozat
BALLENEGGER Róbert
1957
talajvegyész, agrogeológus, egy. tanár
II. fokozat
BARTA István
1957
villamosmérnök, egy. tanár
II. fokozat
BARTA József
1957
építészmérnök, egy. tanár
II. fokozat
BORS János
1957
gépészmérnök
III. fokozat, megosztott
BORSOS Miklós
1957
szobrász, éremművész, grafikus, főisk. tanár
III. fokozat
CHOLNOKY Tibor
1957
mérnök, egy. tanár
III. fokozat
DÁVID Gyula
1957
zeneszerző, főisk. tanár
II. fokozat
DUBNICZKY Mihály
1957
olvasztár
III. fokozat
DUDICH Endre
1957
zoológus, entomológus, egy. tanár
II. fokozat
EGYED László
1957
geofizikus, egy. tanár
II. fokozat
FEJES TÓTH László
1957
matematikus, egy. tanár
II. fokozat
FODOR József
1957
író, költő, műfordító, újságíró
II. fokozat
FÜLEP Lajos
1957
ref. lelkész, művészettörténész, egy. tanár
II. fokozat
GERTLER Viktor
1957
filmrendező
II. fokozat
GILLEMOT László
1957
gépészmérnök, egy. tanár
II. fokozat
GNÄDIG Béla
1957
építészmérnök
II. fokozat, megosztott
GÖMÖRI Pál
1957
belgyógyász, egy. tanár
III. fokozat
HAYNAL Imre
1957
belgyógyász, egy. tanár
II. fokozat
HELTAI Jenő
1957
író, költő
I. fokozat
HORVÁTH István
1957
gépészmérnök
III. fokozat, megosztott
HORVÁTH Sándor
1957
vájár
III. fokozat
KAPUVÁRY Jenő
1957
gépészmérnök
III. fokozat, megosztott
KERTÉSZ István
1957
kovács
III. fokozat
KISS Manyi
1957
színész
III. fokozat
KODÁLY Zoltán
1957
zeneszerző, népzenekutató
Nagydíj
KOLBAI Károly
1957
agrármérnök, egy. tanár
II. fokozat
KOVÁCS László
1957
vájár
III. fokozat
LAKATOS Gabriella
1957
balettművész
III. fokozat
MALECZKY Oszkár
1957
operaénekes
II. fokozat
MÁNDI Andor
1957
gépészmérnök
II. fokozat
MARÓTI Lajos
1957
gépészmérnök
III. fokozat, megosztott
MARTON Endre
1957
rendező, főisk. tanár
III. fokozat
MARTON Géza
1957
jogász, egy. tanár
I. fokozat
MEDGYESSY Ferenc
1957
szobrász
I. fokozat
MIKE István
1957
tsz.-elnök, földműves
III. fokozat
MOLNÁR Antal
1957
zeneszerző, zeneesztéta, egy. tanár
III. fokozat
NAGY Endre
1957
villamosmérnök
III. fokozat
NÉMETH László
1957
író
I. fokozat
PÉCSI Sándor
1957
mérnök
III. fokozat, megosztott
PÉCSY Sándor
1957
mérnök
megosztott
POTZNER Frigyes
1957
tengerészkapitány
III. fokozat
RÁTZ Sándor
1957
gépészmérnök
III. fokozat, megosztott
RIGLER János
1957
munkás
III. fokozat, megosztott
SOMLÓ István
1957
színész, színigazgató
III. fokozat
SULYOK Mária
1957
színész, főisk. tanár
III. fokozat
SURÁNYI János
1957
mezőgazdász
II. fokozat
SZABÓ Lőrinc
1957
költő, műfordító
II. fokozat
SZABÓ Zoltán Gábor
1957
fiziko-kémikus, egy. tanár
II. fokozat
SZEMERE Gyula
1957
nyelvész, egy. tanár
III. fokozat
SZENTIVÁNYI Lajos
1957
festő
III. fokozat
TANGL Harald
1957
állatfiziológus, orvos
III. fokozat
THOMA József
1957
tervezőmérnök
II. fokozat, megosztott
TIMÁR József
1957
színész
II. fokozat
TISZAY Magda
1957
operaénekes
III. fokozat
VAJTA László
1957
vegyészmérnök, egy. tanár
III. fokozat
VÁMOS György
1957
gépészmérnök
II. fokozat
VANKÓ Richárd
1957
gépészmérnök, egy. tanár
II. fokozat
WENT István
1957
fiziológus, egy. tanár
III. fokozat
ZIMMERMANN Ágoston
1957
anatómus, egy. tanár
I. fokozat
ARANY Sándor
1958
vegyészmérnök, talajvegyész
II. fokozat
BANDA Ede
1958
gordonkaművész, főisk. tanár
II. fokozat, megosztott
BAYER István
1958
fizikus, pedagógus
III. fokozat
BENEDIKT Ottó
1958
villamosmérnök, egy. tanár
II. fokozat
BOJTOR Miklós
1958
agrármérnök
III. fokozat
BORS Károly
1958
tervezőmérnök
III. fokozat
DÉSI HUBER István
1958
festő
I. fokozat, posztumusz
ERDEY László
1958
kémikus, egy. tanár
II. fokozat
ERDŐS Pál
1958
matematikus
I. fokozat
GREGUSS Pál, id.
1958
növényanatómus, paleobotanikus, egy. tanár
II. fokozat
GYURKÓ István
1958
vájár
III. fokozat
HIDASI István
1958
bányamérnök
II. fokozat
HINCZ Gyula
1958
festő, grafikus, főisk. tanár
III. fokozat
IVÁNYI József
1958
brácsaművész
II. fokozat, megosztott
KACSÓ Sándor
1958
agronómus
III. fokozat, megosztott
KOLLÁNYI Ágoston
1958
filmrendező
III. fokozat
KORACH Mór
1958
kémikus, egy. tanár
II. fokozat
MEDGYASZAY Vilma
1958
színész
II. fokozat
MEDVE Ferenc
1958
előhengerész
III. fokozat
MOLNÁR Béla
1958
sebész
II. fokozat
NÁDASDI Ferenc
1958
balettművész
II. fokozat
PÁNCZÉL Sándor
1958
vegyipari szakmunkás
III. fokozat
RAJZ János
1958
színész
II. fokozat
STRAUB F. Brunó
1958
biokémikus, egy. tanár
I. fokozat
SZABÓ István
1958
mezőgazdász, tsz.-elnök
III. fokozat, megosztott
SZŰCS Mihály
1958
hegedűművész, főisk. tanár
II. fokozat, megosztott
TÁTRAI Vilmos
1958
hegedűművész
II. fokozat, megosztott
TÖMÖRKÉNYI László
1958
mérnök
III. fokozat
TURÓCZI-TROSTLER József
1958
irodalomtörténész, egy. tanár
II. fokozat
VÁSÁRHELYI Boldizsár
1958
mérnök, egy. tanár
III. fokozat
VERŐ József
1958
kohómérnök, egy. tanár
II. fokozat
BEKE Ferenc
1959
agrármérnök
II. fokozat
BODÓ Elemér
1959
vájár, szakvezető aknász
III. fokozat
BODÓ Zalán
1959
fizikus
II. fokozat, megosztott
BUZÁSI János
1959
bányamérnök
III. fokozat
CHOLNOKY László
1959
kémikus, egy. tanár
II. fokozat
DOBOZY Imre
1959
író, újságíró
II. fokozat
FARKAS József
1959
gazdasági vezető
III. fokozat
FREUD Géza
1959
matematikus
III. fokozat
HALMÁGYI Tibor
1959
mérnök
II. fokozat, megosztott
HATVANY Lajos
1959
irodalomtörténész, író, kritikus
II. fokozat
HEVESI Gyula
1959
vegyészmérnök, közgazdász, politikus
II. fokozat
HOFGARD Károly
1959
villamosmérnök
II. fokozat, megosztott
IGNÁCZ Pál
1959
villamosmérnök
III. fokozat
KISS László
1959
pedagógus
III. fokozat
KOCSIS Pál
1959
növénynemesítő
II. fokozat
KÖRNER József
1959
építészmérnök
II. fokozat, megosztott
LAKATOS Albert
1959
gyárigazgató
II. fokozat
OLCSAI-KISS Zoltán
1959
szobrász, éremművész
II. fokozat, megosztott
SEIDNER Mihály
1959
gépészmérnök
III. fokozat
SOMOGYI Erzsi
1959
színész
II. fokozat
SÓS József
1959
orvos, egy. tanár
III. fokozat
SZABÓ István, id.
1959
szobrász
III. fokozat
SZENDE Béla
1959
villamosmérnök
II. fokozat, megosztott
SZÉP Iván
1959
vegyész
II. fokozat, megosztott
SZIGETI György
1959
gépészmérnök
II. fokozat, megosztott
TAKÁCS Antal
1959
olvasztár
III. fokozat
TÓFALVI Gyula
1959
villamosmérnök
II. fokozat, megosztott
ALBERT János
1960
vegyészmérnök
II. fokozat
ALMÁSI István
1960
vájár
III. fokozat
BÁLDY Bálint
1960
állattenyésztő
III. fokozat
BÁRTFAI Sándor
1960
tsz.-elnök
III. fokozat, megosztott
BEKE Ödön
1960
nyelvész, egy. tanár
II. fokozat
BEZZEGH László
1960
erdőmérnök
II. fokozat, megosztott
BUTI Sándor
1960
pedagógus
III. fokozat
DARVAS József
1960
író, népművelési miniszter
II. fokozat
ERDÉLYI Elek
1960
geodéta-mérnök
III. fokozat, megosztott
HUSZÁK István
1960
neurológus, egy. tanár
III. fokozat
KÁRPÁTI Aurél
1960
író, kritikus
II. fokozat
KNOLL István
1960
gépészmérnök
III. fokozat, megosztott
KUTASY Lajos
1960
mérnök
III. fokozat
MÉHES János
1960
kombájnos, szerelő
III. fokozat
RUTTKAI Éva
1960
színész
II. fokozat
SCHINAGL Ferenc
1960
optikai műszertervező
II. fokozat, megosztott
SZABÓ Imre, P.
1960
tsz.-elnök, földműves
III. fokozat, megosztott
VEDRES Márk
1960
szobrász
I. fokozat
WEINER Leó
1960
zeneszerző, főisk. tanár
I. fokozat
ALMÁSSY Károly
1961
agrármérnök, pedagógus
III. fokozat, megosztott
BAKONYI József
1961
kertészmérnök
III. fokozat, megosztott
BEREND T. Iván
1961
gazdaságtörténész, egy. tanár
III. fokozat, megosztott
DONHOFFER Szilárd
1961
orvos, egy. tanár
II. fokozat
FEJES Sándor
1961
kertészmérnök
III. fokozat
FERENCSIK János
1961
karmester, főisk. tanár
I. fokozat
GÁL István
1961
mérnök-közgazdász, igazgató
II. fokozat
GERLEI Ferenc
1961
patológus, könyvtáros
III. fokozat
HARASZTI István
1961
gépészmérnök
III. fokozat
HOLLÓ László
1961
festő, grafikus
II. fokozat
LENGYEL Lajos
1961
grafikus, könyvművész
III. fokozat
LITVIN József
1961
lakatos
III. fokozat
MANNINGER Rezső
1961
állatorvos, egy. tanár
I. fokozat
MARÓT Károly
1961
klasszika-filológus, egy. tanár
II. fokozat
MEZEY Barna
1961
vegyészmérnök
II. fokozat, megosztott
OLÁH János
1961
gazdasági vezető
III. fokozat
POLINSZKY Károly
1961
vegyészmérnök, egy. tanár
III. fokozat
RÁNKI György
1961
történész, egy. tanár
III. fokozat, megosztott
SÁRDY Lóránt
1961
gyógyszervegyész
II. fokozat, megosztott
SÖVEGJÁRTÓ János
1961
vegyészmérnök
III. fokozat
SZITA Flórián
1961
népművelő
III. fokozat
TANDORI Károly
1961
matematikus, egy. tanár
III. fokozat
TARJÁN Imre
1961
biofizikus, egy. tanár
III. fokozat
TŐKE János
1961
tsz.-elnök
III. fokozat
ZSIDAI János
1961
vájár
III. fokozat
ALFÖLDY Zoltán
1962
orvos, mikrobiológus
III. fokozat
ALMÁSSY György
1962
villamosmérnök, egy. tanár
II. fokozat
BALÁZS Józsefné
1962
fonónő
III. fokozat
BARSY Sarolta
1962
növénynemesítő
III. fokozat
BOGNÁR Rezső
1962
kémikus, egy. tanár
I. fokozat
CZIBERE Tibor
1962
gépészmérnök, politikus, egy. tanár
III. fokozat
CSEKE István
1962
művezető, brigádvezető
III. fokozat
DOMONKOS István
1962
vájár, brigádvezető
III. fokozat
ERDEI Ferenc
1962
agrárközgazdász, szociológus, politikus
II. fokozat
FÜLÖP Viktor
1962
balettművész, koreográfus
II. fokozat, megosztott
GYÖRGY Júlia
1962
neurológus, gyermekpszichiáter
III. fokozat
HAJÓS György
1962
matematikus, egy. tanár
II. fokozat
HIDAS Antal
1962
író, műfordító
II. fokozat
JULESZ Miklós
1962
belgyógyász
II. fokozat
KÚN Zsuzsa
1962
balettművész
II. fokozat, megosztott
LEHR Ferenc
1962
gépészmérnök
III. fokozat
MELIS György
1962
operaénekes
II. fokozat
MESTERHÁZI Lajos
1962
író
II. fokozat
MÉSZÁROS Pál
1962
jogász, vasúti üzemszervező, egy. tanár
III. fokozat
ORMOS Imre
1962
mezőgazdász, főisk. tanár
II. fokozat
PÁL Lénárd
1962
fizikus, egy. tanár
II. fokozat
PALOTÁS László
1962
építészmérnök, egy. tanár
II. fokozat
SEBESTYÉN Gyula
1962
tsz.-elnök
III. fokozat
SZÁNTAI István
1962
pedagógus
III. fokozat
TARJÁN Ferenc
1962
gépészmérnök
III. fokozat
TETTAMANTI Károly
1962
kémikus, egy. tanár
III. fokozat
TÓTH András
1962
traktoros
III. fokozat
URSITZ József
1962
bányamérnök
II. fokozat
VALTER Imre
1962
tsz.-elnök
III. fokozat
VÁMOS Ferenc
1962
agronómus
III. fokozat
VAS István
1962
író, költő, műfordító
II. fokozat
BALOGH János
1963
zoológus, ökológus, egy. tanár
II. fokozat
BENEDEK Marcell
1963
író, irodalomtörténész, műfordító, egy. tanár
II. fokozat
CSÁSZÁR Ákos
1963
matematikus, egy. tanár
III. fokozat
GAGYI-PÁLFFY András
1963
bányamérnök
III. fokozat
GARAI József
1963
vájár, frontmester
III. fokozat
GORKA Géza
1963
keramikus
II. fokozat
ILLÉS Endre
1963
író, kritikus, műfordító, könykiadó
II. fokozat
JÁMBOR László
1963
operaénekes
II. fokozat
JENEY Endre
1963
patológus, higiénikus, egy. tanár
II. fokozat
KASSAI Ilona
1963
színész
III. fokozat
KISS István
1963
kémikus
III. fokozat
KOMOR Vilmos
1963
karmester
II. fokozat
KORBULY János
1963
gépészmérnök
I. fokozat, megosztott
KOVÁCS Dénes
1963
hegedűművész, főisk. tanár
II. fokozat
LÁZÁR Barnabás
1963
pedagógus
III. fokozat
LENGYEL József
1963
író, költő
II. fokozat
LUKÁCS Margit
1963
színész
II. fokozat
MÉSZÁROS István
1963
állatorvos
III. fokozat
MIKA József
1963
kohómérnök, egy. tanár
III. fokozat
MOLNÁR Erik
1963
történész, külügyminiszter
I. fokozat
NÁRAY Zsolt
1963
villamosmérnök, fizikus, egy. tanár
III. fokozat
PUSZTAI Ferenc
1963
gépészmérnök
II. fokozat
RADÓ Sándor
1963
geográfus, egy. tanár
III. fokozat
REICH Károly
1963
grafikus
III. fokozat
RHORER Emil
1963
gépészmérnök
I. fokozat, megosztott
RUBIK Ernő, id.
1963
repülőmérnök
III. fokozat
SZABÓ János
1963
agrármérnök
III. fokozat
SZENDRŐI Jenő
1963
építészmérnök, egy. tanár
II. fokozat
SZENDY Károly
1963
gépészmérnök, energetikus
II. fokozat
SZENTGYÖRGYVÁRI Lajos
1963
agrármérnök, pedagógus
III. fokozat
VÁGÓ György
1963
vegyészmérnök
III. fokozat
VASZIL László
1963
mezőgazdász
III. fokozat
WIX György
1963
orvos, mikrobiológus
II. fokozat
LYKA Károly
1964
művészettörténész, főisk. tanár
Nagydíj
ÁDÁM Ottó
1965
rendező, színházigazgató, főisk. tanár
III. fokozat
FERENCZY Béni
1965
szobrász, főisk. tanár
I. fokozat
FISCHER Annie
1965
zongoraművész
I. fokozat
GARAI Gábor
1965
költő, műfordító, kritikus, politikus
II. fokozat
HAVAS Ferenc
1965
balettművész, pedagógus
III. fokozat, megosztott
ILOSFALVY Róbert
1965
operaénekes
II. fokozat
KASSÁK Lajos
1965
író, költő, festő, lapszerkesztő
I. fokozat
KAZIMIR Károly
1965
rendező, főisk. tanár
III. fokozat
KERES Emil
1965
színész, színigazgató
III. fokozat
LUKÁCS Pál
1965
brácsaművész, főisk. tanár
III. fokozat
NÁDASDY Kálmán
1965
operarendező, zeneszerző, főisk. tanár
I. fokozat
OROSZ Adél
1965
balettművész
III. fokozat, megosztott
PÁGER Antal
1965
színész
I. fokozat
PÁTZAY Pál
1965
szobrász, éremművész, főisk. tanár
I. fokozat
RÓNA Viktor
1965
balettművész
III. fokozat, megosztott
SZABOLCSI Bence
1965
zenetörténész, főisk. tanár
I. fokozat
VÁCI Mihály
1965
költő, politikus
II. fokozat
GODA Gábor
1966
író
III. fokozat
KOHÁN György
1966
festő, grafikus
III. fokozat
NAGY László
1966
költő, műfordító
III. fokozat
PETROVICS Emil
1966
zeneszerző, főisk. tanár
III. fokozat
PSOTA Irén
1966
színész
III. fokozat
SINKOVITS Imre
1966
színész
III. fokozat
SZOKOLAY Sándor
1966
zeneszerző, főisk. tanár
III. fokozat
UJFALUSSY József
1966
zeneesztéta, főisk. tanár
III. fokozat
BARTÓK Vonósnégyes
1970
III. fokozat
BERNÁTH Aurél
1970
festő, író, főisk. tanár
I. fokozat
BOTVAY Károly
1970
gordonkaművész, főisk. tanár
III. fokozat, csoportos
DEVICH Sándor
1970
hegedűművész
III. fokozat, csoportos
FÁBRI Zoltán
1970
filmrendező, színész
I. fokozat
FÓNYI Géza
1970
festő, főisk. tanár
II. fokozat
HÁZY Erzsébet
1970
operaénekes
II. fokozat
ILLYÉS Gyula
1970
író, költő
I. fokozat
KÁLMÁN György
1970
színész
III. fokozat
KISS István
1970
szobrász, politikus
III. fokozat
KOMLÓS Péter
1970
hegedűművész, hangversenymester
III. fokozat, csoportos
KÓRODI András
1970
karmester, főisk. tanár
II. fokozat
KOVÁCS András
1970
filmrendező
III. fokozat
MARTON Endre
1970
rendező, főisk. tanár
II. fokozat
NÉMETH Géza
1970
brácsaművész, főisk. tanár
III. fokozat, csoportos
PÁNDI Pál
1970
irodalomtörténész, kritikus, egy. tanár
II. fokozat
SZÉCSÉNYI Ferenc
1970
operatőr
III. fokozat
SZENTMIKLÓSI Péter
1970
farmakológus, vegyészmérnök
II. fokozat, megosztott
SZINETÁR Miklós
1970
rendező, színigazgató
III. fokozat
VÁMOS László
1970
rendező, főisk. tanár
III. fokozat
WEÖRES Sándor
1970
költő, műfordító
II. fokozat
BORTNYIK Sándor
1973
festő, grafikus, tervezőgrafikus
II. fokozat
HORVÁTH Teri
1973
színész
II. fokozat
ILLÉS György
1973
operatőr, főisk. tanár
II. fokozat
JANCSÓ Miklós
1973
filmrendező
II. fokozat
JUHÁSZ Ferenc
1973
költő, lapszerkesztő
I. fokozat
KÁLLAI Ferenc
1973
színész, főisk. tanár
II. fokozat
KOMLÓSSY Erzsébet
1973
operaénekes
II. fokozat
KURTÁG György
1973
zeneszerző, főisk. tanár
II. fokozat
LEHEL György
1973
karmester
II. fokozat
LUKÁCS Miklós
1973
karmester, főisk. tanár
II. fokozat
MAKK Károly
1973
filmrendező, főisk. tanár
II. fokozat
MARTYN Ferenc
1973
festő, grafikus
II. fokozat
OLSAVSZKY Éva
1973
színész
III. fokozat
ÖRKÉNY István
1973
író
II. fokozat
SÁNTA Ferenc
1973
író
II. fokozat
TÖRŐCSIK Mari
1973
színész
II. fokozat
VARGA Imre
1973
szobrász
II. fokozat
ZSURZS Éva
1973
filmrendező
III. fokozat
AVAR István
1975
színész, főisk. tanár, politikus
II. fokozat
CSANÁDI Imre
1975
író, költő
II. fokozat
CSERES Tibor
1975
író, újságíró
II. fokozat
ERDÉLYI Miklós
1975
karmester
II. fokozat
FEJES Endre
1975
író
II. fokozat
FELEKI Sári
1975
színész
III. fokozat
GÁDOR István
1975
keramikus, főisk. tanár
I. fokozat
KADOSA Pál
1975
zeneszerző, zongoraművész, főisk. tanár
I. fokozat
KIS József
1975
filmrendező
II. fokozat
KISS NAGY András
1975
szobrász, éremművész
III. fokozat
MIKÓ András
1975
rendező, főisk. tanár
III. fokozat
RADNAI György
1975
operaénekes
III. fokozat
RASZLER Károly
1975
grafikus, főisk. tanár
II. fokozat
SÁRAI Tibor
1975
zeneszerző, főisk. tanár
III. fokozat
SZABÓ István
1975
filmrendező, főisk. tanár
II. fokozat
VÁRADI Hédi
1975
színész
III. fokozat
DARVAS Iván
1978
színész
 
DÓZSA Imre
1978
balettművész
 
DURKÓ Zsolt
1978
zeneszerző
 
ECK Imre
1978
koreográfus, díszlettervező, festő
 
FELEDY Gyula
1978
festő, grafikus
 
GALGÓCZI Erzsébet
1978
író, politikus
 
GÁLL István
1978
író
 
HUSZTI Péter
1978
színész, rendező, főisk. tanár
 
JANKOVICS Marcell
1978
rajzfilmrendező, kultúrtörténész, illusztrátor
 
KÁNTOR Sándor
1978
fazekas népművész
 
KOCSIS Zoltán
1978
zongoraművész, karmester, főisk. tanár
 
MAKRISZ Agamemnon
1978
szobrász
 
RÁNKI Dezső
1978
zongoraművész, főisk. tanár
 
SÁRA Sándor
1978
operatőr, filmrendező
 
SZABÓ Magda
1978
író, költő, református egyházmegyei főgondnok
 
VÉSZI Endre
1978
író, költő
 
VIGH Tamás
1978
szobrász, éremművész, főisk. tanár
 
GYURKÓ László
1980
író, publicista
 
HORNICSEK László
1980
belsőépítész, formatervező
 
KINCSES Veronika
1980
operaénekes
 
KOLOZSVÁRI GRANDPIERRE Emil
1980
író, kritikus, műfordító
 
MENSÁROS László
1980
színész
 
MILLER Lajos
1980
operaénekes
 
PERÉNYI Miklós
1980
gordonkaművész, főisk. tanár
 
PILINSZKY János
1980
költő
 
SEREGI László
1980
táncművész, koreográfus
 
SZILÁGYI Dezső
1980
bábművész, színigazgató
 
VILT Tibor
1980
szobrász
 
BALASSA Sándor
1983
zeneszerző, főisk. tanár
 
KOKAS Ignác
1983
festő, főisk. tanár
 
MARKÓ Iván
1983
balettművész, koreográfus
 
MÁRKUS László
1983
színész
 
MOLDOVA György
1983
író
 
NEMES NAGY Ágnes
1983
költő, esszéíró, műfordító
 
SZÁNTÓ Piroska
1983
festő, író
 
AGÁRDY Gábor
1985
színész
 
BACSÓ Péter
1985
filmrendező
 
BÁLINT Endre
1985
festő, grafikus
 
BARCSAY Jenő
1985
festő, grafikus, főisk. tanár
 
CSORBA Győző
1985
költő, műfordító
 
FARAGÓ András
1985
operaénekes
 
HAUMANN Péter
1985
színész
 
KOLTAI Lajos
1985
operatőr
 
KURUCZ D. István
1985
festő
 
MÁTHÉ Erzsi
1985
színész
 
OTTLIK Géza
1985
író, műfordító
 
PONGOR Ildikó
1985
balettművész
 
ROLLA János
1985
karmester, hegedűművész
 
SZÁRAZ György
1985
író
 
SZEMES Mari
1985
színész
 
SZŐLLŐSY András
1985
zeneszerző, zenetörténész, főisk. tanár
 
TOKODY Ilona
1985
operaénekes
 
VAS István
1985
író, költő, műfordító
 
FARKASDY Zoltán
1988
építész, egy. tanár
 
GARAS Dezső
1988
színész
 
KOVÁCS Béla
1988
klarinétművész, főisk. tanár
 
MÁNDY Iván
1988
író
 
MELOCCO Miklós
1988
szobrász
 
SZÉKELY Gábor
1988
rendező
megosztott
SZENTKUTHY Miklós
1988
író, műfordító, pedagógus
 
SZIRTES Ádám
1988
színész
 
SZVETNIK Joachim
1988
ötvös, restaurátor
posztumusz
ZSÁMBÉKI Gábor
1988
színházi rendező
megosztott
BOZAY Attila
1990
zeneszerző, főisk. tanár
 
CSERHALMI György
1990
színész
 
CSOÓRI Sándor
1990
író, költő, politikus
 
DOHNÁNYI Ernő
1990
zeneszerző, karmester
posztumusz
ECKHARDT Sándor
1990
nyelvész, irodalomtörténész, egy. tanár
posztumusz
GYARMATHY Tihamér
1990
festő, grafikus
 
HAJNÓCZI Gyula
1990
építészmérnök, régész, egy. tanár
 
HAMVAS Béla
1990
filozófus, író, műfordító
posztumusz
HUSZÁRIK Zoltán
1990
filmrendező, grafikus
posztumusz
JÉKELY Zoltán
1990
költő, műfordító
posztumusz
KEVEHÁZI Gábor
1990
balettművész, koreográfus
 
KODOLÁNYI János
1990
író
posztumusz
KONDOR Béla
1990
festő, grafikus
posztumusz
KONRÁD György
1990
író, szociológus, kiadói szerkesztő
 
LATINOVITS Zoltán
1990
színész, rendező
posztumusz
LAZICZIUS Gyula
1990
irodalomtörténész, nyelvész
posztumusz
MAKOVECZ Imre
1990
építész, belsőépítész
 
MÁRAI Sándor
1990
író, költő
posztumusz
MÉSZÁROS Márta
1990
filmrendező
 
MÉSZÖLY Miklós
1990
író
 
MOLNÁR István
1990
koreográfus, néptánckutató
posztumusz
ŐZE Lajos
1990
színész
posztumusz
POLGÁR László
1990
operaénekes
 
RAJECZKY Benjámin
1990
népzenekutató, zenetörténész, zenepedagógus
posztumusz
SINKA István
1990
költő, író
posztumusz
TÓTH Menyhért
1990
festő
posztumusz
UDVAROS Dorottya
1990
színész
 
FARKAS Ferenc
1991
zeneszerző, főisk. tanár
 
GAÁL István
1991
filmrendező
 
HATÁR Győző
1991
író, költő, műfordító, építész, filozófus
 
RAGÁLYI Elemér
1991
operatőr
 
SCHRAMMEL Imre
1991
keramikus, főisk. tanár
 
SZABÓ Miklós
1991
karnagy, főisk. tanár
 
SZABÓ Sándor
1991
színész
 
SZAKÁLY György
1991
balettművész
 
SZILÁGYI János György
1991
történész, művészettörténész
 
TAKÁTS Gyula
1991
író, költő, műfordító
 
TATAY Sándor
1991
író
 
TORDY Géza
1991
színész, rendező
 
ZALAVÁRY Lajos
1991
építészmérnök, egy. tanár
 
ÁGH István
1992
író, költő, műfordító
 
ASCHER Tamás
1992
színész, rendező
 
BENCSIK István
1992
szobrász, egy. tanár
 
FODOR András
1992
író, költő, műfordító
 
HORVÁTH József
1992
színész
 
KERÉNYI József
1992
építészmérnök, díszlettervező, egy. tanár
 
KOVÁTS Kolos
1992
operaénekes
 
NÁDAS Péter
1992
író
 
ORBÁN Ottó
1992
költő, író, műfordító
 
PESOVÁR Ernő
1992
táncfolklorista, koreográfus
 
RAKSÁNYI Gellért
1992
színész
 
SÜTŐ András
1992
író
 
SZALAY Lajos
1992
grafikus
 
SZŐTS István
1992
filmrendező
 
ZÁDOR Anna
1992
művészettörténész, egy. tanár
 
ANTAL Károly
1993
szobrász
 
BARTHA László
1993
festő, grafikus
 
BÁSTI Juli
1993
színész
 
CSERNY József
1993
ipari formatervező
 
DEIM Pál
1993
festő, grafikus, szobrász
 
JURCSIK Károly
1993
építészmérnök, egy. tanár
 
KÁNYÁDI Sándor
1993
író, költő, műfordító
 
NOVÁK Ferenc
1993
koreográfus
 
ONCZAY Csaba
1993
gordonkaművész, főisk. tanár
 
PÁSKÁNDI Géza
1993
író, költő
 
REISENBÜCHLER Sándor
1993
animációs filmrendező
 
RUSZT József
1993
rendező
 
SÁNDOR Judit
1993
operaénekes
 
ANDORAI Péter
1994
színész
 
BÁN Ferenc
1994
építész
 
DOBOS László
1994
író, politikus
 
FALUDY György
1994
író, költő, műfordító
 
GERGELY Ferenc
1994
orgonaművész, organológus, kántor
 
GYURKOVICS Tibor
1994
író, költő, publicista
 
HUBAY Miklós
1994
író, műfordító
 
JÓKAI Anna
1994
író
 
KENDE János
1994
operatőr
 
LOSSONCZY Tamás
1994
festő
 
MOLNÁR András
1994
operaénekes
 
PÁRTAY Lilla
1994
balettművész, koreográfus
 
SÍK Ferenc
1994
rendező
 
SVÁBY Lajos
1994
festő, főisk. tanár
 
TÁBORI Nóra
1994
színész
 
BABARCZY László
1995
színházi rendező
 
BÉKÉS András
1995
rendező
 
FOLTIN Jolán
1995
koreográfus, táncművész
 
GROSS Arnold
1995
festő, grafikus
 
JANCSÓ Adrienne
1995
előadóművész
 
LAKATOS István
1995
író, költő, műfordító
 
LATOR László
1995
költő, műfordító, esszéíró
 
MOLNÁR Piroska
1995
színész
 
SCHÉNER Mihály
1995
festő, grafikus
 
SINKÓ László
1995
színész
 
TÖRÖK Ferenc
1995
építészmérnök, egy. tanár
 
BÁNSÁGI Ildikó
1996
színész
 
CSOMÓS Mari
1996
színész
 
ESTERHÁZY Péter
1996
író, publicista
 
FINTA József
1996
építészmérnök, egy. tanár
 
JORDÁN Tamás
1996
színész, rendező, színigazgató
 
KALLÓS Zoltán
1996
népzenegyűjtő, folklorista
 
KIRÁLY József
1996
belsőépítész
 
KOZÁK András
1996
színész
 
KURTÁG György
1996
zeneszerző, főisk. tanár
 
LÁZÁR Ervin
1996
író
 
LUKÁCS Ervin
1996
karmester
 
MADARAS József
1996
színész, színházi rendező
 
PETRI György
1996
költő, műfordító
 
RÁDAY Mihály
1996
városvédő, operatőr, rendező
 
SCHIFF András
1996
zongoraművész
 
SZÁNTÓ Tibor
1996
könyvtervező, tipográfus, grafikus
 
ALMÁSI Éva
1997
színész
 
BARTÓK Vonósnégyes
1997
megosztott
CSERNUS Tibor
1997
festő, grafikus
 
CSETE György
1997
építész, egy. tanár
 
GOTHÁR Péter
1997
filmrendező, díszlet- és jelmeztervező
 
HARGITAI Géza
1997
hegedűművész
megosztott
JANDÓ Jenő
1997
zongoraművész, főisk. tanár
 
JOVÁNOVICS György
1997
szobrász, főisk. tanár
 
KELEN Péter
1997
operaénekes
 
KERTÉSZ Imre
1997
író, műfordító
 
KOMLÓS Péter
1997
hegedűművész, hangversenymester
megosztott
KONCZ Gábor
1997
színész, rendező
 
MARTON Éva
1997
operaénekes
 
MEZŐ László
1997
gordonkaművész
megosztott
NÉMETH Géza
1997
brácsaművész, főisk. tanár
megosztott
SCHÄFFER Judit
1997
jelmeztervező
 
SOMLYÓ György
1997
költő, író, műfordító
 
SZAKONYI Károly
1997
író
 
ZENTHE Ferenc
1997
színész
 
DARVAS Iván
1998
színész
 
HÁGAI Katalin
1998
balettművész
 
HOFI Géza
1998
színész, humorista, előadóművész
 
IGLÓDI István
1998
rendező, színész
 
KONOK Tamás
1998
festő
 
LAKNER László
1998
festő, grafikus
 
LÁSZLÓFFY Aladár
1998
költő, író, műfordító
 
LENDVAY Kamilló
1998
zeneszerző
 
MÁDI SZABÓ Gábor
1998
színész
 
RÁKOS Sándor
1998
költő, műfordító
 
SÓLYOM-NAGY Sándor
1998
operaénekes
 
SZAKÁCS Györgyi
1998
jelmeztervező
 
SZTANKAY István
1998
színész
 
TANDORI Dezső
1998
író, költő, műfordító
 
VADÁSZ György
1998
építész, képzőművész
 
VÁSÁRY Tamás
1998
zongoraművész, karmester
 
BARANYAY András
1999
grafikus, főisk. tanár
 
BUDAPEST Bábszínház társulata
1999
csoportos
CSUKÁS István
1999
író, költő
 
DÉVÉNYI Sándor
1999
építész
 
EPERJES Károly
1999
színész
 
ERDŐS István
1999
bábszínész
csoportos
ÉRI Péter
1999
népzenész
csoportos
GREGOR József
1999
operaénekes
 
GRENDEL Lajos
1999
író
 
HAMAR Dániel István
1999
népzenész
csoportos
HERNÁDI Gyula
1999
író, közgazdász
 
KASS János
1999
grafikus, szobrász
 
KOÓS Iván
1999
bábtervező, festő
csoportos
KORNISS Péter
1999
fotóművész
 
MÉSZÖLY Dezső
1999
író, költő, műfordító
 
MUZSIKÁS Együttes
1999
megosztott
NEPP József
1999
animációsfilm-rendező
 
PATAKY Imre
1999
bábművész, színész
csoportos
POLGÁR Rózsa
1999
textilművész
 
SEBESTYÉN Márta
1999
előadóművész, népdalénekes
megosztott
SIPOS Mihály
1999
népzenész
csoportos
SOPRONI József
1999
zeneszerző
 
SZAKÁLY Márta
1999
bábszínész
csoportos
TÖRŐCSIK Mari
1999
színész
 
UDVARDI Erzsébet
1999
festő, grafikus
 
BECZE Gábor
2000
nagybőgős
csoportos
BÉRES Ilona
2000
színész
 
BITSKEY Tibor
2000
színész
 
BÖSZÖRMÉNYI Géza
2000
filmrendező, színész
megosztott
BRÓDY János
2000
előadóművész, zeneszerző, szövegíró
csoportos
FEHÉR László
2000
festő
 
GERGELY Ágnes
2000
író, költő, műfordító
 
GÖRÖMBEI András
2000
irodalomtörténész, egy. tanár
 
GRYLLUS Dániel
2000
előadóművész
csoportos
GRYLLUS Vilmos
2000
zenész
csoportos
GYARMATHY Lívia
2000
filmrendező
megosztott
HARASZTY István
2000
kinetikus szobrász
 
HUZELLA Péter
2000
dalszerző, énekes
csoportos
ILLÉS Lajos
2000
dalszerző, együttesvezető
csoportos
KESERÜ Ilona
2000
festő, grafikus, egy. tanár
 
KOCSÁR Miklós
2000
zeneszerző
 
NAGY Gáspár
2000
költő
 
NAGY Zoltán, ifj.
2000
balettművész
megosztott
PÁSZTORY Zoltán
2000
beatzenész, dobos
csoportos
RADVÁNYI Balázs
2000
előadóművész
csoportos
REIMHOLZ Péter
2000
építészmérnök
 
SZABÓ Dénes
2000
zenetanár, karnagy
 
SZABÓ Gyula
2000
színész
 
SZÖRÉNYI Levente
2000
zenekarvezető, dalszerző, énekes, gitáros
csoportos
SZÖRÉNYI Szabolcs
2000
basszusgitáros, dalszerző, zenei rendező
csoportos
VOLF Katalin
2000
balettművész
megosztott
BÁNFFY György
2001
színész, politikus
 
BARI Károly
2001
költő, műfordító, grafikus
 
BELLA István
2001
költő, műfordító
 
BEREMÉNYI Géza
2001
író, dramaturg, filmrendező
 
CSEH Tamás
2001
előadóművész, énekes, zeneszerző
 
CSIKÓS Attila
2001
építész, díszlet- és jelmeztervező
 
DÉNES György, G.
2001
dalszövegíró, műfordító
posztumusz
ERDÉLYI Zsuzsanna
2001
etnográfus, folklorista
 
ESZENYI Enikő
2001
színész, rendező
 
HALÁSZ Judit
2001
színész, énekes
 
JENEY Zoltán
2001
zeneszerző, főisk. tanár
 
KAMPIS Miklós
2001
építész
 
KOVÁCS János
2001
karmester
 
KŐ Pál
2001
szobrász
 
LÜKŐ Gábor
2001
néprajzkutató, szociálpszichológus
 
NÁDLER István
2001
festő
 
SZERVÁTIUSZ Tibor
2001
szobrász
 
SZILÁGYI István
2001
író
 
TÓTH János
2001
filmoperatőr, rendező
 
BAK Imre
2002
festő, főisk. tanár
 
BARA Margit
2002
színész
 
EÖTVÖS Péter
2002
zeneszerző, karmester
 
GALAMBOS Erzsi
2002
színész
 
KAZOVSZKIJ, El
2002
festő, díszlet- és jelmeztervező
 
KERÉNYI Imre
2002
rendező, színigazgató
 
KOVÁCS Attila, F.
2002
látványtervező, építész
 
MARSALL László
2002
költő, műfordító
 
MÉHES György
2002
író
 
PEGE Aladár
2002
jazz-zenész, gordonművész
 
TAUB János
2002
rendező
 
UHRIK Teodóra
2002
táncművész, balettpedagógus
 
VARGA Domokos
2002
író, újságíró
 
BÁLINT András
2003
színész
 
BODOR Ádám
2003
író
 
CSÁGOLY Ferenc
2003
építészmérnök, egy. tanár
 
HAGER Ritta
2003
textilművész
 
JANIKOVSZKY Éva
2003
író
 
KÁLLAI KISS Ernő
2003
klarinét- és tárogatóművész
 
KALMÁR Magda
2003
operaénekes
 
KIRÁLY Levente
2003
színész
 
LIGETI György
2003
zeneszerző
 
MARTON László
2003
rendező, színigazgató
 
MARTON László
2003
szobrász
 
MAURER Dóra
2003
festő, grafikus, filmkészítő
 
ORAVECZ Imre
2003
költő, műfordító
 
PRESSER Gábor
2003
zeneszerző, előadóművész, zenekarvezető
 
TARR Béla
2003
filmrendező
 
VAJDA János
2003
zeneszerző, karnagy
 
AMADINDA Ütőegyüttes
2004
csoportos
BALLA Demeter
2004
fotóművész
 
BERTÓK László
2004
író, költő
 
BÍRÓ Miklós
2004
operatőr
 
BOGÁNYI Gergely
2004
zongoraművész
 
BOJTOS Károly
2004
ütőhangszer kamaraművész
csoportos
BORVENDÉG Béla
2004
építészmérnök
 
GRUNWALSKY Ferenc
2004
filmrendező, operatőr
 
GYULAI Líviusz
2004
grafikus, animációsfilm-rendező
 
HENCZE Tamás
2004
grafikus, festő
 
HOLLÓ Aurél
2004
ütőhanszeres művész
csoportos
KRASZNAHORKAI László
2004
író
 
LÁZÁR Kati
2004
színész, rendező
 
LEHOCZKY Zsuzsa
2004
színész
 
MOÓR Marianna
2004
színész
 
POPOVA Aleszja
2004
balettművész
 
RÁCZ Zoltán
2004
ütőhangszeres művész
csoportos
ROST Andrea
2004
operaénekes
 
TŐZSÉR Árpád
2004
költő, kritikus, műfordító
 
VÁCZI Zoltán
2004
ütőhangszeres kamaraművész
csoportos
BACHMAN Zoltán
2005
építész, műemlékvédelmi szakmérnök
 
BODROGI Gyula
2005
színész
 
BUDA Ferenc
2005
költő, műfordító
 
DÉRY Gabriella
2005
operaénekes
 
EÖRSI István
2005
író, költő, műfordító
 
GÁLVÖLGYI János
2005
színész, humorista
 
KEMÉNY Henrik
2005
bábszínész, bábkészítő
 
KOCSIS Zoltán
2005
zongoraművész, karmester, főisk. tanár
 
KÖRMENDI János
2005
színész
 
LÁZÁR Antal
2005
építészmérnök, egy. tanár
 
MOLNÁR Sándor
2005
festő
 
PAUER Gyula
2005
díszlet- és jelmeztervező, szobrász, performer
 
SÁNDOR Iván
2005
író, kritikus
 
SZAKCSI LAKATOS Béla
2005
zongoraművész, zeneszerző, jazz-zenész
 
SZÉKELY Magda
2005
költő, műfordító, kiadói szerkesztő
 
SZOMJAS György
2005
filmrendező
 
VALLÓ Péter
2005
színházi rendező
 
VITRAY Tamás
2005
tv-riporter, újságíró
 
ZÁVADA Pál
2005
író, szociográfus
 
BANGÓ Margit
2006
nótaénekes
 
BENKÓ Sándor
2006
jazz-zenész, villamosmérnök
 
BOROSS Lajos
2006
cigányzenész, prímás
 
BOZSIK Yvette
2006
táncos, koreográfus
 
CSÁKÁNYI Eszter
2006
színész
 
FERENCZ István
2006
építész
 
FISCHER Iván
2006
karmester
 
GÖRGEY Gábor
2006
író, költő, műfordító, politikus
 
HERSKÓ János
2006
filmrendező
 
JANCSÓ Miklós
2006
filmrendező
 
KARÁTSON Gábor
2006
festőművész, író, műfordító
 
KULKA János
2006
színész
 
LÉNER Péter
2006
rendező, színigazgató
 
LUKÁTS Andor
2006
színész, rendező
 
MEGYIK János
2006
szobrász
 
PETROVICS Emil
2006
zeneszerző, főisk. tanár
 
SOLTI Gizella
2006
gobelintervező
 
SPIRÓ György
2006
író, műfordító, dramaturg, irodalomtörténész
 
SZŐNYI Erzsébet
2006
zeneszerző, karnagy, főisk. tanár
 
SZTEVANOVITY Zorán
2006
előadóművész, dalszerző, gitáros
 
TORDAI Zádor
2006
filozófiai író
 
VÁGÓ Nelly
2006
jelmeztervező
 
ZSÓTÉR Sándor
2006
színházi rendező, dramaturg, színész
 
DÉS László
2007
előadóművész, zeneszerző, szaxofonos
 
FÖLDI Péter
2007
festő
 
GÁLFFI László
2007
színész
 
GULYÁS Gyula
2007
szobrász
 
HORVÁTH Ádám
2007
rendező
 
KERN András
2007
színész, filmrendező
 
KÉVÉS György
2007
építész
 
KÓSA Ferenc
2007
filmrendező
 
LIGETI András
2007
hegedűművész, karmester
 
NAGY János, B.
2007
operaénekes
 
PAIZS László
2007
festő, szobrász
 
PÁRKAI István
2007
zongoratanár, karnagy
 
PARTI NAGY Lajos
2007
író, költő
 
PÉCSI Ildikó
2007
színész
 
PERÉNYI Miklós
2007
gordonkaművész, főisk. tanár
 
PSOTA Irén
2007
színész
 
RUBIK Ernő, ifj.
2007
építészmérnök, tárgytervező, főisk. tanár
 
SÁNTA Ferenc, ifj.
2007
hegedűművész, prímás
 
SZILÁGYI Tibor
2007
színész
 
TAKÁCS Zsuzsa
2007
költő, műfordító
 
TOLNAI Ottó
2007
költő, író, műfordító
 
BARANYI Ferenc
2008
író, költő, műfordító
 
BLASKÓ Péter
2008
színész
nem fogadta el
ELEK Judit
2008
filmrendező, író
 
FAJÓ János
2008
festő
 
FISCHER Ádám
2008
karmesternek
 
HORVÁTH Kornél
2008
jazzdobos
 
JELES András
2008
rendező, operatőr
 
KERÉNYI Miklós Gábor
2008
rendező
 
KERTÉSZ Ákos
2008
író
 
KISS János
2008
balettművész
 
KONCZ Zsuzsa
2008
táncdalénekes
 
KOVÁCS Péter
2008
festő, grafikus
 
KÚTVÖLGYI Erzsébet
2008
színész
 
LUKÁCS Gyöngyi
2008
operaénekes
 
MÁTHÉ Tibor
2008
operatőr
 
POGÁNY Judit
2008
színész
 
RÁBA György
2008
költő, műfordító, irodalomtörténész
 
RÁNKI Dezső
2008
zongoraművész, főisk. tanár
 
SZENTHELYI Miklós
2008
hegedűművész
 
UTASSY József
2008
költő
 
VARGA Levente
2008
építész
 
 
 ugyfelkapu  ujmagyarorszag magyarorszag.hu
banner_2 banner_kszk_w120 buro EUvonal
 

Nemzeti Erőforrás Minisztérium

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Telefon: (+36-1) 795-1200

E-mail:

Államtitkárságok